КАФЕДРА
РЕСТАВРАЦІЇ ТА ЕКСПЕРТИЗИ
ТВОРІВ МИСТЕЦТВА
ДОЛУДА Анатолій Олександрович

Завідуючий кафедрою реставрації станкового і монументального живопису, доцент, кандидат технічних наук


Вища освіта (ХПІ), Спеціалізується на дослідженнях та визначенні підробок в антикваріаті, зокрема, - живопису, фалеристиці, нумізматиці, порцеляні. З 1997 р. є експертом Міністерства юстиції України. Під його керівництвом для МЮУ складена методика виконання судових мистецтвознавчих досліджень продукції порнографічного характеру та розроблені методичні рекомендації по визначенню підробок предметів фалеристики та нумізматики. Автор 5 винаходів, нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР.


Викладає наступні дисципліни:


Антикваріат і методи дослідження;
Здійснює наукове керівництво магістрантів та аспірантів.


ШУЛІКА Вячеслав Вікторович

Доцент, кандидат мистецтвознавства


Вища художня освіта (ХДАДМ), диплом з відзнакою. Магістр з реставрації творів мистецтва. Художник-реставратор. Член національної спілки художників України. Член правління, голова секції Реставрації творів мистецтва Харківської організації Національної спілки художників України. Член національної спілки іконописців України. Член консультаційної ради з охорони культурної спадщини управління культури та туризму ХОДА. У 2010 р. захистив дисертацію кандидата мистецтвознавства за темою: «Церковний живопис Слобожанщини середини ХІХ – початку ХХ століття: іконографія, стилістика, техніко-технологічні особливості». Приймає участь у всеукраїнських та міжнародних художніх виставках. Автор більш 100 наукових публікацій з дослідження сакрального мистецтва, реставрації живопису, геральдики. Автор та виконавець науково-реставраційних проектів.


Викладає наступні дисципліни:


Іконографія;
Техніка і технологія живопису;
Реставрація монументального живопису;
Історія реставрації станкового та монументального живопису;
Музейна справа;
Здійснює наукове керівництво аспірантів.


ДЕРЕВ'ЯНКО Артем Юрійович

старший викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ), диплом з відзнакою. Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Працює в приватному музеї «Feldman Family Museum» реставратором, завідуючим відділом обліку. Бере участь в формуванні виставкових проектів «Feldman Family Museum». Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Автор та виконавець науково-реставраційних проектів.


Викладає наступні дисципліни:


Реставрація темперного живопису;


Реставрація олійного живопису;
Керівник дипломних робіт (бакалавр).


КІШКУРНО Олена Петрівна

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників. В 2005 р. стипендіат Харківської обладміністрації в сфері культури та мистецтва в номінації «Образотворче мистецтво» ім. С.І. Васильківського. Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференціях. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.


Викладає наступні дисципліни:


Копіювання.


ХОМЕНКО Катерина Олександрівна

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференціях. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.


Викладає наступні дисципліни:


Реставрація олійного живопису;
Реставрація темперного живопису.


ХОМУТОВ Ігор Вікторович

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференціях. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.

Викладає наступні дисципліни:


Реставрація творів мистецтва.
ТЕРЕХОВ Максим Олегович

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Аспірант ХДАДМ. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференцій. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.


Викладає наступні дисципліни:


Реставрація творів мистецтва.