КАФЕДРА ДИЗАЙНУ
ТКАНИНИ ТА ОДЯГУ


ЛАГОДА
Оксана
Миколаївна

завідувачка кафедри
"Дизайну тканин та одягу", доктор мистецтвознавства, професор, член Спілки дизайнерів України

Кафедра "Дизайну тканин та одягу" створена у 2000 році.

За цей час на кафедрі сформувався оригінальний вектор в методиці викладання, який з упевненістю можна назвати харківською школою дизайну тканин та одягу. Це підтверджується численними перемогами на міжнародних професійних конкурсах дизайнерів як в Україні, так і за її межами. Більшість випускників кафедри досягають великих успіхів у професії.

Атмосфера завжди дуже творча, викладачі і студенти постійно беруть участь у заходах, пов'язаних з фешн індустрією.

При кафедрі існує лабораторія тканин та одягу, яка оснащена необхідним швейним промисловим обладнанням.

Адреса: 3-й корпус ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8, ауд. 317.
E-mail: dtoksada2017@ukr.net
Телефон: +38 (057) 706-02-38ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Після закінчення академії випускники кафедри кафедри "Дизайну тканин та одягу" можуть працювати в таких сферах діяльності:

дизайн масового одягу;
дизайн креативного одягу;
дизайн сценічного костюму;
індивідуальна робота з клієнтом;
робота стиліста;
дизайн текстильних виробів.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Кафедральні повідомлення, події, наші найкращі проєкти.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ГРУПУ FACEBOOK


ЧОМУ МИ НАВЧАЄМО

Основи фотографії;
Основи проектування взуття та аксесуарів;
Текстильні техніки та технології;
Художній розпис тканин;
Батик;
Моделювання пластичної форми одягу;
Фешн ілюстрація;
Фешн стайлинг;
Основи композиції і проєктної графіки;
Архітектоніка костюма;
Технологія швейних виробів;
Конструювання швейних виробів;
Матеріалознавство;
Формоутворення;
Проєктування;
Робота в матеріалі;
Історія костюма і кроя;
Макетування;
Оздоблення одягу;
Історія дизайну;
Історія дизайну за профспрямуванням;
Концептуальне проєктування;
Арт-текстиль;
Презентація арт-об єктів;
Методика організації НДР за фахом.

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

У 1993 році з ініціативи декана факультету «Дизайн середовища», В.В.Бондаренко при кафедрі «Інтер'єр і обладнання» була відкрита секція «Проєктування художньо-декоративних тканин». Організація і керівництво секцією було доручено професору Г.В. Тіщенко, фахівцю монументального і декоративного мистецтва. Метою створення спеціалізації була підготовка фахівців-дизайнерів в галузі проєктування тканин для інтер'єрів різних установ, житлових і громадських приміщень, а також спеціалістів зі створення ексклюзивних виробів з текстилю.

Наприкінці 90-х років актуальним стало питання про підготовку фахівців з дизайну одягу. У 1999 році відбувся перший набір на спеціалізацію «Художнє моделювання одягу». Цю секцію очолила кандидат мистецтвознавства, доцент С.І. Нікуленко. У лютому 2000 року дві спеціалізації були об'єднані у кафедру «Художнє моделювання тканин та одягу» завідувачем якої стала доцент Нікуленко С.І. З 2002 до 2008 р. кафедру очолювала доцент, кандидат мистецтвознавства Омельченко О.М. В 2008 році кафедру очолила професор, член національної спілки художників України Г.В. Тіщенко.

З 2013 року кафедра змінила назву на «Дизайн тканин та одягу». З вересня 2016 року кафедру очолює доцент, к.т.н. Пасічник В.О.

Протягом 2003 - 2017 років п'ять викладачів кафедри захистили кандидатські дисертації.

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Аліна Кобилько


Випускниця кафедри «Дизайн тканин та одягу» ХДАДМ. Відразу після закінчення академії працювала дизайнером 2 лінії бренду Andre Tan. На даний момент проживає у Києві, розробляє дизайн та принти для українського бренду «INSHA».


Куценко Марина


Випускниця кафедри "Дизайн тканин та одягу" ХДАДМ, захистила диплом спеціаліста з відзнакою. Зараз викладає курс "Дизайн рисунку на тканях" в Ukrainian Fashion Education Group. Разробляє авторскі коври під замовлення. Місце роботи: салон Decoroom, Харків.


Олександра Солодовниченко


Випускниця кафедри «дизайн тканин та одягу» ХДАДМ. Після закінчення академії зв'язала своє творче життя з текстильним оформленням інтер'єрів. У 2012 році стала співзасновником салона штор «Асиметрія текстиль» м. Киів. У 2017 відкрила салон «Pro Штори», м. Київ. За час роботи приймала участь у оформленні великих державних установ, кабінетів КабМіна, залів засідань Головного Управління Нацональноі поліції, хол та ресторан готелю «Національний». А також у тандемі з київськими дизайнерами інтер'єрів оформила безліч приватних квартир та будинків.


Олена Максимова


Випускниця кафедри «Дизайну тканин та одягу» ХДАДМ. Призер багатьох конкурсів дизайнерів. Працювала як незалежний підприємець у Парижі, виготовляла світшоти та футболки з авторським розписом та вишивкою. У даний період Олена професор з макетування та конструювання в академії моди в Парижі - IFA.


Наталья Ніконова


Випускниця кафедри «дизайну тканин та одягу» ХДАДМ. У 2012 році Наталья створила бренд NIKONOVA, а у 2014 - відкрила перший шоурум. За цей час дизайнер продемонструвала свої колекції на різних подіумах України та ближнього зарубіжжя, а також прийняла участь у PLITZS New York City Fashion Week. Сьогодні NIKONOVA – це бренд жіночого одягу, що користується чималим попитом як в Україні, так і за її межами. У створених образах домінує категорія стилю над модою, а естетика - над утилітарністю. Відмінна риса у творіннях бренду - це акцент на великій кількості ручної роботи та оригінальності декору.