УМОВИ ДЛЯ ВСТУПУ НА ОПП ГРАФІКА ПЕРШОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Творчий конкурс для вступу на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» на освітньо-професійну програму «Графіка» передбачає виявлення здібностей вступника до створення графічної композиції на задану тему засобами візуальної мови рисунку та живопису.
Умови виконання композиції на задану тему:
– термін виконання завдання 4 академічні години;
– завдання виконується у форматі А-4 (210х297 мм), робоче поле (170х257мм);
– необхідно у визначений час у заданому форматі створити композицію,
що відповідає темі завдання;
– побудова композиції здійснюється на основі зображення двох або більше постатей людини;
– рекомендується застосовувати графічні засоби вираження: лінія, штрих, пляма, фактура;
– композиція має бути виконана у монохромній кольоровій гамі;
Матеріали: папір, картон, гуаш, туш, акварель, олівець, лінер, фломастер, ручки, графічний планшет, комп’ютер.
Методичні вимоги :
Головна мета композиції – образне розкриття теми. Композиційне рішення має бути цілком самостійним. Запозичення рішення (плагіат) не допускається.
Приклади робіт
Фахове випробування для вступу на освітньо-професійну програму «Графічні практики» відбувається у формі випробування з композиції, яке передбачає виявлення здатності вступника до створення в уяві та відображення на заданому форматі композиції, що відповідає темі завдання. Композиційне рішення має бути цілком самостійним, запозичення рішення (плагіат) не допускається.
Завдання для випробування з композиції складено відповідно до специфіки навчання у навчально-творчих майстернях. Абітурієнт вільно та самостійно, в залежності від обраної навчально-творчої майстерні, обирає одне із запропонованих завдань та створює одну роботу на відповідну тему (для кожного Завдання у білетах є дві теми на вибір абітурієнта)
Вимоги до випробування:
Завдання №1 – навчально-творча майстерня авторського плаката
Створення плаката на задану тему
Композиційне рішення плаката в лаконічній та образній формі має розкрити зміст заданої теми. Графічна мова композиції має бути оригінальною, виразною та доцільною. Заданий текст необхідно розглядати як обов’язкову і невід’ємну складову композиції плаката. Використання кольору в плакаті необхідно активно застосувати для розкриття теми.
Завдання №2 – навчально-творча майстерня станкової графіки
Створення станкової композиції на задану тему
Графічна станкова композиція виконується на основі спостережень та особистих життєвих вражень. Побудова композиції здійснюється на основі зображення двох – трьох людських постатей. Головна мета станкової композиції – образне розкриття теми. Створення гармонійного та виразного графічного рішення, яке відображує авторську ідею та відповідає заданій темі.
Завдання №3 – навчально-творча майстерня книги
Створення ілюстрації до заданого фрагменту художнього твору
Композиційне рішення ілюстрації у образній формі та згідно заданого фрагменту тексту має розкрити зміст уривку із літературного твору. Графічна мова ілюстрації має бути оригінальною, виразною та доцільною для найкращого відтворення характеру літературного твору.
Фахове випробування триває 4 академічні години (академічна година 45 хв.)
Розмір роботи – 20Х30см (з полями по 2 см, які відкладені в середину формату)
Матеріали та інструменти – папір, картон, гуаш, туш, акварель, олівець, лінери, фломастери, ручки, графічний планшет, комп’ютер.
Стилістика робіт, графічна мова та матеріали на вибір абітурієнта, у роботах можна використовувати колір, якщо це відповідає творчому задуму.