Завідувачка кафедри архітектури, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури ХДАДМ, старший викладач
Закінчила Харківській національний університет будівництва та архітектури за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд». У 2015 р. закінчила аспірантуру при Харківському національному університеті будівництва і архітектури та захистила кандидатську дисертацію на тему «Принципи формування архітектурно-планувальної структури екопоселень» (18.00.01 — Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури, науковий керівник – доктор технічних наук, професор Гук В.І.). Має багаторічний досвід викладання дисциплін за спеціальностями «Архітектура та містобудування», «Будівництво та цивільна інженерія» та досвід роботи на посадах архітектора та графічного дизайнера. Вільно володіє наступними програмами: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Autodesk Revit, Graphisoft ArchiCAD, Autodesk AutoCAD, SketchUp та ін. Є автором понад 40 наукових та навчально-методичних публікацій, в тому числі 2 публікацій у SCOPUS та 3 колективних монографій.
Коло наукових інтересів – дослідження екологічної архітектури, енергоефективних районів, екологічних поселень та екоміст; нарисна геометрія та комп’ютерна графіка для архітекторів.
Олександр Колесников закінчив ХНУБА у 1980 р. Є три основні лінії розвитку професійної діяльності.
Перша – це проектування і будівництво. У кінці радянського часу працював в інституті «Гипровуз» і брав участь в проектуванні Рівненського, Сімферопольського, Запорізького університетів, Сумського Аграрного, Краснодарського Вищого Військового, Харківського Політехнічного та ін. Інститутів. З 2002 г. – один із засновників і головний архітектор ТОВ «Найс-проект». У Харкові побудовані житлові комплекси Схід-захід, Ультра, Сумський ринок, таунхауси, офісні центри. Член архітектурно-містобудівної ради Департаменту містобудування та архітектури обл. держ. адміністрації, Член Архітектурної Палати в Х.О.України.
Друга лінія – участь в міжнародних конкурсах. Премійовані (різній мірі нагороди – від Гран Прі до HonorableMention) близько 30 проектів – в Іспанії, Франції, Італії, Німеччини, Югославії, СРСР, Україні, Японії, співпраця з міжнаціональними об’єднаннями Habitat, Oistat.
Третя лінія – викладання. З 2015 – 5 років з перервами без припиняння практичній діяльності в ХНУБА і 3 роки в США. Доцент. Вів курсові проекти, бакалаврські та магістерські дипломи.
Вважає, що самостійну самобутню українську архітектуру можна збудувати тільки через освоєння світового досвіду. Культури, методи, ландшафти, матеріали, теми проектів, постановка завдання і її рішення, відношення до порожнечі, до відповідальності, орнамент, суміжні мистецтва – уся ця різноманітність має бути доступна українським студентам. З цього матеріалу вони будуватимуть українську архітектуру.
ІЛЬЧЕНКО Сергій
Доктор філософії з архітектури та містобудування, старший викладач кафедри «Архітектура» ХДАДМ.
Закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «архітектура». Під час навчання стажувався у проектних інститутах Латвії та Естонії. Десять років працював у Сумському філіалі проектного інституту «Міськбудпроект»: був автором проектів різного рівня — від урбаністичних до окремих будинків та комплексів. З 1996 року викладав і займався архітектурною практикою на кафедрі «Реконструкції, реставрації архітектурних об’єктів» Харківського національного університету будівництва і архітектури. З 2013 року – сертифікований архітектор. З 2020-го викладає у Харківській академії дизайну та мистецтв.
У 2020 р. закінчив аспірантуру при Харківському національному університеті будівництва і архітектури та в 2022 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Локальні стратегії розвитку архітектурного середовища міст України» (191 — Архітектура та містобудування, науковий керівник – доктор архітектури, професор Блінова М.Ю.). Коло наукових інтересів – просторовий розвиток міст та взаємодія формальних і неформальних практик у міському плануванні. Академічні роботи (персональна сторінка): https://www.researchgate.net/profile/Sergiy-Ilchenko
Кандидат архітектури, доцент, доцент кафедри Архітектури
У 1985 році закінчила Харківський інженерно-будівельний інститут (потім ХНУБА) та отримала диплом зі спеціальності “Архітектура”, з 1985 по 1995 р. працювала архітектором в інституті “Атоменергопроект”, з 1995 по 2022 рік працювала на кафедрі Образотворчого та декоративного мистецтва ХНУБА. У 2002 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури за темою “Структура та функції колористики предметно-просторового середовища (регіональні особливості)”, науковий керівник доктор архітектури., проф. Кравець В.Й., у 2003 році отримала наукове звання доцента кафедри ОДМ. З 2006 по 2019 рік була вченим секретарем спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при ХНУБА, з 2020 по 2022 рік була відповідальною особою щодо проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії. З лютого 2022 року працює в ХДАДМ.
Сфера наукових інтересів: колористика в архітектурній композиції та загальні закони гармонії
Викладає наступні дисципліни:
“Академічний рисунок”,
“Кольорознавство”,
“Архітектурний скетчінг”,
“Живопис”,
“Художня організація простору,
«Арт технології в АВМ»,
«Колір в АВМ»,
“Композиція та освітлення в фотомистецтві”,
“Просторова композиція (РВА)”
СЕМЯКІН Гліб
Кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури ХДАДМ
Закінчив Харківський Державний технічний університет будівництва та архітектури за спеціальністю «Архітектура будівель та споруд», спеціалізація «Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів», у 2011 році. Проходив практику у Інституті «Харківпроект» в архітектурно-будівельній майстерні №3, під керівництвом Чаб О.Н. З 2012 року викладає і займається архітектурною практикою на кафедрі «Архітектурних конструкцій» Харківського національного університету будівництва і архітектури. У 2014 р. закінчив аспірантуру при Харківському національному університеті будівництва і архітектури та в 2019 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Методика оцінки та принципи збереження архітектурної спадщини 1920х-1930х років на прикладі лікувальних закладів» (18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури, науковий керівник – доктор архітектури, доцент Черкасова К.Т.) З 2022 р. викладає і займається архітектурною практикою на кафедрі «Реконструкції, реставрації архітектурних об’єктів» Харківського національного університету міського господарства ім. А.Н. Бекетова. З 2024 року – сертифікований архітектор, кваліфікаційний сертифікат АА005149. З 2024-го викладає у Харківській державній академії дизайну та мистецтв.