EN
MENU
Кафедра інженерно-технічних дисциплін
Очна і заочна форми навчання|Бакалавр і магістр
СВИНАРЕНКО Максим Сергійович
Завідувач кафедри інженерно-технічних дисциплін, доцент кафедри інженерно-технічних дисциплін, Ph.D.з технічних наук
СВИНАРЕНКО Максим Сергійович
Завідувач кафедри інженерно-технічних дисциплін, доцент кафедри інженерно-технічних дисциплін, Ph.D.з технічних наук
БОНДАРЧУК Іван Генадійович
Доцент, Ph.D.з технічних наук, почесне звання професор ХДАДМ
ГОЛОБОРОДЬКО Віталій Миколайович
Доцент, Ph.D. з технічних наук, почесне звання професор ХДАДМ
ЗВОНИК Андрій Андрійович
Доцент, кандидат економічних наук
ЖОРНЯК Вікторія Олександрівна
Викладач
Про кафедру

Свої головні навчальні та науково-методичні задачі багатопрофільна секція ІТД вбачає у сфері забезпечення дизайн-освіти шляхом втілення у навчальний процес досягнень науково-технічного прогресу для чого викладачі забезпечують поєднання теоретичних курсів з технічними консультаціями курсового та дипломного проєктування на спеціальності “Дизайн”, що є відмінною рисою від інших саме при навчанні у нашому Вишу.

 

Адреса: 3-й корпус ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8, ауд. 304.
E-mail: [email protected]
Телефон: +38 (057) 706-28-11

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Секція ІТД, як навчально-методичний підрозділ ХХПІ, існувала при кафедрі “Художнього конструювання”. У 1981 році була створена окрема кафедра ІТД. Завідувачами кафедри ІТД були доц. С. Слюсаренко (до 1986), доц. М.Фадєєв (1986 – 1990), проф. В. Голобородько – (1990 – 2010), доц. І.Бондарчук – з 2010 і по 2020. Методичні підвалини кафедри були закладені завдяки таким талановитим викладачам, як О.Міхно, В.Сітніков, Л.Кутузов, Л.Утевська та інш.

Наприкінці 80-х років кафедра ініціювала комп’ютерну освіту у ХХПІ. Спочатку заняття, велись на базі одного з проєктних інститутів Харкова. У 1987 у ХудПромі з’являються перші вітчизняні комп’ютери серії ДВК, а у 1988 відкривається перший в системі дизайн-освіти тодішнього СРСР комп’ютерний клас. Так комп’ютерна освіта стала невід’ємною частиною дизайнерської підготовки в Академії.

Наприкінці 90-х років кафедра ІТД разом із кафедрою “Графічного дизайну” ініціює створення нової спеціалізації в академії – “Комп’ютерний дизайн”, а у 2004 сприяла створенню нового підрозділу у ХДАДМ – кафедри “Дизайну інтерактивних засобів візуальних комунікацій”( на цей час кафедра «Мультимедійний дизайн»).

У 2017 році викладачи кафедри стали ініціаторами створення освітньої-професійної програми для магістрів «Дизайн-інжиніринг». Перший захист магістрантів відбувся наприкінці 2018 року.

На цей час викладачі згруповані в секцію Інженерно-технічних дисциплін кафедри Візуальних практик.

Сьогодні матеріальна база секції ІТД складається із викладацької, навчальної аудиторії, оснащеної технічними засобами навчання, обладнанням для проведення лабораторно-практичних робіт та наукових досліджень у сфері ергономіки.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Після засвоєння освітньої програми гарантована кваліфікація другого рівня вищої освіти за спеціальністю 022 Дизайн:

  • Магістр дизайну в галузі знань 02 культура і мистецтво.

На зламі століть технологічні прориви відбуваються здебільшого в стикових сферах науково-практичної діяльності. Саме таким, інноваційним за змістом і актуальним за суспільними потребами став вид діяльності пов’язаний із дизайн-інжинірингом. Інжиніринг (калька з англійської engineering – технічний) – технічні знання, пов’язані з розробкою, підготовкою виробничого процесу й забезпеченням стабільного процесу виробництва й реалізації продукції.

Фахівець в сфері дизайн-інжинірингу за своєю суттю є предметним універсалом. Він покликаний забезпечувати технологічний зв’язок між дизайн-проектуванням, реальними можливостями виробництва і потребами сучасного ринку високотехнологічного продукту з урахуванням конкурентоздатності отриманого результату.

Аналіз сучасного ринку праці підтверджує прогресуючий попит на фахівців у міжпредметній сфері, в тому числі і у сфері дизайн-інжинірингу.

Мистецькі проєкти
ЧОГО МИ НАВЧАЄМО:

Прийом на навчання здійснюється на базі спеціальної освіти, отриманої на основі освітньо-кваліфікаційного рівню «бакалавр» за фаховими програми спеціальностей:

  • «Дизайн»,
  • «Промисловий дизайн»,
  • «Дизайн середовища»,
  • «Машинобудування»,
  • «Архітектура» та інших за погодженням освітніх програм.