ХІІ МІЖНАРОДНА ТРІЄНАЛЕ ЕКО-ПЛАКАТА «4й БЛОК» ХАРКІВ, 2024
ХІІ міжнародна трієнале еко-плаката «4й БЛОК», Харків – 2024
Міжнародна трієнале еко-плаката «4й БЛОК» − це наймасштабніша дизайнерська акція в Україні, що раз на три роки влаштовується у Харкові. Трієнале вперше організована у 1991році в пам’ять 5-ї річниці Чорнобильської катастрофи. З того часу за 33 роки відбулось 11 фестивалів плакатного мистецтва.
Мета трієнале − об’єднати соціальну та екологічну проблематику, візуальні інновації та новітні тенденції у міжнародному плакатному дизайні, демонструючи в кожній новій експозиції свіже плакатне мистецтво з усього світу, яке має екологічне спрямування, конотацію та вплив.
Війна в Україні триває. Харків, як і багато інших міст України, щодня піддається ракетним атакам і жорстоким бомбардуванням збройних сил росії.
Але, всупереч складним обставинам, трієнале «4-й Блок» продовжує 33-річну традицію. Ми маємо вистояти у боротьбі проти зла і перемогти, щоб мати змогу творити справедливе майбутнє.
Reimagine – переуявлення, переосмислення, усього, що стосується людини, суспільства, природи, нашого життя зараз і у майбутньому під кутом жорстоких реалій сьогодення є основною темою ХІІ міжнародної трієнале еко-плаката «4-й Блок».
Це важливо зараз, коли людство стоїть над прірвою чергової світової війни, яка реально загрожує самому існуванню нашої планети.
REIMAGE HUMANITY’S PLACE IN THE GLOBAL ECOSYSTEM.
Ця номінація за допомогою плаката закликає замислитись над тим, які нищівні наслідки для природного середовища несе війна і переуявити місце людства у глобальній екосистемі.
Плакати про екоцид, спричинений військовими конфліктами. Війни приносять страждання не тільки людям, містам і селам, де вони живуть, але й природному середовищу. Жахливо забруднюються водойми, грунти, повітря. На багато десятиліть непридатними для безпечного функціонування залишаються заміновані території. Мігрують і зникають назавжди цілі види тварин, птахів, комах. Номінація-попередження про небезпеку воєн для усього живого на нашій планеті.
«Маріуполь: 86 днів сили».
Номінація присвячена вшануванню відважних захисників Маріуполя, які у повній облозі чинили жорстокий опір чисельно переважаючим силам російських загарбників та у найгіршу, найкривавішу годину подарували Україні надію на перемогу.
Облога тривала 86 днів і стала однією з найбільш смертоносних битв ХХІ століття. Близько 7 тисяч відважних українських воїнів героїчно протистояли 30-тисячному російському війську, що завадило подальшій окупації українського Півдня.
Зруйнований війною Маріуполь пережив одну з найгірших гуманітарних катастроф з часів Другої світової війни. Під час 86-денної битви російські війська вчинили численні акти невиправданої жорстокості проти мирних жителів. Тортури і вбивства, артобстріли, мирних кварталів, бомбардування пологових і дитячих лікарень, знищення драмтеатру, заповненому жінками і дітьми, примусове переселення тисяч дітей і дорослих до Росії – далеко неповний перелік злочинів російських загарбників.
Маріуполь продемонстрував неабиякий героїзм, мужність і стійкість. Він став містом, де українські бійці до останнього боролись з переважаючою російською військовою машиною. Маріуполь – це місце надзвичайної сили, дороговказ на шляху до нашої перемоги.
Reimagine Future
Майбутнє – зовсім недавно воно уявлялось світлим, щасливим, радісним в очікуванні змін на краще. Але те, що приходить далеко не співпадає з нашими уявленнями. Іноді воно трагічне, часто безрадісне. Науковий прогрес і новітні технології приносять не тільки оптимістичні сподівання, але й наростаючі приховані і очевидні загрози.
І все ж, як в наш час, так і на майбутнє залишаться вічні цінності життя: любов, мир, справедливість, надія… Саме ці поняття представляють плакати номінації «Переуявлення майбутнього».
Дату та час відкриття змінено!