КАФЕДРА
ДИЗАЙНУ

ЄРЕМЕНКО
Ірина Іванівна

член Спілки
дизайнерів України,
доцент,
завідувач кафедриКафедра «Дизайн» започаткувала свою історію ще з середини 20-століття.
За роки існування факультету його очолювали: професор С. Солодовник (1967), ст. викладач В. Ситніков (1975), доцент Є. Рагулін (1981), професор В. Лесняк (1986), доцент В. Єльков (1991), доцент Т. Костенко (з 2003), доцент О. Соболєв (з 2011), доцент Н. Сбітнєва (з 2014). До структури факультету входить три випускові кафедри: дизайну, графічного дизайну та мультимедійного дизайну.
Кафедри факультету мають 7 навчальних лабораторій та 3 комп'ютерні лабораторії, які містять необхідне обладнання для навчального процесу відповідно до профілю підготовки фахівців. На сучасному етапі розвитку викладачі дбайливо ставляться до існуючих традицій та застосовують інноваційні методи навчання майбутніх дизайнерів, впроваджуючи новітні тенденції у дизайні. Студенти набувають технічні навички скетчінга, володіння комп'ютерними програмами з дизайну, макетування та 3D-моделювання, маркетингу. Основний акцент ставиться на розвитку творчих здібностей, впевненості в своїх силах, допитливості і концептуальному мисленню.
Навчальний процес на факультеті «Дизайн» забезпечують 61 штатний працівник професорсько-викладацького складу, з них: докторів наук – 1, професорів – 8, кандидатів наук – 18, доцентів – 10, заслужених діячів мистецтв України – 3, член-кореспондентів Академії мистецтв України – 2, академіків Академії мистецтв України – 2. Сьогодні на факультеті «Дизайн» навчається близько 500 студентів денної форми навчання. За роки свого існування факультет підготував понад 2500 фахівців, серед яких понад 240 магістрів.

Адреса: 2-й корпус ХДАДМ, вул. Мистецтв, 8, ауд. 408.
E-mail: ksada.pd@gmail.com
Телефон: +38 (057) 706-02-15; 050-64-38-667

Екзаменаційний перегляд дисциплін ОПП "Промисловий дизайн", здобувачів вищої освіти рівня Бакалавр кафедри дизайну


Вітаємо кафедру "Дизайн" з успішним захистом кваліфікаційних робіт ступеню вищої освіти "Магістр" з ОПП "Інноваційний дизайн.


Дякуємо шановній комісії на чолі з доктором філософських наук Стародубцевою Л.В.


ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Після закінчененя академії випускники кафедри дизайну можуть працювати в таких сферах діяльності:

предметний дизайн;
транспортний дизайн;
комунікаційний дизайн;
дизайн гаджетів та девайсів;
дизайн аксесуарів та прикрас;
інноваційний дизайн;
дизайн-консалтинг;
дизайн в сфері розваг;
дизайн навколишнього середовища.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Кафедральні повідомленьня, події, наші найкращі проєкти.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ГРУПУ FACEBOOK


ЧОГО МИ НАВЧАЄМО:

Основам композиції, формоутворенню та проєктній графіці;
Роботі у комп`ютерних програмах за профспрямуванням;
Проєктуванню різних предметів та об`єктів;
Проєктуванню меблів;
Проєктуванню транспортних засобів;
Роботі з різними матеріалами: текстиль, деревина, скло, метал;
3D- моделюванню та макетуванню;
Анімації;
Основам графічного дизайну.

ОБРАНІ РОБОТИ

Citroen VS - дипломний проєкт бак. Романова Веста (2018)


ForestBench - дипломний проєкт бак. Кравченко Анна (2018)


НАШІ ВИПУСКНИКИ

Дмитро Зюбаіров


розробив концепт Maserati Chicane (2008) в італійському інституті IED для автосалону в Женеві, після чого працював в концерні Maserati.


Олександр Бабіч


завершив навчання у 2007 році. З 2008 року заснував дизайн-студію Macosh Design.
З 2010 по 2011 роки викладав на рідній кафедрі. Наразі його студія працює із такими відомими брендами, як: Gessi (Italy), Valli& Valli (Italy), NVIDIA (USA), Greenamic (China), Sanko (Turkey), Blaks (USA) та іншими.
Серед нагород можна відзначити: Водопарад (2005, 2006, 2009); Maniglia Nuova (2013), BelAZ “Dumpers 2020-2030” (2014) та інші.


Катерина Соколова


після закінчення навчання стажувалася в Burg Giebichenstein Kunsthochschule Halle. Учасник і переможець низки європейських конкурсів, серед яких Red Dot Design Award (2015).
Співпрацює з французькою компанією Jarre Technologies, що виготовляє дизайнерську аудіотехніку и електроніку. SOKOLOVA design studio працює в різних напрямах предметного дизайну. Має авторські проєкти в Парижі, Гонконгу та Києві.Анастасія Алферова


випускниця 2014, з 2015 року працює у компанії Macosh Design у Польщі. Має низку міжнародних нагород, серед яких: Maniglia Nuova (2013), PinWin (2014), Valli& Valli (2012).Денис Звенігородський


після закінчення ХДАДМ стажувався в Kunsthochschule Berlin Weissensee, довгий час працював дизайнером в компанії «BMW Group Design».

ПРО КАФЕДРУ «ДИЗАЙН»

Заснування кафедри «Дизайн» відбулося у 1962 році під назвою «Художнє конструювання»
в Харківському художньо-промисловому інституті (нині ХДАДМ), де успішно проводили навчання відомі українські художники, архітектори, інженери В. Белик, В. Волков, М. Шапошников. У розвитку Харківської дизайнерської школи відзначилися талановиті художники і відомі педагоги кафедри: О. Бондаренко, Ю. Дяченко, В. Єльков, О. Бойчук, В. Даниленко, Т. Фурсова та інші.

Кафедрою здійснюється підготовка фахівців освітніх ступенів бакалавр і магістр, як, очної, так і заочної форми навчання. Багато вихованців кафедри стали членами творчих спілок, здобули визнання серед дизайнерів України та за її межами.