EN
MENU
Факультет образотворчого мистецтва
Факультет створений 2000 року і в своїй діяльності продовжує традиції художньої освіти, започатковані у 20-ті роки ХХ століття.
ІВАЩЕНКО Ольга Василівна
декан факультету образотворчого мистецтва, доцент, канд. філософських наук

Сьогодні факультет образотворчого мистецтва об’єднує 6 кафедр, серед яких кафедри рисунку, живопису, графіки, монументального живопису, теорії і історії мистецтв, реставрації та експертизи творів мистецтва та однієї секції – скульптури.

 

На факультеті навчається понад 300 здобувачів освіти. Кафедрами факультету здійснюється підготовка фахівців за 6-ти освітніми програмами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти:

  • ОП «Графіка»,
  • ОП«Станковий живопис»,
  • ОП«Стрітарт і монументальне мистецтво»,
  • ОП «Станкова і монументальна скульптура»,
  • ОП «Мистецтвознавство»,
  • ОП «Реставрація та експертиза творів мистецтва»

та 5-ти освітніми програмами другого (магістерського) рівня вищої освіти:

  • ОП «Станковий живопис»,
  • ОП «Графічні практики»,
  • ОП «Сучасні візуальні практики»,
  • ОП «Творчий рисунок».
1
доктор
наук
6
професорів
11
кандидатів наук
21
доцент
1
народний художник України
10
заслужених діячів мистецтв України
2
заслужених художників України
Кафедри

Харківська школа рисунка має давню історію, яка налічує майже двохсотрічний період існування. Як дисципліна рисунок викладався в інституті завжди, але організаційно кафедра була заснована наприкінці 30-х років XX ст. і її історія тісно пов’язана з іменами професорів С. Прохорова, М. Шаронова, Г. Бондаренка, О. Кокеля, С. Бесєдіна.

Кафедри

Кафедра живопису була заснована з перших днів відкриття художньої академії (1921) і займає одне з провідних місць у підготовці спеціалістів з художньої та дизайнерської освіти. Тут продовжують зберігати і розвивати історично сформовані традиції українського реалістичного живопису, які спираються на вивчення натури. Діяльність кафедри спрямована на підготовку художників, які будуть мати широкий обсяг професійних базових знань та навиків з живопису та композиції, як основних предметів для майбутніх українських митців та дизайнерів, на розвиток міжвузівських та міжнародних зв’язків.

Кафедри

Кафедра графіки започаткувала свою історію в першій половині ХХ століття. На сучасному етапі розвитку кафедри, викладачі не тільки дбайливо ставляться до існуючих традицій, але й проводять активний пошук нових шляхів удосконалення методики виховання фахівців книжкової та станкової графіки й авторського плаката. Викладання дисциплін відбувається на засадах поваги та індивідуального підходу до творчої особистості.

Кафедри

Кафедра була заснована у 1983 році і в своїй педагогічній, творчій та науковій діяльності поєднує ґрунтовну школу з викликами й запитами сьогодення. Ми готуємо бакалаврів і магістрів для професійної роботи в різних галузях та техніках традиційного й сучасного монументального мистецтва і стріт-арту.

 

Наші вихованці також реалізують себе в царині сакрального живопису, займаються творчістю, виставковою діяльністю, успішно викладають та просувають себе на сучасному арт-ринку.

 

Різноманітні художні техніки (розпис, кераміка, мозаїка, вітраж, тощо) та широкі практичні навички, увага до особистості й розкриття творчої індивідуальності, робота на реальних об`єктах та залучення студентів до виставкових проєктів дають нашим випускникам міцну фахову підготовку і відкривають широкі творчі горизонти.

Кафедри

Мета діяльності кафедри – підготовка фахівців-мистецтвознавців широкого профілю, які набувають в процесі навчання фундаментальних знань у галузі теорії та історії мистецтва і суміжних наук, навичок дослідницької, музейної, кураторської, педагогічної, видавничої, галерейної роботи.

Кафедри

Кафедра реставрації та експертизи творів мистецтва була створена у 1994 р. Тоді ж відбувся перший випуск фахівців. З 1996 р. кафедру очолив к.т.н. доц. Ковальов Ю.С., з 2000 р. кафедрою керує к.т.н., доц. Долуда А.О. На сучасному етапі кафедра реставрації станкового і монументального живопису, залишаючи все краще зі свого минулого, постійно розвивається.

Кафедри

Харківська школа скульптури має глибоке коріння та традиції. Започаткувала її талановита учениця відомого французького скульптора О. Родена — Е. Блох. В минулому Е. Блох — відомий скульптор та видатний педагог, творча і педагогічна діяльність якої стала тим річищем, через яке йшло живе знайомство українських скульпторів з традиціями європейської пластики.

Мистецькі проєкти
Олег Антонов Владислав Третяк, Владислав Юдін, Сергій Школяр, Марина Шавиріна-Школяр, Ольга Лісовська, Соня Билим, Юлія Репіна, Єва Фомітскіх, об'єкти Олега Мітасова
Юрій Голік, Євген Казаков, Астер Манукян, Оксана Ільницька