КАФЕДРА
ТЕОРІІ І ІСТОРІІ
МИСТЕЦТВ

ЧЕЧИК
Валентина Вікторівна

Завідувач кафедри
теорії і історії мистецтв
доцент, кандидат мистецтвознавства







Мистецтвознавство – галузь гуманітарного знання, що досліджує закономірності функціонування мистецтва як одного з найважливіших чинників розвитку людства, рушійної сили у формуванні національної та світової культури.

Як окремий структурний підрозділ кафедра теорії і історії мистецтв існує з 1992 року і у своїй роботі прагне продовжувати славні традиції, закладені такими видатними представниками харківської мистецтвознавчої школи, як Є. Рєдін, Ф. Шміт, Д. Гордеєв, П. Фомін, С. Таранушенко. З 2002 року кафедра стала випусковою, здійснюючи підготовку мистецтвознавців.

Мета діяльності кафедри – підготовка фахівців-мистецтвознавців широкого профілю, які набувають в процесі навчання фундаментальних знань у галузі теорії та історії мистецтва і суміжних наук, навичок дослідницької, музейної, кураторської, педагогічної, видавничої, галерейної роботи тощо. Студенти вивчають історію вітчизняного та світового класичного, сучасного та актуального мистецтва, здобувають фундаментальні знання з історії розвитку вітчизняної та зарубіжної художньої культури, у тому числі засвоюють та досліджують невідомі досі широкому загалові сторінки її становлення та розвитку.

Адреса: 3-й корпус ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8, ауд. 205.
Телефон: (057) 706-02-81
E-mail: tim@ksada.org


ДОПОМОГА СТУДЕНТАМ (.pdf)

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ ДЛЯ МИСТЕЦТВОЗНАВЦІВ В БІБЛІОТЕЦІ ХДАДМ (.pdf)

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Після закінчення академії випускники кафедри Теорії і історії мистецтв можуть працювати в таких сферах діяльності:

музейна і галерейна справа;
освітні й наукові інституції;
кураторство виставкової діяльності;
арт-журналістика, арт-публіцистика та арт-критика;
мистецтвознавча експертиза і мистецькі аукціони;
видавнича справа;
охорона культурно-мистецької спадщини;
організація культурно-мистецьких проектів і заходів креативної індустрії.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Кафедральні повідомлення, події та оголошення.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТОРІНКУ FACEBOOK



ПЕРЕГЛЯНУТИ СТОРІНКУ Instagram

ПЕРЕГЛЯНУТИ КАНАЛ YouTube


ЧОГО МИ НАВЧАЄМО

У процесі навчання студенти засвоюють низку унікальних фахових та спеціалізованих дисциплін, серед них:

Історія українського і зарубіжного мистецтва
Історія мистецтвознавства і художньої критики
Історія світової і української культури
Історія декоративно-ужиткового і народного мистецтва
Основи музеєзнавства і кураторства
Арт-журналістика і сучасна арт-критика
Теорія мистецтв і аналіз творів сучасного мистецтва
Основи наукових досліджень
Галерейництво в Україні і сучасний арт-простір
Колекціонування творів мистецтва і сучасний арт-ринок
Мистецтво постмодернізму та інші.

ФОТОГАЛЕРЕЯ ПОДІЙ

Бакалаврські дипломні роботи 2022 року ОПП "Мистецтвознавство"


https://drive.google.com/drive/folders/1z3SxoPypdQ8EzLvvj34UDog6o_xIna6n?usp=sharing



Захист магістерських дипломів та курсових робіт 1-4 курсу на кафедрі теорії і історії мистецтв. Грудень 2021 р.


18 грудня 2021 року відбувся День відкритих дверей в Харківській державній академії дизайну і мистецтв. На запитання майбутніх абітурієнтів відповідали в.о. зав.кафедри Валентина ЧЕЧИК та старший викладач Олександра ОСАДЧА.


11 грудня 2021 р. у виставковій залі навчально-наукової лабораторії «Мистецтвознавчий центр «Академія» за сприяння кафедри теорії і історії мистецтв відбулась творча зустріч із українськими колекціонерами, засновниками Фонду «GRYNYOV АRT CОLLECTION» академіком НАН України, директором Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України Б. В.ГРИНЬОВИМ і Т.В. ГРИНЬОВОЮ. Мова йшла про феномен колекціонування, колекціонування як спосіб життя і власну публічну колекцію, авторське право, український арт-ринок і арт-простір, про те, як зробити українське мистецтво відомим світовому арт-ринкові, а також про наукові дослідження українського мистецтва з колекції Б. і Т. Гриньових. З діяльністю Фонду і колекцією можна ознайомитись на сайті http://grynyov.art/artists

З нагоди Міжнародного дня волонтера, який відзначають щорічного 5 грудня, кафедрою теорії і історії мистецтв ХДАДМ було проведено захід, приурочений цій події. Культура волонтерства в Україні надзвичайно широка. От і на зустрічі мова йшла про волонтерство соціальне, військове, гендерне та мистецьке. І більшістю волонтерських історій ділилися випускники спеціалізації мистецтвознавство та самі ж студенти.
Гостями-учасниками співрозмови стали:
Волонтерська організація «Порятунок тварин» — Кривородько Юлія, Ілюхіна Ольга, Толстая Євгенія
Ліза Доляновська, випускниця кафедри ТІМ 2017 року, воєнний волонтер 2014-2018 рр., в 2015 році працювала на «медеваку» (медична евакуація), сьогодні опікується проблемами допомоги дітьми воїнів, що загинули, а також бійців без статусу 🇺🇦
Юрій Голик – студент 2 курсу кафедри ТІМ, волонтер в Муніципальній галереї (2020-2021) ️
Наталія Чевалкова – студентка 3 курсу кафедри ТІМ, долучилася до волонтерства в проєкті «Феміністична резиденція», проведеному організацією Gender Steam ♀
Модератор: Ева Шевченко (Фомітскіх), студентка 4 курсу кафедри ТІМ, волонтерка в Муніципальній галереї (2019), її співробітниця в 2020-2021, а також авторка і організаторка проєкту «Горище»

2 грудня в Мистецтвознавчій лабораторії "Академія" пройшов майстер-клас для мистецтвознавців від Ольги Романенко - судового експерта Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Засл.проф М.Бокаріуса", випускниці кафедри теорії і історії мистецтв.
На зустрічі йшлося про особливості фаху судово-мистецтвознавчого експерта, особистий практичний досвід пані Ольги, про те, як навчання в ХДАДМ вплинуло на вибір професії, про колекціонування творів мистецтва і особисту колекцію українських жіночих прикрас.