перший проректор, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри аудіовізуального мистецтва
Автор наукових публікацій. Закінчила Харківський державний університет ім. В.Н. Каразіна за спеціальністю українська мова і література (1997 р.).
Сфера наукових інтересів: українська література ХХ століття, актуальні питання практики української мови.
КУРІННА Ганна Вікторівна
Декан факультету «Аудіовізуальне мистецтво та медіа технології»
Автор біля 60 наукових та науково-популярних праць, присвячених драматургії та сценарній майстерності аудіовізуальних мистецтв, двох навчальних посібників зі сценарної майстерності екрану «Сценарна майстерність на телебаченні. Теледраматургія» та «Мистецтво телесценарію»; збірок сценарних матеріалів. Автор сценаріїв телевізійних програм, масових театралізованих видовищ, вистав.
Учасник всеукраїнських і міжнародних конференцій.
Член журі та спікер майстер-класів зі «Сценарної майстерності» в рамках різноманітних регіональних та міжнародних телевізійних фестивалів, кінофестивалів та конкурсів. З 2014 р. – голова журі Всеукраїнського театрального фестивалю ім. М.А. Ентіна. 2012-2017 рр. – автор ідеї та голова оргкомітету Міжнародного аrt-проєкту «Фестиваль екранного мистецтва та фотографії «Golden frame». (У 2016 р. проєкт став дипломантом фестивалю «Харків – місто молодіжних ініціатив»). З 2018 р. – голова Оргкомітету екранного мистецтва та фотографії – Kharkiv International Festival of Arts & Travel. З 2022 р. – член міжнародного комітету International Committee of Thematic Film Festivals (CINETOUR).
2018-2022 рр. – керівник Школи драматургії та сценарної майстерності «Сценарист UA» (м. Харків).
Основні напрями наукової діяльності: драматургія аудіовізуальних мистецтв, кінодраматургія, сторітелінг.
Викладає наступні дисципліни:
«Основи драматургії та сценарної майстерності»;
«Рекламний текст»;
«Виробництво АВ твору»;
«Драматургія сучасних екранних мистецтв».
ТЕСЛЕНКО Ірина Олегівна
завідувачка кафедри, доцент, кандидат мистецтвознавства, старший викладач
Вища освіта – гуманітарна (КЕГІ, 2000 р.), аспірантура ХДАДМ (2001 – 2004рр.). У 2006 р захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидат мистецтвознавства (17.00.05) за темою «Орієнталізм в українському образотворчому мистецтві першої третини ХХ ст.» (наук. кер. проф. А.С. Півненко).
Викладає в ХДАДМ з 2002 р. Має наукові публікації у фахових та науково-публіцистичних виданнях.
Сфера наукових інтересів: українське мистецтво першої третини ХХ ст., орієнталізм у вітчизняному мистецтві ХХ-ХХІ ст.
Викладає наступні дисципліни:
«Історія мистецтва та архітектури»;
«Історія зарубіжного образотворчого мистецтва»;
«Історія стилів в мистецтві»;
«Історія графіки».
АЛФЬОРОВА Зоя Іванівна
доктор мистецтвознавства, професорка кафедри аудіовізуального мистецтва
Докторська дисертація: «Візуальне мистецтво кінця XX — початку XXІ століття». Стаж науково-педагогічної діяльності – 40 років.
З 2008 р. по 2014 р.- завідувач кафедри телебачення Харківської державної академії культури. З 2008 р.- 2020 р.— декан факультету кіно-, телемистецтва Харківської державної академії культури. Була заступником голови спеціалізованої вченої ради Д 64.807.01 ХДАК, членом спеціалізованої вченої ради К 64.109.01 ХДАДМ.
