БОЙЧУК Олександр Васильович

Кандидат мистецтвознавства, професор,
заслужений діяч мистецтв України


Освіта вища (ХХПІ). У 1987 році захистив дисертацію «Особливості концепцій формоутворень в дизайнерських школах Німеччини. В періоди 1986-1991 р.р., 2008-2014 р.р., 2015 р. завідував кафедрою дизайну ХХПІ (ХДАДМ). Член-кореспондент міжнародного інституту екологічної естетики (м. Галле, Німеччина). Член Спілки дизайнерів України, Харківського художньо-творчого об'єднання «Буріме». Лауреат міжнародних конкурсів в галузі дизайн, має 25 авторських свідоцтв на промислові зразки та права на твір. Автор більш ніж 100 публікацій з питань мистецтва і проектної культури, у тому числі, фундаментальної книги «Пространство дизайна». Професор О.Бойчук проводив відкриті лекції й майстер-класи у навчальних закладах Німеччини, Франції, Куби, Росії, багатьох ВНЗ України. Е-mail: a_boychuk@ukr.net
Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»
«Історія дизайну»
«Екодизайн»


БОНДАРЕНКО Богдан Костянтинович

Кандидат мистецтвознавства, старший викладач


Освіта вища (ХНУБА). З 2014 р. займається викладацькою діяльністю. У 2015 р. захистив дисертацію за темою "Дизайн предметно-просторового середовища автоцентрів як носіїв ідентичності корпоративних брендів». За роки проектної діяльності має ряд нагород з конкурсів з дизайну інтер'єрів та архітектурних об'єктів, серед яких: Interyear 2007, Золота Арка 2008, Interyear 2010, Interyear 2011, Porada 2017, Bee Breeders Architecture Competition Organisers 2017. Лауреат премії національної спілки архітекторів України, 2012, Золота Волюта. З 2016 року Асоційований Член Автомобільної Федерації України /FAU/ (Національна Федерація з Автомобільного Спорту). Е-mail: apokryphos.87@gmail.comВикладає наступні дисципліни:


«Проектування»
«Методика наукової діяльності»
«Основи ландшафтного дизайну»


ВАСІНА
Олена Валентинівна

доцент, кандидат мистецтвознавства


Освіта вища (ХХПІ). 2002-2009 рр. працювала у «Харківському інституті інтегральних технологій» на посаді заступника генерального директора з питань дизайну. 2006 - захистила дисертацію за темою: «Національний чинник як складова дизайну Харківського регіону першої третини ХХ ст.». З 2009 р. – працює на кафедрі дизайну ХДАДМ. Керує науково-дослідницькою роботою студентів, а саме теоретично-практичною підготовкою студентів щодо методики проведення наукових досліджень, написання та оформлення наукової частини дипломних проектів та дипломних магістерських робіт. Науковий напрямок досліджень – регіональний дизайн, екологічний напрям в дизайні.Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»
«: «Дизайн об’єктів міського середовища»
«Науково-дослідна робота студентів»
«Педагогічна практика магістрів»


ГАПІЄНКО Володимир Васильович

Доцент ХДАДМ


Освіта вища (ХХПІ). Член Національної спілки дизайнерів України. Учасник і лауреат міжнародних, всеукраїнських та регіональних спеціалізованих виставок, мистецьких акцій у галузі промислового дизайну. Має методичні рекомендації та наукові праці з теорії і методики дизайну і ряд авторських свідоцтв на промислові зразки та права на твір.


Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»
«Макетування»


ЄЛЬКОВ Валентин Іванович

Доцент ХДАДМ


Освіта вища (ХХПІ). Після закінчення інституту залишився працювати викладачем. З 1979 р. виконував обов'язки завідувача кафедри «Художнє конструювання». З 1981 по 1990 рр. був деканом факультету «Промислове мистецтво». Учасник міжнародних і регіональних спеціалізованих виставок, мистецьких акцій, конференцій, проектно-теоретичних семінарів. Має методичні рекомендації та наукові праці з теорії і методики дизайну.Викладає наступні дисципліни:


«Проектування».


«Робота в матеріалі»


ЄРЕМЕНКО Ірина Іванівна

Кандидат мистецтвознавства, доцент ХДАДМ,
завыдуюча кафедрою


Освіта вища (ХХПІ). У 2014 захистила дисертацію за темою «Художньо-проектна структура костюма в сучасному дизайні». Учасник міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій. Має публікації у фахових виданнях з напрямків: історія дизайну одягу, особливості розвитку сучасного дизайну, екологічний дизайн та методичні рекомендації з теорії і методики дизайну. Член Національної спілки дизайнерів України. У 2010 р. нагороджена грамотою спілки підприємців Харківської області за професійну творчу роботу в підготовці молодих дизайнерів. Е-mail: ieremenko@meta.ua.


Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»;
«Методика дизайну».


ОСТАПЕНКО Ігор Володимирович

Доцент ХДАДМ


Освіта вища (ХХПІ). У 1987-1991 рр. навчання в аспірантурі ВНІІТЕ. У 2001–2003 рр. очолював кафедру дизайну ХДАДМ. Автор багатьох суспільно значущих дизайнерських проектів. Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів і виставок з дизайну в Нюрнбергзі (1991), Мілані (2004), Франкфурті (2005). Лауреат почесного знаку In Optima Forma за вагомий вклад та пропаганду дизайну в Україні. Нагороджений премією від компаній Grohe, Duravit та ін. Має публікації у фахових виданнях з напрямку історії дизайну. Член Національної спілки дизайнерів України.


Викладає наступні дисципліни:«Основи формоутворення»;
«Проектування».


ПОГОРЕЛЬЧУК Володимир Анатолійович

Кандидат мистецтвознавства, професор


Освіта вища (ХХПІ). З 2014 по 2016 очолював кафедру дизайну ХДАДМ. Голова правління Харківської організації Спілки дизайнерів України. Має публікації в переодичних журналах з дизайну:«Ватерпас», «Salon», «Домус дизайн», «Будинок і інтер'єр», «Архидея», «Кращі інтер'єри». Учасник та лауреат регіональних, всеукраїнських і міжнародних виставок та конкурсів у галузі дизайну: ТНП (Харків), «Інтер-Стиль» (Харків), «GIRA в сучасному будинку» (Київ). Має премію «Design Awards», за значний внесок у просуванні ідей українського дизайну інтер'єрів. У 2006 удостоєний звання «Людина року — 2006» (Харків).


Викладає наступні дисципліни:«Технології апсайклінгу»
«Робота в матеріалі»
«Проектування»


ПУЗУР Михайло Вікторович

Старший викладач


Освіта вища (ХХПІ). З 1988 по 1991 роки працював у Науково-дослідному секторі роботи студентів при ХХПІ. З 1991 по 1994 навчався в аспірантурі. Член Національної спілки дизайнерів України. Багато робіт з предметного та інтерєрного дизайну реалізовані та запатентовані, опубліковані у багатьох всеукраїнських та зарубіжних виданнях. Постійний учасник та лауреат міжнародних, всеукраїнських конкурсів та виставок з дизайну: «Тиждень дизайну» (Мінськ), «Ukrainian design the very Best of» (Київ), Design and design, International Design Awards by Marc Praquin, (Париж) та ін.Викладає наступні дисципліни:«Проектування»;
«Робота в матеріалі».


СОКОЛОВ Микола Іванович

Старший викладач


Освіта вища (ХХПІ). З 1981по 2003 роки працював у Науково-дослідному секторі роботи студентів при ХХПІ. З 2004 працює на кафедрі. Член Національної спілки дизайнерів України з 1987 р. Учасник та лауреат регіональних, всеукраїнських і міжнародних виставок та конкурсів у галузі дизайну. У 2002 р. був нагороджений фірмою "Groe" поїздкою на м. Эссен. Об'єкт демонструвався в м. Київ, Мілан, Франкфурт,Эссен. Має публікації в фахових журналах: "Domus design", "Наш дом",Мезонин","Салон","Архидея". Автор методичних рекомендацій по технології робот из шкірою. Е-mail: nik.nat.Sk@gmail.com.


Викладає наступні дисципліни:


«Робота в матеріалі»;
«Проектування».


ТУРЧИН Владислав Вікторович

Кандидат мистецтвознавства, доцент


Освіта вища (ХНПУ). У 2004 р. захистив дисертацію на тему «Особливості формування проектно-образного мислення дизайнера», науковий керівник – кандидат мистецтвознавства, професор Бойчук О.В. Працює на кафедрі з 2008 р. Учений секретар Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Член Національної спілки дизайнерів України. Має понад 50 публікацій у наукових виданнях та понад 10 навчально-методичних робіт. Основний напрям наукової діяльності: проектно-образне мислення та особливості його формування; дослідженням архаїчних форм мислення картвелів, як вираз художньо-матеріального середовища; виявлення етапів розвитку художнього освоєння сформованого в Грузії процесу формоутворення вжиткових речей, середовищ них об'єктів та засобів транспорту і виробництва.
Викладає наступні дисципліни:


«Основи наукових досліджень»;
«Проектування».