У 1893 році шкільна бібліотека нараховувала близько 400 томів. У 1912 році у Харкові відкрилось Художнє училище. Частину літератури зі школи М. Раєвської-Іванової було передано до його бібліотеки. У 1919 році училище було перетворення на Вільні державні художні майстерні.
З 1947 року бібліотекою завідувала Тетяна Миколаївна Волкова. Вона почала записувати усі книги до журналу інвентарного обліку та складати каталоги. На 1 січня 1953 року фонд бібліотеки нараховував 22 868 примірників. У 1963 році Харківський державний художній інститут було реорганізовано у Харківський художньо-промисловий інститут та переорієнтовано на підготовку художників промислового і декоративного профілю.
З 1980-х років по 2021 рік беззмінним керівником бібліотеки була Ніна Вікторівна Соболєва. Під її керівництвом бібліотека зазнала значних позитивних змін. У 1991 році, із введенням в експлуатацію нового корпусу інституту, бібліотека переїхала до спеціально для неї побудованого приміщення загальною площею 651 кв. м. З цього часу студенти почали оформлювати приміщення бібліотеки. Було розписано стіни, зроблено вітражі, скульптури, картини для холу та залів бібліотеки, виконана реставрація бібліотечних меблів початку ХХ століття.
На сьогодні фонд бібліотеки складає понад 146 тисяч примірників та є одним з найстарших зібрань літератури за фахом. У фонді букіністичних видань зберігаються книги починаючи з 1800 року видання, які надають можливість поколінням студентів доторкнутись до художньої культури минулого та ознайомитись з книжковим мистецтвом ХІХ – поч. ХХ століття.
Протягом ХХ століття фонди бібліотеки комплектувались літературою за фахом навчального закладу, а саме з образотворчого мистецтва, промислового дизайну, декоративно-ужиткового мистецтва та іншою літературою, пов’язаною з навчальним процесом. Таким чином фонд бібліотеки ХДАДМ є унікальним зібранням фахової літератури, яке надає можливість навчання та розвитку для студентів та співробітників Академії.
До бібліотеки продовжує надходити література за профілем Академії з урахуванням відкриття нових спеціальностей.
Під впливом технологічних та соціокультурних перетворень, що відбуваються у сучасному навчальному просторі, змінюються традиційні стереотипи взаємодії між бібліотекою та її користувачами. Зважаючи на стрімкий розвиток інформаційно-комунікативних технологій бібліотека опановує цифрові технології та новітні засоби комунікацій. Також бібліотека виконує роботу по занесенню даних до репозиторію наукових робіт професорсько-викладацького складу Академії.
При інформаційно-довідковому відділі створений комп’ютерний читальний зал. Усі комп’ютери підключені до мережі Інтернет. Довідковий апарат складається з традиційних та електронних каталогів і картотек. Для користувачів бібліотеки постійно поповнюються та вдосконалюються бази даних. Станом на 01.01.2021 рік кількість бібліографічних записів в електронному каталозі становить – 5 515.
Спираючись на досвід попередніх років, бібліотека працює для відвідувачів, зберігаючи надбання поколінь та удосконалюючи їх. У бібліотеці зараз працює 4 читальні зали, абонемент. У читальній залі наукової та навчальної літератури організовано просторів для експозиції робіт викладачів та студентів академії.