!

ГOНЧАР
Олена Валентинівна

Проректор з
науково-дослідної роботи
та міжнародної діяльності,
кандидат філологічних наук,
доктор педагогічних наук,
професор


БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Гончар Олена Валентинівна народилася у м. Харків 7 жовтня 1972 року. У 1989 р. вступила до Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (факультет іноземної філології). У 1994 р. отримала диплом з відзнакою, була рекомендована до аспірантури. У ході навчання в університеті у 1993 році почала працювати на посаді вчителя англійської мови у Харківському ліцеї № 141.

1995–1998 рр. — навчання в аспірантурі. У 1999 р. отримала Диплом кандидата філологічних наук та почала працювати на посаді доцента кафедри англійської філології ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на факультеті іноземної філології, де викладала навчальні курси «Практична граматика англійської мови», «Стилістика англійської мови». З 1999 по 2002 рр. працювала Головою предметної комісії з англійської мови регіонального відділення МАН України, підготувала фіналістку Всеукраїнського конкурсу з англійської мови. Проходила курс навчання в TESOL Ukraine Institute: American studies, а також прослухала низку курсів для викладачів англійської мови в межах програм, що пропонувалися British Council.

У 2000–2008 рр. — доцент кафедри іноземних мов у Харківській національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого, працювала зі студентами та аспірантами, а також приймала участь у мовній підготовці юристів-учасників міжнародного проекту TEMPUS. Є членом колективного підручника з англійської мови для студентів юридичних спеціальностей, а також навчального посібника «Ключі до англійської», які мають відповідний гриф МОН України (2004-2006 р.).

2008-2016 рр. – завідувач кафедри педагогіки та іноземної філології Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Доктор педагогічних наук з 2011 року, професор з 2012 р. Викладає «практичний курс з англійської мови за професійним спрямуванням», «теоретичний курс з мовностилістичних особливостей викладання наукових досліджень англійською», а також курс «моделювання педагогічної діяльності» та «сучасні освітні технології» працює із студентами та аспірантами. Неодноразово працювала Головою ДЕК, є членом двох Спеціалізованих вчених рад (ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, ХДАДМ), а також членом редколегії трьох наукових збірників.

Основні напрями наукових досліджень: психолінгвістика, методика викладання іноземних мов, проблеми педагогічної взаємодії учасників навчального процесу та дизайн-мислення в мистецькій освіті. Має понад 100 друкованих праць,учасниця багатьох міжнародних наукових семінарів та конференцій (Болгарія, Польща, США, Росія). Має Міжнародний мовний сертифікат з англійської мови (Educational Services International).

З листопада 2016 року Проректор з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності ХДАДМ.