5 лютого 2025 року. Щиро вдячні колегам з Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за чарівну можливість для наших студентів і випускників долучитися до EXPO-виставки з метою представлення інноваційних проєктів і рішень для відновлення та формування стійкого міського середовища для міста Харків (Конкурсу, який проведено у рамках воркшопу «Урбаністичний Харків: планування стійкого міського майбутнього»). Студенти групи АЛС21 Олексій Мальцев, Юлія Кузіна, Ольга Грігорова та наша випускниця Ольга Голубова отримали можливість продемонструвати свої проєкти та дослідження для рідного міста. Радіємо відзнаці в номінації «Найкраща соціальна ініціатива», яку отримала робота Олі Грігорової. Ви великі молодці!
30 січня 2025 р. Відбулась фінальна презентація програми стажування з дослідження проєктування канадського архітектурного бюро WZMH, на якій були представлені роботи талановитих студентів-архітекторів з України.
Харківська державна академія дизайну та образотворчого мистецтва – тема “Трансформація двориків у центрі Харкова”
Донбаська національна академія будівництва і архітектури – тема “Проектування району для внутрішньо переміщених осіб”
Вітаємо Олю Грігорову та Юлю Кузіну з чудовою презентацією дослідження!
22 січня 2025 р. Третій сезон досліджень студентів академії разом з WZMH Architects добігає завершення. Цьогоріч це було дослідження про двори середмістя Харкова. Про Харківські “сквозняки” в етері Радіо «Накипіло» розмова з студентками нашої кафедри Ольгою Грігоровою та Юлею Кузіною за участі представниці канадського архітектурного бюро WZMH, менторки дослідження, Анастасії Бєлогривцевої.
12 січня 2025. Маємо свіжий рейтинг архітектурних вузів України за версією Buildner. Наша академія підтвердила 3 місце в загальному національному рейтингу і другій рік поспіль очолює рейтинговий список.
8 листопада 2024 р. В рамках Всеукраїнської наукової конференції “Сучасна архітектурна освіта” відбувся ХXIX Всеукраїнський Огляд-конкурс кваліфікаційних робіт архітектурної, дизайнерської та художніх спеціальностей закладів вищої освіти України за 2022 – 2023 р. Дипломи другого ступеня отримали Оля Голубова (2023 р.в.) та Яна Лукашева (2024 р.в.).
посилання: https://www.knuba.edu.ua/hhih-biennale-oglyad-konkurs-kvalifikaczijnyh-robit-vypusknykiv/
28 жовтня 2024 р. Конкурсна пропозиція з реновації та відновленню зруйнованих панельних будинків України команди харків’ян: Олександр Філь, Олеся Довгаль, Гліб Сємякін, Лілія Касьяненко потрапила в короткі списки “NFF KHARKIV HOUSING CHALLENGE”. Вітаємо викладача нашої кафедри Гліба Сємякіна. Це дуже добрий результат для змагання 259 команд з усього світу.
посилання: https://architecturecompetitions.com/kharkivhousingchallenge/
28 вересня 2024 р. Вперше LVIV DESIGN DAY проходив не один, а два дні – 28-29 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ. Перший день – форум із виступами спікерів, де до панельної дискусії: “Освіта майбутнього. Якою вона є чи має бути?” долучився старший викладач нашої кафедри Сергій Ільченко. LVIV DESIGN DAY вийшов чудовою нагодою поспілкуватись про освіту.
P.S. посилання на подію в коментарях. https://www.lvivdesignday.com.ua/
21 вересня 2024 р. 21 вересня розпочався урбаністичний вікенд до якого залучені випускниці та студентки нашої кафедри Оля Голубова та Оля Григорова. Дослідження Лопанської набережної здається потроху переходить в практичну фазу. Сьогодні завершився перший Urban Co-Working в просторі “ДРУК” з обговорення міського розвитку та збереження довкілля. Наступного дня відбулася толока на Лопанській набережній.
20 вересня 2024 р. Відбулося публічне засідання журі з презентацією доопрацьованих проєктів-переможців конкурсу – “ПЕРЕЗБИРАЮЧИ МАЙБУТНЄ”. Вітаємо Яну ЛУКАШЕВУ і Олю ГРІГОРОВУ які дійшли до фіналу суттєво доопрацювавши стартові проєкти. Тішимось що маємо гарних студентів.
