ІТАЛІЙСЬКІ ПЕРСПЕКТИВИ: ПАРТНЕРСТВО ЗІ SCUOLA ITALIANA DESIGN

Однією із найбільш знакових подій для ХДАДМ за минулий рік стало підписання в грудні домовленості про співпрацю між ХДАДМ та Почесним консулом України в Італії Marco Toson. Й перспективи, які було намічено для нашого ВНЗ, поступово стають дійсністю! В п'ятницю, 12 грудня, в Hydpromloft відбулась зустріч із представниками асоціації "Італійський дім" та архітекторами Filippo Trevisan та Leonardo Ragazzo, які вже були гостями Академії під час бізнес-форуму "Україна-Італія Нові можливості для усіх".

Після свого минулого візиту, наші закордонні колеги взяли на себе місію пошуку ВНЗ-партнера для ХДАДМ, аби сприяти налагодженню освітніх та професійних контактів, та активніше інтегрувати харківську мистецьку і дизайнерську школи в європейський контекст. І цього разу вони принесли чудову звістку: нашим італійським партнером стане Scuola Italiana Design (Падуя). Леонардо та Філіппо розповіли детальніше про SID, продемонструвавши презентацію, яку зробили самі її студенти.

Створена в 1991 році, SID стала автором поняття "Creative Design", що позначає одночасну розробку промислових виробів та продукції, що їх супроводжує - починаючи від упаковки до веб-дизайну. SID навчає як студентів, так і вже сформованих професіоналів-дизайнерів та архітекторів, що бажають підвищити свою кваліфікацію, та видає по закінченні курсу сертифікат, який визнається на міжнародному рівні. Освітня філософія, яку сповідують в цьому ВНЗ, орієнтована, в першу чергу, на практику. Тож студенти та випускнинки часто співпрацюють із такими відомими компаніями як De'Longhi, Ferrero, Arpilia і т.д.

Прагнучи розширення зв'язків, SID організовує своєрідні "філії" в інших країнах (зокрема, в Польщі). І зараз ведуться перемовини про організацію курсів SID для дизайнерів та архітекторів, а також курсів італійської мови на базі ХДАДМ. Усі подробиці, що стосуються умов, терміну навчання та інших аспектів, наразі узгоджуються. Безумовно, це стане унікальною можливістю отримати європейську кваліфікацію в Харкові! Ще більш цінним є той факт, що подібна кооперація дозволить краще ознайомитись з принципами італійського дизайну. А саме італійський дизайн, відомий на весь світ своєю артистичністю та спорідненістю із мистецтвом, як зазначив ректор Віктор Даниленко, є найбільш суголосним по духу харківській дизайнерській школі, що також постала із мистецького осередку.

Незабаром Італія стане ближчою!