Виконувала обов’язки голови та члена кількох експертно акредитаційних комісій МОН. Секретар галузевої підкомісії НК МОН по підготовці Держстандарту вищої освіти – 2016-2019 рр. (нагороджена Почесною грамотою МОН України за затвердження Стандартів вищої освіти зі спеціальності 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво»). Член кількох редакційних колегій з проблем мистецтва. Наукові та педагогічні напрямки: аудіовізуальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальна освіта, мистецтвознавство, медіа-критика. Автор більш, аніж 250 наукових публікацій у фахових виданнях. Голова Харківського осередку Національної Спілки кінематографістів України. Голова Харківського осередку Асоціації діячів медіаосвіти України Була головою та членом журі Міжнародного кінофестивалю «Харківський бузок», конкурсу, присвяченому волонтерському руху в Україні «Філософія серця» (м. Харків), Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-сінема» ім. Данила Сахненка (м. Дніпро), членом оргкомітету Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» (м. Харків) та ін.
МАМЕДОВ Катіб Сафар огли
професор кафедри аудіовізуального мистецтва, заслужений художник України, член Харківської організації Національної спілки художників України та Харківської організації Спілки дизайнерів України
Народився 10 жовтня 1963. Відомий скульптор, педагог, доцент. Заслужений художник України (2008). Лауреат Міжнародної премії І. Ю. Рєпіна (2012).
З 1987 по 1988 рік – працював навчальним майстром кафедри скульптури Харківського художньо-промислового інституту. В 1988 р. – вступив в Харківський художньо-промисловий інститут, факультет скульптури.
З 1993 року – він викладач Харківської державної академії дизайну і мистецтв кафедри аудіовізуального мистецтва. Твори знаходяться в музеях, галереях і приватних колекціях багатьох країн світу.
Викладає наступні дисципліни:
«Скульптура»;
«Візуальні практики»;
«Виробнича практика».
ШАУЛІС Катерина Костянтинівна
кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв за спеціальністю «Мистецтвознавство» 2011 року (з відзнакою), закнічила аспірантуру академії за спеціальністю «Образотворче мистецтво».
2020 року, захистила дисертацію на тему: Японська графіка кінця ХVІІІ — початку ХХІ ст.: художня репрезентація образів природи. Захист відбувся у вченій раді Львівської національної академії мистецтв.
З 2021року навчається в магістратурі Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого на ОПП Продюсерство з аудіовізуального мистецтва та виробництва (захист відбуденься в кінці січня 2023 року).
В академії викладає з 2011 року.
2021 році була нагороджена дипломом Національної академії мистецтв України, за вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва. Експертка національного агенства із забезпечення якості вищої освіти; Членкиня робочої групи з оновлення змісту вищої та фахової передвищої освіти у сфері аудіовізуального мистецтва; кураторка українських та міжнародних виставок.
Сфера наукових інтересів: сучасне мистецтво, продюсерська діяльність в Україні та за кордоном, орієнталізм у вітчизняному мистецтві і дизайні ХХ-ХХІ століття.
Викладає наступні дисципліни:
«Продюсування в АВМ»;
«Історія українського мистецтва і культури»;
«Виставкова та експозиційна діяльність»;
«Менеджмент та пітчингування в АВМ»;
«Аналіз та інтерпретація творів сучасного мистецтва».
БЕДРІНА Надія Сергіївна
кандидатка культурології, доцентка кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчила Харківську державну академію культури за спеціальністю «Культурологія» (2010 рік, з відзнакою).
У 2014 році захистила кандидатську дисертацію.
Веб-дизайнерка. Авторка понад 30 наукових публікацій. Бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
У 2018 році отримала додаткову кваліфікацію “Веб дизайн”.
З 2021 року займається аерозйомкою і має відповідні сертифікати компетентності в Євросоюзі та Великобританії. Взяла участь у розробці курсу “Оператор дрона” в межах виконання Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Викладає наступні дисципліни:
«Історія культури»;
«Дизайн інтерфейсів»;
«UX дослідження»;
«Фото у веб-дизайні»;
«Рекламна аерозйомка».
АКЕРМАН Олександр Вадимович
старший викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
Вища освiта. Харкiвський Авiацiйний Iнститут, системи керування.