21 серпня 2024 р. За програмою робочого візиту делегації міста Брюссель відбувся огляд комунального закладу “Харківський ліцей № 46 Харківської міської ради”. Тішимося що вийшло розповісти про досвід міжнародної співпраці та показати нашим гостям студентські проєкти відновлення будівлі. Дякуємо пану Олександру Колесникову та нашим студенткам 4 курсу Ользі Грігоровій та Катерині Мовчан за чудову презентацію нашої спільної роботи.
Делегація міста Брюсель: ГЕРА Соломія – головний спеціаліст Департаменту міжнародного співробітництва мерії міста Брюссель; БОТТЕ Марія-Франц – Директор Департаменту економіки та міжнародного співробітництва мерії міста Брюссель;
З української сторони: ДЕМЕНКО Ольга – Директор Департаменту освіти ХМР; ПАНОВА Аліса Віталіївна – Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва ХМР; ДОЛЖЕНКО Михайло Михайлович – Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва ХМР; АЛЕКСЄЄВА Марія – перекладач. З бельгійської сторони:
Світлини: Катерина Мовчан.
15 серпня 2024 р. Вітаємо Аню Куликову, яка отримала Honorable Mention в міжнародному конкурсi DESIGNER’S DEN 2024 керівник роботи Олександр Колесников.
31 липня 2024 р. У відповідності до запиту КУ «Харківська інвестиційна агенція» департаменту розвитку муніципального менеджменту ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ №61 від червня 2024 року, в Харківській державній академії дизайну і мистецтв проводиться внутрішній конкурс студентських архітектурних проєктів «Перезбираючи майбутнє». В конкурсі приймають участь курсові та дипломні роботи студентів — курсів ОПП «Архітектурно-ландшафтне середовище», які були створені у весняному семестрі 2023-24 навч. р. та присвячені відновленню -ої гімназії в м. Харкові.
Представляємо студентів/ок та випускників/ниць кафедри архітектури які згодилися на доволі незвичний формат незалежного оцінювання: Грігорова Ольга, Кузіна Юлія, Мальцев Олексій, Плахотя Єлізавета, Лукашева Яна, Мєщерякова Марина, Грицай Діана, Горяйнов Сергій, Мілаєва Діана, Куценко Ілона.
30 липня 2024 р. Щиро вітаємо ст. викладача кафедри архітектури ХДАДМ Сергія ІЛЬЧЕНКА та його дружину, Олену ІЛЬНИЦЬКУ, з отриманням почесного титулу амбасадорів та почесних лекторів відділів Дизайн архітектурного середовища та Предметний дизайн Львівського коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша. Маємо у планах також запровадити подібну традицію, більш з тим, що за фактом вже маємо амбасадорів кафедри не тільки в Україні, а й за кордоном.
18 червня 2024 р. Відбулися захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів спеціальності 191 “Архітектура та містобудування. Варто зазначити що з 12 представлених до захисту проєктів – сім були результатами участі наших студентів у міжнародних конкурсах а інші 5 результатом міжнародного крос-курсового проєкту “БУДУВАННЯ НАДІЇ: ШКОЛА NET-NUL НА МІСЦЯХ ВІЙНИ ТА ПОЛІТИЧНИХ КОНФЛІКТІВ” (спільно з кафедрою архітектури Орегонського університету) . Тож можна сказати що цьогоріч кожен і кожна зі студентів долучилися до міжнародних змагань. Кафедра архітектури ХДАДМ вітає з успішним завершенням навчання на бакалаврській ступені освіти групу АЛС-20!
На світлині: кваліфікаційна робота Марії Капустіної “Система плавучих будинків в Норвегії”, кер. ст. викл. Олександр Колесников.
3 червня 2024 р Результати пілотного міжнародного студентського проєкту (спільно з кафедрою архітектури Орегонського університету) – БУДУВАННЯ НАДІЇ: ШКОЛА NET-NUL НА МІСЦЯХ ВІЙНИ ТА ПОЛІТИЧНИХ КОНФЛІКТІВ / Проєкт відновлення 46 гімназії м. Харків. Здається перший етап синхронізації пройдено, команда орегонців завоювала друге місце на Solar Decathlon (із поданням команди SUNFLOWER 46). Посилання на командний результат орегонців: https://www.solardecathlon.gov/blog/archives/6357
7 травня 2024 р. Викладачі нашої кафедри Олександр Колесников та Сергій Ільченко разом з Ганною Гурідовою долучилися до роздумів про доместикацію міських порожнеч у Харкові (конкурс Tactical Urbanism Now!).
30 квітня 2024 р. Викладач нашої кафедри Сергій Ільченко, як експерт, долучився до створення матеріалу ділового новинного порталу LIGA.net про підземні міста.
