УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ

12 - 13 жовтня в стінах Харківської державної академії дизайну і мистецтв пройшло святкування 95-річчя вищої художної школи Харкова. Фінальним акордом у низці заходів стала урочиста академія, яка зібрала разом викладачів, працівників, студентство та гостей Академії.

Привітати ХДАДМ із визначною подією та вручити почесні грамоти науково-педагогічному колективу прийшли заступник директора Департаменту науки і освіти ХОДА Олександр Труш та директор департаменту культури і туризму ХОДА Олег Яцина. Доєднались до побажань творчих досягнень й колеги з інших регіонів України - ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський та перший проректор з науково-педагогічної роботи Роксолана Шафран, проректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук, декан факультету дизайну та декоративно прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв Віктор Бунда та Євген Антонович, завідувач кафедри дизайну інтер'єру та візуально-інформаційного середовища Київської національної академії керівних кадрів культури.

Слова визнання значущості та історичної ролі ХДАДМ у формуванні культури на регіональному та всеукраїнському рівні, пролунали від Юрія Калекіна, заступника директора Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у Харкові, та представників Харківського університетського консорціуму та Ради ректорів Харкова - Людмили Бєлової (Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України), Лідії Долуб (Харківський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України), Генадія Хрипунова (Національний технічний університет "ХПІ"), Василя Шейко (Харківська державна академія культури), Юрія Шкодовського (Харківський національний технічний університет будівництва та архітектури) та Ірини Малініної (Харківський національний університет імені Г.С. Сковороди).

Найкрасномовнішим свідченням діяльності будь-якого вищого навчального закладу є його успіші вихованці. За майже сторіччя свого існування харківська вища художня школа підготувала велику кількість відомих майстрів. Один з них, український живописець, куратор, педагог, віце-президент Академії мистецтв України, Віктор Сидоренко, виступив під час урочистої Академії. Серед гостей вечора були також іноземні митців - іспанський скульптор Хуан Карло Лаос.

Святковий настрій доповнили музичні виступи та демонстрації fashion-колекцій, створених студентами кафедри дизайну текстилю та одягу ХДАДМ.

Фото: Олександр Сурков