"ДІАЛОГИ" З НАДІЄЮ ВЕЛИЧКО

Гостем науково-просвітиницької програми "Діалоги" стала харківська дизайнерка, викладач кафедри графічного дизайну ХДАДМ Надія Величко. Темою бесіди стала "Еволюція книги".

Своїми враженнями від зустрічі з гостею поділилася на своїй сторінці у Facebook ведуче програми Вікторія Круглова: "Ми живемо в еру нових інформаційних технологій. Увесь навколишній світ неначе змінюється на очах: у метро – усі з гаджетами і майже всі з 3-4G зв'язком. На уроках у школі активно застосовуються інтернет, мультимедіа, ті ж самі планшети і комп'ютери. Молодь живе взагалі в іншій реальності: усе життя – віртуалізоване, перенесене в іншу площину. І після цього ми все ж таки говоримо, що книги потрібні?!!

Таке втілення паперових зразків, які сьогодні представила пані Надія, я впевнена, багато людей навіть не бачило або бачило вперше. Я це взагалі назвала витворами мистецтва ("... дизайну", - поправила мене наша гостя). Добре, згодна.

Такі книги дорогі. Бо виготовляються вручну. Це не штамповані, конвейєрні екземпляри. Тому масово їх не виробиш. Але ж яке щастя навіть потримати таку книгу в руках! А якщо подарувати дитині, яка почне своє знайомство, скажімо, з оптикою або механікою, складними науками, які розкриваються, у прямому смислі слова, у твоїх руках, - уявляєте, як ця дитина сприйматиме науку й далі! "Фізика в долонях" - так і називається серія книг, про яку ми також сьогодні говорили.

... Я завершувала ефір, тримаючи в руках нестандартну розкладну книжечку. Сергій Жадан. "Носоріг". Дизайнер Надія Величко. Подарунок від талановитої майстрині... Пишаюся..."