15 квітня 2024 р. Відбулося наочне знайомство зав. каф. Наталі Хороян з колегами з Познаньского художнього університету ім. Магдалени Абаканович. Чудова екскурсія підрозділами цього навчального закладу надала загальне уявлення про напрями діяльності та засоби забезпечення навчального процесу в Познані. Польські колеги цікавилися і нашою Академією: запитували про наші будівлі, кафедру, професійний шлях харківських колег. Зустріч запам’яталася теплою та неформальною атмосферою; а лекцію відвідали викладачі та студенти Університету Магдалени Абаканович.
8 квітня 2024 р. Наші студентки і випускниці це рушійна сила воркшопів.
“4 години насиченого спілкування різних бульбашок! Обмін думками, ідеями, позитивом. Це був Урбан воркшоп від recovery4ua та Платформи урбаністичного розвитку. Зафіксували крутезні креативні ідеї по розвитку набережної та обговорили шляхи реалізації.”
репорт за посиланням: https://www.instagram.com/p/C5gUV7Ctt3b/
16 березня 2024 р. Продовження історії одного дослідження. Понад півсотні харківʼян зібралися на вулиці Конторській, щоб прибрати набережну річки Лопань. Метою толоки було не лише прибрати скло та пластик із зони відпочинку біля річки, говорить одна з організаторів толоки і наша випускниця Ольга Голубова, а й зґуртувати спільноту небайдужих містян. посилання: https://bit.ly/3x4w4vI
18 лютого 2024 р. Дякуючи керівнику Центру криміналістичних інновацій «intelligenTrident» НЮУ ім. Ярослава Мудрого – Василю Білоусу викладачі і студенти кафедри мали велику приємність долучитися до панельної дискусії «Аерокриміналісти на службі у суспільства і держави».. Трохи розповіли про дослідження 23-24 років де допомога володарів дронів була безцінною.
6 лютого 2024 р. Про можливості розвитку району Залопань у вечірньому етері Радіо “Накипіло” розмова з Ольгою Голубовою та Алісою Яслік, студентками-архітекторами з Харкова, Анастасією Бєлогривцевою, представницею канадського архітектурного бюро WZMH, яке є ініціатором і спонсором дослідження, а також з давнім другом нашої академії – видавцем Олександром Савчуком.
посилання на етер: https://radio.nakypilo.ua/…/proyekt-rajonu-zalopan…/
19 січня 2024 р. В прес-центрі НАКИПІЛО відбувся захід «Харків – бачення уявного майбутнього». Візії майбутнього міста від міських активістів, урбаністів і архітекторів, які переймаються реалістичними шляхами до Щасливого Міста у складі Щасливої України. Хотіли б звернути вашу увагу на спільне дослідження викладача нашої кафедри Олександра Колесникова та Ірини Кудряшової (ВІХ) – «Міські порожнечі Харкова як територіальний ресурс».
Посилання на запис події: https://www.youtube.com/watch?v=NAZGQ5beXkc
19 січня 2024 р. Відбулася фінальна презентація результатів переддипломного дослідження з фазою проєктної концепції під назвою “Запаркання. Переосмислення міських порожнеч”. Цей проєкт проходив у співробітництві нашої Академії з канадською фірмою WZMH. Цього року в проєкті прийняли участь студентки-архітекторки 4-го курсу Аліса Яслік та Аня Крутько. Приємно також, що до команди доєдналася й наша випускниця, Оля Голубова, досвід та поради якої посилили дослідження. Керівник – ст. викладач кафедри архітектури Сергій Ільченко
посилання: https://www.youtube.com/watch?v=wFGLVQ7jRe8
16 грудня 2023 р. Вітаємо студента групи Арх22 Олексія Білобровця з вдалим дебютом на конкурсі 3D_4bX організованому канадською архітектурною компанією WZMH Architects та її науково-дослідною лабораторією Sparkbird, метою якої є дослідження та відкриття останніх досягнень у технології 3D-друку для житла, які могли б задовольнити потреби України після перемоги.
посилання: https://www.rebuilduahackathon.com/3d-4bx-home
1 грудня 2023 р. Кафедра архітектури показала себе на міжнародному рівні, посівши третє місце серед 12 українських шкіл, які взяли участь у щорічному рейтингу від BUILDNER – лідера в організації міжнародних архітектурних конкурсів. Цю позицію ми зайняли завдяки участі випускниць нашої кафедри 2023 року, четверо з яких для дипломного проекту обрали конкурсну тему та стали учасниками різноманітних конкурсів BUILDNER.
