Викладачі кафедри “МІЖКУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАЦІЇ В КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЯХ”
ЄРМАКОВА Тетяна Сергіівна
Завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор
Освіта вища (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди).
Наукові інтереси сконцентровані на дослідженні теоретико-методичних основ формування культури здоров’я студентів, вивченні принципів створення здоров’язберігаючого освітнього середовища, методики викладання іноземних мов.
Має понад 100 друкованих праць, частину з яких опубліковано у міжнародних виданнях, зокрема Scopus та Web of Science; є учасницею багатьох міжнародних семінарів та конференцій.
Є членом редакційних колегій журналів, що індексуються у наукометричних базах Scopus Web of Science Core Collection (“Physical Education of Students”, “Pedagogy of Physical Culture and Sports”).
Закінчила Харківський державний педагогічний інститут ім. Г. С. Сковороди за спеціальністю «Українська мова і література» (1995).
У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Інтертекстуальність драматургії А. П. Чехова» у спеціалізованій вченій раді К 64.051.07 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (ДК № 038505 від 14 грудня 2006 р., виданий Вищою атестаційною комісією України).
У 2011 році присвоєно вчене звання доцента кафедри українознавства (12 ДЦ № 026176 від 20 січня 2011 р., виданий МОН України).
З 2014 року була членом спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
У 2019 році пройшла Міжнародне стажування «Вища освіта в ХХІ столітті: проблеми та інновації» за програмою Університету Киршехір Ахі Евран (Туреччина).
Автор конспектів лекцій, методичних вказівок, навчальних і робочих програм.
Має авторське право на наукові твори «Конспект лекцій «Література у дзеркалі художньої культури» (Свідоцтво про реєстрацію № 103166 від 15.03.2021 р.) та «Конспект лекцій з дисципліни «Іноземна (українська) мова у науковій діяльності» для аспірантів» (Свідоцтво про реєстрацію № 110033 від 03.12.2021 р.).
Автор численних публікацій у наукових виданнях, які включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection.
Сфера наукових інтересів: проблеми методу, поетики і жанру української літератури ХIХ–ХХ століть; закономірності розвитку і взаємодії європейських мов і літератур у ХIХ–ХХ століттях; міжмистецька комунікація.
Курси підвищення кваліфікації за темою«Інноваційні методики і практики в освіті» у Приватному вищому навчальному закладі «Європейський університет»(з 02 вересня 2024 року по 14 жовтня 2024 року в обсязі 180 годин (6 кредитів ЄКТС))
Свідоцтво про підвищення кваліфікації: серія ПК № 24366800/00 1067-24
Освіта вища (ХНПУ імені Г.С. Сковороди). Основні напрями наукових досліджень: питання формування моральної звички в історії педагогіки, психологічні, педагогічні та організаційні аспекти навчання англійській мові студентів у вищих учбових закладах, проблеми розвитку дизайн мислення студентів мистецьких вишів у навчальному процесі Автор численних публікацій у наукових виданнях, які включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection. Постійно приймає участь у міжнародних науково-практичних конференціях, методично-практичних семінарах, вебінарах і тренінгах. У 2017 пройшла курс “Критичне мислення для освітян” та отримала сертифікат на он-лайн платформі “Prometeus”.
Курси підвищення кваліфікації за темою«Інноваційні методики і практики в освіті» у Приватному вищому навчальному закладі «Європейський університет»(з 13 вересня 2024 року по 25 жовтня 2024 року в обсязі 180 годин (6 кредитів ЄКТС))
Свідоцтво про підвищення кваліфікації: серія ПК № 24366800/001117-24
«Практичний курс з англійської мови за професійним спрямуванням»
«Культура мовної комунікації за професійним спілкуванням (англійською)»
«Основи міжнародного ділового спілкування»
«Іноземна мова для наукових цілей»
«Теоретико-методологічні основи педагогіки в мистецькій школі»
КОРНЕЙКО Юлія Миколаївна
кандидат педагогічних наук, доцент.
Освіта вища (ХНПУ імені Г.С. Сковороди). Переможець обласного конкурсу «Найкращий молодий науковець Харківщини». Має понад 30 друкованих праць, серед яких публікації у міжнародних виданнях, які включено до наукометричних баз Scopus та Web of Science, є співавтором підручника, активно бере участь у міжнародних наукових конференціях, тренінгах, вебінарах. Основні напрями наукових досліджень: технології дизайн-мислення в області вищої освіти, використання хмарних сервісів у викладанні іноземної мови, міждисциплінарні методики для розвитку креативності студентів ЗВО мистецького профілю.
«Теоретико-методологічні основи педагогіки в мистецькій школі»
«Практичний курс з англійської мови за професійним спрямуванням»
ПЕТУХОВА Олена Іванівна
кандидат філологічних наук, доцент.
Освіта вища. Закінчила Харківський державний педагогічний інститут ім. Г. С. Сковороди. У 2001 році отримала Диплом кандидата філологічних наук. Автор понад 50 друкованих праць, серед яких публікації у міжнародних виданнях, які включено до наукометричних баз Scopusта WebofScience. Є співавтором трьох підручників. Постійно бере участь у міжнародних науково-практичних семінарах, вебінарах і тренінгах.
У 2015 році пройшла навчання на курсах та отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації за темами: створення мультимедійних презентацій, створення аудіо-відео засобів навчання, створення інтерактивних навчально-методичних розробок, основи компетентнісно орієнтованого навчання у вищій школі.У 2020 році пройшла Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів «Хмарні сервіси для он-лайн навчання на прикладі платформи ZOOM”.
У 2023 році пройшла Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів: «Неформальна освіта при підготовці бакалаврів в країнах Європейського Союзу та Україні» при Інституті науково-дослідному Люблінського науково-технологічного парку (м.Люблін, Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (м.Київ, Україна).
Курси підвищення кваліфікації за темою«Інноваційні методики і практики в освіті» у Приватному вищому навчальному закладі «Європейський університет»(з 13 вересня 2024 року по 25 жовтня 2024 року в обсязі 180 годин (6 кредитів ЄКТС))
Свідоцтво про підвищення кваліфікації: ПК № 24366800/001116-24
«Практичний курс з англійської мови за професійним спрямуванням»
«Іноземна мова за професійним спрямуванням для студентів СВО: Магістр ОПП: Арттерапія і комунікативні практики»
«Основи бізнес-комунікацій (англійською) для студентів СВО: Магістр ОПП: Арттерапія і комунікативні практики»
«Іноземна мова для наукових цілей»
«Іноземна мова у науковій діяльності»
КАЛАШНИК Оксана Вікторівна
кандидат філологічних наук, доцент
У 2007 році закінчила Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди за спеціальністю «Українська мова та література» (магістр, диплом з відзнакою).
У 2021 році захистила кандидатську дисертацію «Прономінативи в українській інтимній поезії ІІ пол. ХХ – поч. ХХІ ст.: семантика і стилістика» (спеціалізована вчена рада К 64.053.05 Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди).
Автор численних публікацій в наукових фахових виданнях України та за кордоном, є співавтором монографії, активно бере участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, вебінарах, семінарах, тренінгах.
У 2023 році пройшла Міжнародне науково-педагогічне стажування «Перспективи та здобутки сучасних трендів розвитку філологічної освіти» у Вищій школі менеджменту інформаційних систем (ISMA) (м. Рига, Латвійська Республіка) та Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації «Сучасний філологічний дискурс: методологічні стратегії» в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова (м. Київ).
Наукові інтереси: семасіологія, прагмалінгвістика, граматика, лінгвопоетика, прикладне мовознавство.