КАФЕДРА
ДИЗАЙНУ СЕРЕДОВИЩА

ТРЕГУБ
Наталія Євгеніївна

кандидат архітектури, доцент, завідувач кафедри «Дизайн середовища»,Член Національної спілки архітекторів і Національної спілки художників УкраїниОдна з провідних випускаючих кафедр Харківської державної академії дизайну і мистецтв започаткована у грудні 1963 року, мала назву «Внутрішнє оздоблення будівель». У 1965 році була перейменована на кафедру «Інтер'єр і обладнання», у 2014 році – «Дизайн інтер'єру».

Згідно наказу по академії від 01.07.2018 р. дві кафедри «Дизайн інтер'єру» та «Дизайн меблів» факультету «Дизайн середовища» були реорганізовані і створена кафедра «Дизайн середовища». На протязі 57 років історії кафедри її очолювали: художник-архітектор, доцент Константинов В.Ф., художник-графік, доцент Старостенко Ю.М., художник декоративного мистецтва, живописець, професор Олексієнко А.М. На кафедрі викладали відомі митці українського мистецтва, професори: Б.В. Косарєв, О.Ф. Пронін, Г.В. Тищенко.

Науково-творча школа кафедри «Дизайн середовища» має ряд пріоритетних напрямків: дослідження актуальних проблем сучасного середовищного дизайну; підготовка аспірантів для вищих навчальних закладів України, Китаю, країн Арабського Сходу тощо; персональні виставки професорсько-викладацького складу кафедри; участь студентів в міжнародних оглядах-конкурсах з дизайну, олімпіадах.

На кафедрі здійснюється підготовка магістрантів за двома освітньо-професійними програмами: «Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища» і «Концептуальний дизайн (інтер'єрів і меблів)».

Адреса: 2-й корпус ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8, ауд. 205.
E-mail: kafedra.inob@gmail.com
Телефон: +38 (057) 706-02-46

АВТОРСЬКІ СВІДОЦТВА

Об`єкти права інтелектуальної власності, які оформлені студентами освітньої програми «Дизайн середовища» і викладачами кафедри «Дизайн середовища» ХДАДМ (.pdf)ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ПЕРЕГЛЯДИ

Екзаменаційні перегляди 1,2,3 курси ДС /денне та заочне/ (.pdf)


Екзаменаційні перегляди 4 курс ДІМ, 3 курс ДС скор. /денне та заочне/ (.pdf)... Весна в цьому році, на жаль, затрималась. Блакитні проліски тільки з’явилися в лісі...
Але в пам’яті викладачів та випускників Харківської державної академії дизайну і мистецтв ті часи, коли студенти магістратури працювали над своїми дипломними роботами.
У виставковому залі ХДАДМ 21 квітня 2021 р. відкрилася виставка дипломних робіт випускників магістратури факультету «Дизайн середовища». Захищали дипломні роботи 23 студенти. Серед них випускники, що навчалися за освітньо-професійними програмами:
- Концептуальний дизайн;
- Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища;
- Художньо-педагогічна терапія.
Цікаво виглядають на манекенах жіночі сукні різного призначення, виконані з сучасних матеріалів.
... Великий букет яблуневих гілок в центрі залу є символом молодості і творчої перспективи.Факультет «Дизайн середовища»
Кафедра «Дизайн середовища»

В рамках Дня відкритих дверей ХДАДМ

ОГОЛОШУЄ

КОНКУРС за темою «ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА» (.pdf)

Серед учнів 9-11 класів закладів середньої освіти (гімназій, коледжів, шкіл), технікумів і училищ.

Термін прийому робіт на заключний тур конкурсу до Харківської державної академії дизайну і мистецтв – до 30 квітня 2021 року.

Конкурсні роботи надсилаються ONLINE за електронною адресою:
kafedra.inob@gmail.com

Телефони:
Деканат факультету «Дизайн середовища» – (057) 7-000-184; 067-540-04-90.
Кафедра дизайну середовища – (057) 706-02-46.


19 березня 2021 р. в м. Києві відбулась церемонія нагородження учасників Всеукраїнського молодіжного конкурсу з дизайну Get Me 2 the Top 2020-2021.До фіналістів конкурсу увійшли 8 студентів факультету і кафедри «Дизайн середовища»:
RETAIL DESIGN CATEGORY – Бган А., Воробйова М, Московська Д. Потапова Д. Регеций Х. (5 студентів «ДС» з 8 номінантів);
PRIVATE SPACE CATEGORY – Мрує Фатмі Алі, Персіанова А. (2 студентки з 30 номінантів);
PRODUCT DESIGN CATEGORY – Моргун О. (переможець в цій номінації), (1 студентка «ДС» з 10 номінантів).
Нагороджена спеціальним призом – дизайн-об’єкт від куратора категорії Сергія Махно.
ВІТАЄМО НАШИХ СТУДЕНТІВ З ВИСОКИМИ ТВОРЧИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ!

