Вчена рада Академії:
Рішення Вченої ради вводяться в дію наказом або розпорядженням ректора.
Вчену раду очолює її голова, який обирається таємним голосуванням з членів Вченої ради Академії, які мають науковий ступінь та/або вчене (почесне) звання, на строк діяльності Вченої ради.
До складу Вченої ради входять за посадами ректор, проректори, декани факультетів, учений секретар, директор бібліотеки, головний бухгалтер, керівник органу самоврядування Академії (голова первинної профспілкової організації).
До складу Вченої ради входять виборні представники, які представляють науково-педагогічних, наукових та інших працівників Академії. Виборні представники науково-педагогічних, наукових та інших працівників Академії обираються таємним голосуванням Конференцією трудового колективу Академії за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють. Виборні представники з числа осіб, які навчаються в Академії, обираються особами, що навчаються шляхом прямих таємних виборів. Виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників, обираються з числа завідувачів кафедр, професорів, докторів філософії, докторів наук за квотою: три (шість) представника від факультету.
Виборні представники (додатково кооптовані), які представляють науково-педагогічних та інших працівників Академії і які працюють у ній на постійній основі, обираються за квотами: від складу професорів, досвідченіших доцентів або осіб, які одержали звання “Народний”, “Заслужений” та/або обрані член-кореспондентами, дійсними членами національних галузевих академій – шість представників, навчально-методичного відділу, відділу аспірантури і докторантури, відділу міжнародних зв’язків, відділу кадрів – по одному представнику, від інших відділів (служб, тощо) – за пропозицією ректора (при необхідності) – по одному представнику та виборні представники аспірантів, студентів, керівник органу студентського самоврядування (голова Студентської ради). Квоти виборних представників від інших структурних підрозділів установлюються Вченою радою. Квоти виборних представників від різних категорій осіб, які навчаються в Академії – один представник від факультету зі складу осіб, що здобуває вищу освіту на першому (бакалаврcькому) та (або) другому (магістерському) рівнях та один представник від складу осіб, що здобуває вищу освіту на третьому (освітньо-науковому) рівні.
Вибори до складу Вченої ради починаються за 30 календарних днів до закінчення повноважень попереднього складу Вченої ради.
Науково-педагогічні працівники Академії мають становити не менше як 75 відсотків загальної чисельності складу Вченої ради, а виборні представники з числа осіб, які навчаються в Академії, ― не менш як 10 відсотків загальної чисельності складу Вченої ради.
Виборні представники обираються загальними зборами трудового колективу Академії за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють. Виборні представники з числа осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, обираються вищим органом студентського самоврядування Академії.
Виборні представники мають становити не менше як 50 відсотків загальної чисельності складу Вченої ради.
Вчена рада факультету є колегіальним органом управління факультету.
До компетенції Вченої ради факультету належить:
Рішення Вченої ради факультету вводяться в дію розпорядженням декана факультету. Рішення Вченої ради факультету може бути скасовано Вченою радою Академії.
Вчену раду факультету очолює її голова, який обирається таємним голосуванням з членів Вченої ради факультету, які мають науковий ступінь та/або вчене (почесне) звання, на строк діяльності Вченої ради.
До складу Вченої ради факультету входять за посадами декан, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа завідувачів кафедр, професорів, докторів філософії, докторів наук, виборні представники, які представляють інших працівників факультету і працюють у ньому на постійній основі, виборні представники з числа осіб, які навчаються в Академії, за квотами, що визначаються Вченою радою факультету. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності її складу мають становити науково-педагогічні працівники факультету і не менш як 10 відсотків – виборні представники з числа осіб, які навчаються на факультеті.
Вибори до складу Вченої ради починаються за 30 календарних днів до закінчення повноважень попереднього складу Вченої ради. Виборні представники обираються Конференцією трудового колективу Академії за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють. Виборні представники з числа осіб, які навчаються на факультеті Академії, обираються особами, що навчаються на факультеті шляхом прямих таємних виборів.
Персональний склад Вченої ради факультету затверджується наказом ректора терміном на 5 років, протягом 5 робочих днів з дня закінчення повноважень попереднього складу Вченої ради.
Засідання Вченої ради вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менш 2/3 складу ради. Рішення Вченої ради факультету приймається в такому ж порядку, як і рішення Вченої ради Академії.