Кафедрою здійснюється підготовка фахівців освітніх ступенів бакалавр (ОПП «Стірт-арт і монументальне мистецтво») і магістр (ОПП «Сучасні візуальні практики») очної форми навчання. Багато вихованців кафедри стали членами творчих спілок, здобули професійного визнання в Україні та за її межами, плідно працюють у різних галузях монументального мистецтва та сакрального живопису, сучасних художніх практик, займаються творчою і виставковою діяльністю, викладають у навчальних художніх закладах.
Кафедра монументального живопису сягає корінням часів заснування Академії, вона пов’язана як з глибокими класичними традиціями і досвідом, накопиченим світовим мистецтвом за тисячоліття, так і з сучасними мистецьким процесом. Як самостійна структура, кафедра була створена 1983 року на чолі з відомим монументалістом, фундатором школи художнього вітражу професором О. Проніним.
В різні роки на кафедрі викладали провідні українські митці, живописці й монументалісти О. Хмельницький, А. Константинопольський, Б. Колесник, В. Гонтаров, Є. Биков, В. Чаус, В. Гахов, В. Носенков, В. Крилов та інші. З 2022 року до складу кафедри входить секція станкової та монументальної скульптури.
Кафедра здійснює підготовку фахівців за ОПП “Стріт-арт і монументальне мистецтво”, “Станкова і монументальна скульптура” (СВО бакалавр) і ОПП “Сучасні візуальні практики” (СВО магістр). Навчання ґрунтується на міцному професійному вишкілі і розвитку індивідуальності кожного студента через засвоєння і копіювання класичних творів монументального мистецтва, розкриття свого потенціалу, формування творчої особистості та конкурентоспроможності в умовах сучасного мистецького ринку.
Навчальні завдання побудовані від простого до складного. Ми акцентуємо увагу на комплексній підготовці митців-універсалів, які володіють широким репертуаром художніх технік і матеріалів монументального мистецтва: фрески, сграфіто, кераміки, мозаїки, вітражу, левкасу тощо, різноманітними технологіями та стилями живопису. Студенти отримують творчу спеціалізацію в розписах громадських будівель і храмових споруд, сучасних муралах, стріт-арту тощо, беруть участь у спільних творчих проєктах та виставках.
Багато вихованців кафедри стали членами творчих спілок, здобули професійного визнання в Україні та за її межами, активно працюють у різних галузях монументального мистецтва та сакрального живопису, сучасних художніх практик, станкової і монументальної скульптури, займаються творчою та виставковою діяльністю, викладають у в навчальних художніх закладах.
Адреса: вул. Мистецтв, 8, 3-й корпус, ауд.403
E-mail: [email protected]
Телефон: +38 (057) 706-03-28
Після закінчення академії випускники кафедри монументального живопису можуть працювати в таких сферах діяльності:
Бакалаврат
Магістратура