КОТЛЯР Євген Олександрович

Завідувач кафедрою монументального мистецтва, кандидат мистецтвознавства, професор.


Вища художня освіта (ХХПІ). У 2001 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Синагоги України другої половини XVI – початку XX століть як історико-культурний феномен». Закінчив докторантуру ХДАДМ. Стажувався в Єрусалимському університеті, Ізраїль (2001, 2003), Вищій лінгвістичній школі у м. Ченстохова, Польща (2018). Здійснює керівництво дипломними роботами бакалаврі і магістрів, дисертаціями аспірантів. З 2004 р. працює вченим секретарем спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій при ХДАДМ. Автор більше 150 наукових праць, монографій, каталогів тощо, численних творів монументального мистецтва та дизайну, виставкових проектів і форумів в Європі, Південній Америці та Ізраїлю. Професійна галузь – єврейське мистецтво і розписи синагог. Член Національної спілки художників України з 2005 р., Спілки дизайнерів України з 2003 р., Міжнародної асоціації арт-критиків AICA (Париж) з 2017 р., Української асоціації юдаїки з 2018 р. Лауреат муніципальної премії у галузі дизайну ім. В. Єрмілова (2003).


Викладає наступні дисципліни:


«Композиція»;
«Сучасне монументальне мистецтво»;
«Вступ до сакрального мистецтва».

НОСЄНКОВ Володимир Миколайович

Професор. Заслужений діяч мистецтв України (2015)


Вища художня освіта (ХХПІ). Стажувався у Вищій лінгвістичній школі у м. Ченстохова, Польща (2017). З 2002 р. очолює кафедру монументального живопису. Здійснює керівництво дипломними роботами бакалаврів і магістрів. Член Національної спілки художників України з 1993 р. Автор численних творів монументального мистецтва: вітражів та розписів громадських об’єктів і православних храмів у різних містах Східної України та Росії. Працює у галузі станкового живопису (тематичної композиції) та церковного розпису. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, колективних та персональних. Роботи експонуються у галереях сучасного мистецтва України, Білорусі, Китаю та інших країн.


Викладає наступні дисципліни:


«Композиція»;
«Академічний живопис»;
«Робота в матеріалі»;
«Копіювання живописного твору».

АНОРІЧЕВА-ЄРЬОМКА Антоніна Іванівна

Доцент кафедри. Заслужений діяч мистецтв України (2017).


Дві вищи освіти: художня (ХХПІ), і педагогічна (Орловський педагогічний інститут). Здійснює керівництво дипломними роботами бакалаврів. Член Національної спілки художників України (з 2000 р.). Автор монументальних розписів, вітражів; працює в галузі станкового живопису і художнього гобелену. Учасниця обласних, всеукраїнських і міжнародних виставок, колективних та персональних. Почесна грамота МОН України за великий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців.


Викладає наступні дисципліни:


«Академічний живопис»;
«Робота в матеріалі (кераміка)»;
«Матеріали та технології живопису і стінопису».

РАДОМСЬКИЙ Микола Тадеушевич

Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри


Вища художня освіта (ХХПІ). У 2014 році захистив кандидатську дисертацію за темою: «Вітражне мистецтво Харкова другої половини ХХ – початку ХХІ століття (ґенеза, стилістичні трансформації)». Стажувався у Вищій лінгвістичній школі у м. Ченстохова, Польща (2018). Здійснює керівництво дипломними роботами бакалаврів. Автор більше 20 наукових праць, учасник міжнародних наукових форумів та конференцій в Україні і за кордоном, учасник міжнародних художніх пленерів. Автор численних монументальних творів в Україні і за кордоном. Працює в галузі вітражів і мозаїки для громадських і церковних об’єктів, станкового живопису та стінопису, експериментує з механічною обробкою скла. Член Національної Спілки художників України з 1995 р. Грамота Головного управління освіти і науки Харківської Облдержадміністрації за I місце в номінації живопис «Учасники з художньою освітою» – ІІІ (виставки творчих робіт викладачів, співробітників і студентів ВНЗ Харкова, 2001). Подяка Харківського міського голови Кернеса Г.А. за активну громадську діяльність, розвиток соціальної сфери міста Харкова, вагомий внесок Соціального центру "Сім'я", 2017 рік. Має сертифікат про знання іноземної мови серія KJ-P, №118/177/Р від 12.07.2018, Ченстохова, Польща. Свідоцтво №87634 про реєстрацію авторського права на твір "Збірка творів з образотворчого мистецтва "Художні твори в техніці вітражу" від 10.04.2019 року видане державним секретарем Міністерства економічного розвитку і торгівлі України О. Ю. Перевезенцевим. Свідоцтво №90193 про реєстрацію авторського права на твір "Твір образотворчого мистецтва "Художній твір в техніці вітражу "Квіткова рапсодія" від 26.06.2019 року, державним секретарем Міністерства економічного розвитку і торгівлі України О. Ю. Перевезенцевим.


Викладає наступні дисципліни:


«Композиція»;
«Робота в матеріалі (вітраж, сграфіто, фреска)»;
«Основи проектної графіки»;
«Художні практики в комп'юторних технологіях»;

СИЛКА Євгенія Олександрівна

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ), диплом з відзнакою. Навчається в аспірантурі ХДАДМ, тема кандидатської дисертації: «Художній вітраж у контексті сучасного мистецтва: від традиційних форм до новітніх тенденцій». Працює в галузі вітражу, сакрального і монументального живопису. Має публікації у фахових виданнях. Брала участь у розписах православних церков у с. Буди (Харківська обл.), м. Алчевську та у с. Приморський Посад (Запорізька обл.). Учасниця обласних і всеукраїнських виставок, учасник Street Art on VIII International Forum «Design-education 2015», проектів: «Від Трипілля до сьогодення», «MoNUmental VIEW» тощо.


Викладає наступні дисципліни:


«Академічний живопис»;
«Кольорознавство».

ХУДЯКОВА Анастасія Геннадіївна

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-монументалист. Магістр з монументального живопису. Член національної спілки художників України. Аспірант ХДАДМ. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференцій.


Викладає наступні дисципліни:


Кольорознавство;
Копіювання живописного твору;
Матеріали та технології живопису та стінопису.



ЄРЬОМКА Дар’я Вікторівна


Вища освіта ХДАДМ, магістр (диплом з відзнакою). Аспірант кафедри Монументального живопису з 2016 року. Тема дисертації «Паблік-арт міста і зон рекреації: розвиток, концепти та сучасні технології». Член ХОНСХУ. Учасник Всеукраїнських та регіональних виставок.

Мала досвід роботи в сакральному розписі (м. Святогірськ, м. Одеса 2010-2012рр.). Приймала участь та керувала мистецькі акції «Знаки миру»(2016), «День вулиці Мистецтв»(2017), проекти на Арт-заводі Механіка(2018), Street-art in your yard тощо. Працює в різних техніках: живопис, кераміка, мозаїка, арт-об’єкти.




Викладає наступні дисципліни:


Кераміка;
Арт-об’єкти у сучасному монументальному просторі.