23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 4 курсу в рамках першого модулю, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Проєктування» (збір проєктної документації, аналогів і розробка концепції майбутнього дипломного проєкту), «Основи виробничої майстерності» (скло), «Конструювання».23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 3 курсу в рамках першого модулю, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Проєктування» (предметно-просторовий ландшафтний дизайн внутрішнього двору академії та дизайн-реконструкція тераси корпусу №2 ХДАДМ), «Конструювання».23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 2 курсу в рамках першого модулю, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Проєктування» (інтер’єрів підприємств побутового обслуговування та виробничих інтер’єрів), «Робота в матеріалі» (кераміка), «Комп’ютерне моделювання».23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 1 курсу, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Основи композиції» (фронтальна, об’ємна, глибино-просторова композиція на основі трансформації твору майстра авангарду), «Основи проєктування меблів» (обміри стародавніх меблів) та «Робота в матеріалі» (ескіз рельєфної композиції з використанням верстату з ЧПК).10 березня 2021 р. на кафедрі «Дизайн середовища» був проведений рейтинговий перегляд завдань з дисциплін: «Основи композиції», «Основи проєктування інтер'єрів і меблів» та «Робота в матеріалі» (1 курс «ДС»); «Проєктування», «Робота в матеріалі» (кераміка), «Конструювання» (2- 3 курси «ДС»), а також екзаменаційний перегляд першого модуля (1 курс «ДАЛС»).
За темами завдань з дисципліни «Проєктування» на 3 к. «ДС» студенти представили різноманітні ескізні варіанти дизайну території внутрішнього двору академії та формоутворення тераси корпусу №2 до святкування сторіччя ХДАДМ (керівники: Олексієнко А.М., Нагорний П.А., Фоменко О.В., Северин В.Д.)
16 лютого 2021 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відкрилася виставка «Лялька як мистецтво. Історія і сучасність». Організації заходу сприяла первинна профспілка ХДАДМ. Художник Віктор Северин представив свої твори, щоб створити атмосферу святкового настрою для відвідувачів виставки. Cтуденти 1 курсу факультету «Дизайн середовища» відвідали виставку та висловили подяку організатору цієї благодійної акції (для дітей з синдромом Дюшена) Бондарчук Олені Олегівні.19.02.21 відбувся перегляд переддипломної практики студентів 4-го «ДІМ» і 3 курсу (скороч.) «Дизайн середовища» денного та заочного відділень.
Об'єкти практики:
• конкурс SBID;
• дизайн інтер'єру зали Головного управління поліції в Харківській обл.;
• сувеніри до 100-річчя ХДАДМ (розпис по склу, фірма SPARK);
• вітраж для корпусу №2 ХДАДМ.
Керівники практики: доц. Кривуц С. В., канд. мист. Северин В. Д., канд. мист. Радомский М. Т.21 грудня 2020 року почалася робота Державної екзаменаційної комісії на здобуття другого (магістерського) ступеня вищої освіти в Харківській державній академії дизайну і мистецтв.

На факультеті «Дизайн середовища» захищали магістерські роботи 10 студентів, які навчалися за програмою «Концептуальний дизайн». Студентка з Китаю Лян Цзінвен одержала похвалу ДЕК, диплом з відзнакою – студентка Олександра Моргун.22.12. 2020 р. - другий день захисту кваліфікаційних робіт на здобуття ступеню вищої освіти "Магістр".
Разом з 21.12.20. по 23.12. 2020 р. дипломні роботи на ступінь магістра захистили 20 студентів денного та заочного відділень, що навчалися за освітньо-професійними програмами: "Концептуальний дизайн (дизайнер інтер'єру та меблів) - 13 студентів і 7 студентів за ОПП "Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища" (денне відділення). Студентці Лян Цзінвен (КД) була оголошена похвала ДЕК.
Претендентами на отримання дипломів з відзнакою ОКР "Магістр" стали: Моргун О.В. (КД), Борівська А.Д. Рильцева Г.А., Щепакіна А.А. (ДАЛС). За ОПП "Концептуальний дизайн (дизайнер тканин та одягу)" до списку претендентів на отримання диплому з відзнакою включена магістрантка Кудрявцева І.О. За ОПП "Художньо-педагогічна терапія" - магістранти Нуднова Я.В. та Завершинський В.В.
Вітаємо з успішним завершенням другого рівня вищої освіти.29.12.2020 відбувся семестровий екзаменаційний перегляд на перших курсах «ДС» та «АЛС» за дисциплінами: «Основи композиції та проєктної графіки», «Основи проєктування інтер'єрів і меблів», «Основи архітектурної композиції» та «Основи проєктування».
На 1-му курсі магістратури «ДАЛС» і «КД» (денне та заочне відділення) - за дисциплінами «Концептуальне проєктування», «Інноваційні та традиційні технології в дизайні інтер'єрів та меблів», «Арт-об'єкт в інтер'єрі».


ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Здобута кваліфікація дозволяє працювати у таких закладах::

дизайн-студії;
виставкові, музейні та ярмаркові центри;
відділи дизайну в бізнес-структурах;
дизайн-групи в архітектурно-будівельних компаніях.

Випускники за фахом «Дизайн середовища» можуть займати посади: дизайнер-виконавець інтер'єру, меблів, арт-об'єктів; технік-дизайнер; розробник й організатор виробництва елементів благоустрою; дизайнер світло-кольорових ансамблів та інформаційних систем; художник-оформлювач фестивалів, форумів, ярмарок, вітринних експозицій, театралізованих вистав; художник-декоратор телестудії, керівник гуртка дизайну; помічник спеціаліста-проектанта; керівник проектної групи чи дизайнерської фірми з реконструктивно-реставраційного проектування об'єктів інтер'єру та міського середовища.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Кафедральні повідомлення, події, наші найкращі проєкти.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ГРУПУ FACEBOOK


ЧОГО МИ НАВЧАЄМО

Загальній художній підготовці (академічний рисунок, академічний живопис, спеціальний рисунок і живопис, кольорознавство);
Основам композиції та проектної графіки;
Основам проектування інтер’єрів і меблів;
Проєктуванню спеціалізованих типів середовища (житлового, громадського, промислового);
Експодизайну (виставки, музеї);
Дизайну благоустрою територій, проєктуванню малих архітектурних форм;
Дизайну світло-кольорових ансамблів міста;
Дизайну тактильно-аудіо-візуальних інформаційних систем в інтер’єрному середовищі;
Роботі у професійних комп’ютерних програмах (AutoCAD, ArchiCAD, 3Ds Max, Photoshop, CorelDRAW);
Основам виробничої майстерності та роботі в матеріалах (розпис, кераміка, скло, дерево).

ОБРАНІ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Роботи студентів 1 курсу ДС з дисципліни "Основи композиції та проєктної графіки"
(1 семестр 2020): Вітьєва Я., Крохмаль С., Каідах Отман, Кормишина С., Глушкова А., Болотіна А.

Персіанова А., Мрує Фатмі Алі. Дизайн інтер'єру вестибюлю Головного управління Національної поліції в Харківській області (переддипломна практика). Керівник Кривуц С.В.

Катриченко К. Готель в м. Ялта (вестибюль, басейн). Керівник Кривуц С.В.

Пасинок В. Конкурсний проєкт громадського простору (конкурс SBID). Пасинок В. Житловий будинок-трансформер

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Віктор Сидоренко


Академік, член Національної спілки художників України. Учень професора Б. Косарєва. Народний художник України, академік, член національної спілки художників України. У 2001 р. заснував Інститут проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України, який здійснює фундаментальні наукові дослідження. Автор кращого проєкту V Міжнародного фестивалю мистецв.


Володимир Бондаренко


1979 р. – закінчив ХХПІ з відзнакою. Член Національної спілки художників України. Член спілки дизайнерів України.Член-кореспондент Академії мистецтв України 2003 р. Неодноразовий лауреат міжнародних конкурсів та виставок. Арт-директор фірми «ArtTec» (Харків). Спеціалізація: дизайн середовища. Предметний дизайн.Олександр Слєпцов


2005 р. – закінчив ХДАДМ. Приватний підприємець, студія «Слєпцов дизайн» — клуб «Арізона», Харків; розважальний комплекс «Карнавал», Харків; кафе, ресторани котеджі і т. ін. у Харкові, Балаклеї, Києві, Белгороді (2005-2010). Працює в галузі дизайну і архітектури в Кувейті, Ливані, Дубаї, Харкові (2010-2017).