ДО 90-тих РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ
Пам'ятати про мільйони співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні!
Виявляти глибоку повагу до всіх громадян, які пережили цю страшну трагедію в історії українського народу!
Визнавати необхідність відновлення історичної справедливості, утвердження в суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства!
Засуджувати злочинні дії тоталітарного режиму СРСР, спрямовані на організацію Голодомору, наслідком яких стало знищення мільйонів людей, руйнування соціальних засад українського народу, його вікових традицій, духовної культури та етнічної самобутності!
МЦ HudpromArt, Харківська державна академія дизайну і мистецтв - ХДАДМ організовує плакатну акцію до 90-тих роковин вшанування пам'яті жертв Голодомору.
Великий голод 1932-1933 років в Україні забрав життя від 7 до 10 мільйонів ні в чому не винних людей і став національною трагедією для українського народу.
У 1932 році з України за кордон експортували 1,72 млн.тон, у 1933 році - 1,68 млн. тон зерна. Така кількість зерна цілком могла врятувати голодуючих.
Але голод розглядався керівництвом СРСР як інструмент придушення селянського та національного спротиву Чому. Потужна національна еліта в Україні, економічно незалежне та національно свідоме селянство розглядалося у Москві як реальна загроза існуванню СРСР. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів, заборони виїзду за межі голодуючої України, репресій проти незгодних тоталітарна система створила для українців умови, які були несумісні із життям.
Тоталітарний режим приховував факт голоду від світової спільноти та відмовлявся від допомоги інших країн та міжнародних благодійних організацій. Комуністична влада робила все, щоб приховати цей злочин: забороняла під час реєстрації смерті вказувати її справжню причину, а в лютому 1933 року реєстрацію смерті було заборонено взагалі.
Наслідком трагедії, окрім фізичного винищення мільйонів людей, стало руйнування традиційного національного способу життя на довгі роки.
Незважаючи на всі старання радянської влади, приховати цей страшний злочин проти українського народу не вдалося. Люди, які пережили трагедію, зберігали про неї пам'ять.
А в період розгортання у СРСР політики перебудови та гласності комуністичним ідеологам довелося визнати факт голоду та відкрити радянські архіви для виявлення масштабу його демографічних наслідків.
З того часу українські історики провели величезну роботу, результатом яких стали тисячі досліджень, присвячених Голодомору. Завдяки зусиллям громадськості Голодомор був визнаний актом геноциду низкою іноземних держав та міжнародних організацій.
Кожен громадянин України, кожна людина в світі має знати масштаби цієї трагедії, в результаті якої у мирний час на своїй землі загинули мученицькою смертю мільйони наших земляків, зникли з карти України сотні та тисячі сіл та хуторів.
Пам'ятати та передавати це знання дітям та онукам, шанувати пам'ять загиблих, робити все можливе, щоб подібні трагедії не могли повторитися НІКОЛИ.
Також нагадуємо про акцію «Запали свічку пам‘яті», яка кожним вогником з вікон наших осель згадуватиме ту високу ціну, яку українці платили і платять за щире прагнення бути вільними.
Текст, підготовка акційних матеріалів: Олена Мудаліге, фахівець з проектної діяльності МЦ HudpromArt. Матеріали з архіву «4-ий БЛОК: музей, архів, лабораторія»
ПЛАКАТНА АКЦІЯ:
Олег Векленко, український дизайнер, засновник Міжнародної трієнале екологічного плаката @4th block,
Владислав Христенко, український графік,
Українські дизайнери: Марія Бутько, Ганна Калішенко, Максим Лесняк, Марія Норазян, Ілля Павлов, Ольга Селищева.
Студентки 2 курсу ОПП «Реклама та відеоарт»: Ксенія Коновалова, Софія Колесниик.