15 листопада 2023 р. Розмова про міські порожнечі та дослідницький проект району Залопань в етері Радіо “Накипіло” з Пилипом Диканєм. До етеру долучилися студентки та випускниці нашої кафедри Аліса Яслік і Оля Голубова.
Посилання на подкаст: https://radio.nakypilo.ua/…/zmina-publichnogo-prostoru…/
29 вересня 2023 р. Воркшоп з “римського бетону” у Мукачево з нашими друзями і партнерами — архітектурним бюро 380509207961.architects за участі викладача кафедри архітектури Сергія Ільченка.
“Ви чули про римський бетон? Opus caementicium — латинська назва бетоноподібної речовини, яку римляни використовували з 3 сторіччя до нашої ери. Негашене вапно, пісок, зола з додаванням меленої цегли та пуцолану — рецепт римського бетону, який ми можемо відтворити сьогодні. Ви, напевно, знаєте усі слова, окрім “пуцолану”. Ми й самі не знали до нещодавньої зустрічі з Сергієм Ільченко. Виявляється, пуцолан — відклади вулканічного походження. На території України є у Закарпатті та в Криму. Чим особливий пуцолан? Цей матеріал утворює критичне джерело реактивного кальцію для гідравлічної реакції з гашеним вапном, допомагаючи заповнити пори та тріщини в цементних конструкціях. Та чи готові ми втішатися виключно можливим нескінченним життям конструкції як мотивом використання?”
посилання: https://www.instagram.com/reel/C17txHWNUCM/?igsh=ZTd5cWQwZzkzMHll
8 вересня 2023 р. У вересні у межах співпраці з Фондом ім. Гайнріха Бьолля відбувся один воркшопів урбаністичної лабораторії — METALAB (Івано-Франківськ) із застосуванням сталих практик у будівництві. Викладач кафедри Сергій Ільченко долучився до експериментів зі створення римського бетону в мейкерспейсі Відкритий цех “Парасолька”.
30 серпня 2023. “Яким має бути Харків після перемоги?” Інтерв’ю з архітектором Сергієм Ільченко в журналі «Люк» (видається ГО «Люк — медійна група»). Про призупинку роботи групи харківських архітекторів з відновлення міста, етику проєктів відбудови Маріуполя, чому замість рішень, які відповідають часу і подіям, в Харкові продовжують висаджувати квіточки, а також чому перетворювати село в місто — дуже погана стратегія.
посилання: https://lyuk.media/city/serhiy-ilchenko/
29 липня 2023 р. Викладач нашої кафедри Сергій Ільченко долучився до щорічної події для обміну досвідом та мережування “Спільний дім. Український урбаністичний форум 2023” у Вінниці. Ми завжди в епіцентрі міських ініціатив.
посилання: https://cedos.org.ua/events/spilnyj-dim-ukrayinskyj-urbanistychnyj-forum-2023-u-vinnyczi/
7 липня 2023 р. Вітання Олі Голубовій яка отримала Honorable Mention на міжнародному конкурсі доступного житла – «The Milan Affordable Housing Challenge» організованому Buildner. Учасники повинні були розглядати проекти, які є достатньо гнучкими, щоб відповідати різним розмірам для різних мешканців (сімей, неодружених спеціалістів, пар тощо) та їхніх різноманітних вимог.
посилання на результати: https://architecturecompetitions.com/milanchallenge/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2WXzqRevycoAJRfohcb8-rzTzZvuimt1HDX2i3W89d2-N2EO_z_SOkmdA_aem_6ByNMIqOYUoTqSuTFo843A
15 червня 2023 р. Відбулися захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів спеціальності 191 “Архітектура та містобудування. Варто зазначити що з семи представлених до захисту проєктів – шість були результатами участі наших студентів у міжнародних конкурсах. Кафедра архітектури ХДАДМ вітає з успішним завершенням навчання на бакалаврській ступені освіти групу АЛС-19!
На світлині: кваліфікаційна робота Марини Коломієць “Початкова сільська школа з додатковими публічними функціями. Сенегал”, кер. ст. викл. Олександр Колесников.
9 червня 2023 р. Дискусія на відкритому обговоренні в межах освітнього проекту Zelemin “Суб’єктивна думка” до якої долучилися викладачі нашої кафедри Олександр Колесников і Сергій Ільченко.
“- Чи все ж таки, архітектурний простір складається не тільки і не стільки з реалізованих архітектурних об’єктів. Ідеї, ескізи, конкурси, що не передбачають будівництва, концепції просторові, урбаністичні та соціальні, малюнки в стіл, футуристичні прогностичні моделі, ідеалістичні архітектурні тексти, віртуальна реальність створюють архітектурний професійний ландшафт так само, як і матеріальна реальність.”
