ПЕРЕМОЖЦІ І ЕТАПУ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА


Результати І етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, який відбувся у Харківській державній академії дизайну і мистецтв
16 листопада 2022 року
Переможницями стали:
Аліна Задвірна, студентка 3 курсу ОПП «Графіка»
Наталія Кривобок, студентка 1 курсу ОПП «Графічний дизайн»
Дарʼя Логінова, студентка 2 курсу ОПП «Мультимедійний дизайн»
Крім того, журі конкурсу відзначило як одні із кращих роботи:
Марії Філіпенко, студентки 3 курсу ОПП «Графіка»
Софії Крохмаль, студентки 3 курсу ОПП «Дизайн середовища»
Ольги Любченко, студентки 2 курсу ОПП «Графічний дизайн»

КАФЕДРА ПЕДАГОГІКИ, УКРАЇНСЬКОЇ ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ ХДАДМ ВІТАЄ ПЕРЕМОЖНИЦЬ І БАЖАЄ УСПІХІВ У ІІ ЕТАПІ

А на добру згадку про творчу атмосферу конкурсу публікуємо тут цей центон:
23 митці у 23 есеях: пізнані і непізнані
Рефлексії. Уривки.
***
«Вони (Т. Шевченко, Г. Сковорода - В.Б.) - серед нас».
***
«Але джерелом натхнення стає, зрозуміло, не тільки постать Тараса Шевченка. На мою думку, Г. Сковорода набуває такого ж значення для української культури <…>».
***
«У сучасних реаліях все більше людей стикнулися з жорстокою правдою та геноцидом українського народу, що запалює в серцях людей багряне полум'я жаги до волі, спонукає небайдужих митців, письменників, скульпторів та людей інших творчих професій з усієї України боротися з ворогом шляхом мистецтва, використовуючи кожний свою візуальну, поетичну та музичну зброю».
***
«Григорій Сковорода під час війни в Україні став одним із символів незламності та натхненням для сучасних митців після влучання у його музей у Сковородинівці, під час якого саме його скульптура залишилась цілою і майже не ушкодженною. <…> восени на майдані Свободи у Харкові на забитих після вибухів вікнах написали цитати з його творів».
***
«”І ми не ми, і я не я” - це більше не про нас. Ми шукаємо, вивчаємо свою історію та культуру наших предків, знаходимо в ній відповіді на свої запитання».
***
«<…> історію українського народу неможливо стерти <…>».
***
«Одне з одвічних питань сьогодення: що є найголовнішим у житті для народу, країни, а також особисто кожного із нас <…>».
***
«Тарас Шевченко <…> міг бачити крізь час».
***
«Шевченко завжди пише з батьківською настановою: “навчайтеся”, “не цурайтеся”, “кохайтеся”, “обійміться”, “кайдани порвіте”».
***
«Безсмертні цитати Шевченка допомагають влучно передати емоцію для плакатів та графічних робіт <…>. Всім відома фраза “Борітеся – поборете!” стала основою для сотні, а то і більше, постерів, що розлетілися соціальними мережами».
***
«<…> наші сучасні митці продовжують інформувати увесь світ <…>».
***
«<…> сучасні митці не бояться експериментувати та виходити за рамки, а навпаки вражають світову арену своєю унікальністю».
***
«Особисто я хотіла би створити низку плакатів, пов’язаних із різноманітними філософськими висловами Сковороди, бо вони збагачують внутрішній духовний світ, роблять людину добрішою і кращою».
***
"Шевченко <…> узяв до рук зброю, сів на байк. Принти з осучасненим Кобзарем з'явилися на одязі, аксесуарах, знати його вірші напам’ять стало модою».
***
«Під час повномасштабного вторгнення росії до України <…> Ми розуміємо, що це знову є посягання та знищення нашої культури, нашої спадщини та нашого життя».
***
«Я завжди надихалася біографією Шевченка».
***
«<…> його (Сковороди - В.Б.) роботи піднімають вічні теми, що ставить його в один ряд із Сократом та Лао Цзи».
***
«Шевченко теж звертався до творчості інших митців, одним з яких був Сковорода».
***
«”Борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!”, – ці слова з шевченкової поеми ”Кавказ” під час війни стали гаслом нашої боротьби з окупантом і додають впевненості, що незабаром буде перемога».
***
«Саме у пошуках своєї національної ідентичності, власного “я” митці звертаються до величних постатей Григорія Сковороди і Тараса Шевченка».
***
«Справжнє щастя полягає не тільки в тому, що дає тобі життя, але й в тому, щоб самостійно його знайти та відтворити».
***
«Насправді, я також знайшла твір, який і досі грає на струнах моєї душі. Це Шевченкова «Тополя».
***
«Наша ненька Україна незламна і наш дух так само <…>».

Учасникам конкурсу пропонувалось поміркувати про Григорія Сковороду і Тараса Шевченка як про джерела натхнення для творчості сучасних українських митців. Чи так? Чи ні? Чому? Хто? Як? Коли? Для кого? Яким чином?

Щиро дякуємо

за дизайн афіші конкурсу та грамот для переможців Євгену Бєляєву, студентові 2 курсу ОПП «Мультимедійний дизайн»
і за дизайн сертифікатів учасників Юлії Худик, студентці 2 курсу ОПП «Промисловий дизайн»
за дизайн афіші до конкурсу: Надії Ярошенко, Дар'ї Тригуб, Марії Колосковій, Анжеліці Агальцовій студенткам 2 курсу ОПП «Графічний дизайн»!