Дизайнер в галузi реклами та полiграфiï.
Керiвник мультiмедiйноï студiï авiацiйного виробництва.
ЖЕРІХОВА Галина Андріївна
старший викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв (2008).
Має досвід работи у якості стиліста і художника – постановника в галузі створення кліпів, кіно та реклами.
Викладає наступні дисципліни:
«Синтез мистецтв»;
«Вступ до фаху».
АЛФЬОРОВ Андрій Миколайович
старший викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчив кінофакультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого за спеціальністю “Кіно-телеоператор” (1987).
Викладав курси з кіно-телеоператорської майстерності та менеджменту медіасфери на кафедрі телебачення ХДАК для студентів-режисерів,- операторів та телерепортерів (2009 — 2020). Має досвід роботи у рекламній галузі (креативний продюсер і директор рекламно-виробничої фірми MAXIMUM, м. Харків ( 1993 – 2017).
Має досвід роботи директора кінотеатру “Кінопалац – Харків (2000) і роботи у кінодистрибьюторській компанії “Мультиплекс Холдинг (Київ) (2001). Продюсер, автор сценаріїв, режисер, оператор-постановник більш ніж 40 рекламних роликів, документальних, ігрових і мультиплікаційних фільмів (включаючи 3D анімацію , класичну целулоїдну мальовану і поєднану комп’ютерну графіку).
Автор и співавтор більш ніж 50 статей у місцевій і загальноукраїнській пресі з питань кіно , телебачення і медіа. Призер міжнародного кінофестивалю «Молодість»(1991) – приз глядацьких симпатій за дебютний фільм “Псалом” (реж. А. Гураль) за однойменним оповіданням М. Булгакова.
Проходив стажування на семінарі керівників ЗМІ “BBC local radio seminar” (1994). Член національної спілки кінематографістів України (з 1998 г.)
Викладає наступні дисципліни:
«Основи операторської майстерності»;
«Фотофільм»;
«Курсова робота».
КАСЬЯНЕНКО Тетяна Володимирівна
викладач кафедри аудіовізуального мистецтва, директор Мистецького Центру HudpromArt
Має попередню вищу освіту (Харківський авіаційний інститут). У 2018 році закінчила ХДАДМ з відзнакою, здобула кваліфікацію магістра за спеціальністю «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (освітня програма «Мистецтвознавство, графічні практики»).
З 2019 навчається в аспірантурі ХДАДМ за спеціалізацією 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Учасник всеукраїнських конференцій. Має публікації в українських фахових наукових виданнях. Куратор та співкуратор багатьох виставок у галереї музею ХДАДМ та і інших інституціях, співпрацює з музеєм еко-плакату «4th block».
Викладає наступні дисципліни:
«Медіазнавство».
ПЕРВИШЕВА Ірина Борисівна
викладач кафедри аудіовізуального мистецтва, зовнішній сумісник
Закінчила Харківську державну академію культури за спеціальністю «Режисер телебачення» (з відзнакою), навчалась в аспірантурі за напрямком “Теорія та історія культури”, готує до захисту дисертаційне дослідження за темою «Реалізація принципів монтажності в художній культурі на сучасному етапі».
Продюсер Харківської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Сфера наукових інтересів: сучасне аудіовізуальне виробництво.
Викладає наступні дисципліни:
«Основи режисури та монтажу»;
«Режисура та монтаж».
НОВІКОВА Олена Георгіївна
викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчила Харківську державну академію культури за спеціальністю «Кіно-, телемистецтво» – кваліфікація режисер телебачення, викладач (2010 р.) (з відзнакою).
Довгий час працювала на 9 телеканалі, “Приват ТБ Дніпро”, за цей час здійснила кар’єрний зріст від асистента режисера до головного режисера телекомпанії. Практик режисури та монтажу експертного рівня у створенні телевізійних програм різноманітного формату.
Викладає наступні дисципліни:
«Режисура та монтаж в аудіовізуальному мистецтві» ;
«Виробництво аудіовізуального твору».