посилання на запис: https://www.youtube.com/watch?v=IDbPhYKpXlw
17 квітня 2023 р. Стартував архітектурний конкурс з відновлення Північної Салтівки, найбільш постраждалого району міста Харків, від WZMH Architects до участі запрошуються як студенти-архітектори так і професійні архітектори.
Лінк на сторінку конкурсу: https://www.rebuilduahackathon.com/uk/homepage-test
Приємно бачити у складі міжнародного журі завідуючу нашої кафедри пані Наталю Хороян а в вихідних даних результати дослідження наших студенток Марини Коломієць та Олі Голубової.
Посилання на дослідження: https://youtu.be/C-3Y7Puf_CA
30 березня 2023 р. Студенти/ки 2 курсу (група АЛС-21) взяли участь у міжнародному конкурсі з архітектурного проектування. Метою конкурсної роботи було дослідження набережної річки Фусі у м. Моганшань в КНР, і проектування одного з 7 пішохідних мостів через неї. Окрім художніх якостей, до учасників висувалися вимоги конструктивно обгрунтувати проектну пропозицію. Наші студенти повністю впоралися з задачею: на даний момент робота команди з нашої академії вже увійшла до «Release of shortlisted winners»!
21 березня 2023 р. В Стокгольмі, Швеція, з ініціативи Sveriges Arkitekter Sveriges Arkitekter – профспілки шведських професійних архітекторів – відбувся семінар «Трансформація України». До участі у семінарі був запрошений Олександр СОБОЛЄВ, ректор Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Численні учасники семінару мали змогу ознайомитися з його презентацією «Space OnART in Kharkiv» розробленою студентами групи АЛС-20 під керівництвом Сергія Ільченка і Олександра Колесникова.
25 січня 2023 р. Зустріч з паном Вадимом Хесіним, Академіком Української Академії архітектури (УАА), Дійсним членом ICOMOS – Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць, Членом Правління Національної Спілки архітекторів України, членом Асоціації експертів будівельної галузі, атестованим архітектором.
9 січня 2023 р. Зустріч з Олександром Колесніковим атестованим архітектором – чарівна розповідь про конкурсне проектування. Інколи на таке дається 24 години але життя бентежне.
9 грудня 2022 р. Сьогодні закінчилася перша сумісна канадсько-українська програма, що тривала протягом 2,5 місяців. Під час співпраці з канадською фірмою WZMH-architects наші студентки Марина Коломієць та Ольга Голубова, за допомогою викладачів академії менторів з Канади, провели дослідження руйнувань Північної Салтівки та зробили соціологічне опитування мешканців з приводу подальшої реновації району. Відбулася презентація результатів – це був короткий фільм, який змонтувала магістерка нашої академії Наталя Болдіна.
На презентації були присутні біля 50 осіб з університетів та поєктних бюро України. Канади, Сполучених Штатів.
посилання на відео: https://youtu.be/C-3Y7Puf_CA
25 листопада 2022 р. Відбулася панельна дискусія, яка проходила в рамках міжнародної конференції у Лодзі “Newkraine” і мала назву ” Відбудова України в Європі”. Кафедра архітектури ХДАДМ також приймала участь у цій події. З доповіддю виступив ст. викладач нашої кафедри Павло Нагорний. Зав. кафедрою Наталя Хороян долучилася до учасників дискусії.
21 жовтня 2022 р. В рамках виставки “ПРО ХаРКІВ” у Львівському муніципальному мистецькому центрі відбулася публічна лекція викладача нашої кафедри Сергія Ільченка “ФЕНОМЕН ХАРКІВСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ, ПРОСТІР-СПІЛЬНОТА”.
запис лекції: https://youtu.be/iLPprXU7SgI
23 липня 2022 р. Академічна мобільність для студентів в дії. Вітаємо Олексія Мальцева з успішним завершенням семестру в Римській Академії мистецтв!
посилання на відео: https://www.facebook.com/watch/?v=1013970429301745
3 червня 2022 р. Попри всі негаразди вдалося зібрати студентів нашої кафедри, які перебувають в Україні, у Львові. Дівчата проходять очну виробничу (проєктну) практику у чотирьох архітектурних бюро: Zelemin architectural office; ATO-Bel architects; Myks architects та TRDZ. На додачу вийшло зробити кілька екскурсій архітектурою міжвоєнного Львова.