ХОМУТЕЦЬКА Олена Петрівна
викладачка кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчила Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Театральне мистецтво» ( 2012 р., з відзнакою).
Акторка театру «Арабески», гример вистав, реклами, короткометражних фільмів, циркових та шоу-проєктів. Сфера наукових інтересів: візуальні ефекти в аудіовізуальному мистецтві.
В академії викладає з 2021 року.
З 2022 року навчається в аспірантурі ХДАДМ, тема дослідження «Семіотика гриму в українському кінематографі».
Викладає наступні дисципліни:
«Основи художнього гриму»;
«Мистецтво самопрезентації»;
«Основи акторської майстерності та сценічна мова»;
«Сценічний рух в акторській майстерності».
ПОПОВ Ігор Миколайович
старший викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
Вища освіта – технічна (ХПІ, 1984 р.). З 2000р. по2021 працював нач.відділу ТЗН ХДАДМ.
Викладає в ХДАДМ з 2021 р. Має наукові публікації у фахових та науково-публіцистичних виданнях.
Сфера наукових інтересів: саунд дизайн, озвучування нестандартних приміщень та інш.
Відповідач за технічне втілення проекту інтерактивного музею «Дробицкий Яр».
Викладає наступні дисципліни:
«Основи звукорежисури».
КУЛИКОВА Олександра Геннадіївна
викладач кафедри аудіовізуального мистецтва, зовнішній сумісник
Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв за спеціальністю «Дизайн інтерактивних засобів візуальних комунікацій» у 2011 році.
В академії викладає з 2020 року. Засновниця відеопродакшену Kukuruza, практик в кіно та комерційній рекламі з досвідом більше 10 років.
Сфера наукових інтересів: маркетинг, реклама та стратегії бізнесу.
БОНДАРЕНКО Юлія Валеріївна
викладачка кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв за спеціальністю «Мультимедійний дизайн» у 2018р., та «Дизайн візуальних комунікацій» у 2019 році.
В академії викладає з 2021 року.
Сфера наукових інтересів: візуальні ефекти в аудіовізуальному мистецтві.
Викладає наступні дисципліни:
«Цифрові технології»;
«Виробництво аудіовізуального твору».
ПАВЛЕНКО Анастасія Віталіївна
викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
2014 рік – закінчила Харківську державну академію культури за спеціальністю «режисура естради і масових свят».
2018 рік – здобула кваліфікацію «магістр» у Київському національному університеті театру кіно і телебачення ім.. І. К. Карпенка-Карого за спеціальністю «театрознавство».
2013 – 2018 роки входила до складу режисерсько-постановчої групи міських заходів м. Харкова; 2016 – 2021 роки керівниця та режисерка самодіяльного театрального колективу КЗК ХМКЦ; учасниця міжнародних та всеукраїнських театральних конкурсів та фестивалів; співзасновниця громадської організації “Творчість.pro”, м. Харків; учасниця, організаторка та режисерка мистецьких проектів у Європі, зокрема у Німеччині.
Викладає наступні дисципліни:
«Основи івент-режисури»;
«Акторська майстерність та сценічна мова».
ЖЕРНОКЛЬОВ Костянтин Владиславович
Доцент, кандидат хімічних наук
Вища освіта (Харківський державний педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди). Працював на кафедрі хімії ХДПУ ім. Г.С. Сковороди, на кафедрі спеціальної хімії та хімічної технології Національного університету цивільного захисту України. До наукових інтересів входять питання технології проведення реставраційних робіт, мікрохімічні дослідження пігментів фарбового шару.
Литвинюк Дмитро Борисович
викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
Константиновська Аліна Ігорівна
викладач кафедри аудіовізуального мистецтва
Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв за спеціальністю «Мистецтвознавство» 2010 року
Сфера наукових інтересів: сучасне українське мистецтво
В академії викладає з 2024 року
Викладає наступні дисципліни:
«Історія мистецтва та архітектури»;
Аналіз творів мистецтва