КАФЕДРА ВІЗУАЛЬНИХ ПРАКТИК

В академії поруч із традиційними фундаментальними школами живопису, рисунку, реставрації, дизайну започатковується нова сучасна традиція — вивчення візуальних практик актуального мистецтва. Створюється кафедра візуальних практик (спеціалізація "Візуальне мистецтво", факультет "Образотворче мистецтво") на базі арт-центру Hudpromloft, який було відкрито 12 жовтня 2015 р. в рамках VIII Міжнародного форуму «Дизайн-Освіта». Арт-центр поєднав різні напрями художнього мистецтва, створивши фундамент для синтезу візуальних мистецтв, їх творчого співіснування. Основними, базовими практиками вивчення рисунку й живопису стануть інноваційні підходи до традицій харківської та європейських художніх шкіл. Традиція і творчість, фантазія художника та концептуальна складова у створенні візуального образу. Створення арт-об’єктів, інсталяцій, ленд-арту як сучасного виду етнографічного мистецтва і усвідомлення екологічності життєвого світу, мурал-арту і стрит-арту — як урбаністичного мистецтва, співіснуючого з автентичністю архітектурного простору. Важливими стануть практики відео-арту та медіа-арту, що входять до сучасного інструментарію художника візуального мистецтва. Пропонується знайомство з кураторським мистецтвом як важливим напрямом у житті художника.

Художник співіснує не тільки зі своєю особистістю, а й зі світом художнього процесу, входить у систему загальних координат існування митця в інформаційному просторі. Необхідними навичками у створенні візуального актуального образу стануть різноманітні технічно-наукові практики із застосуванням сучасних матеріалів.

Теоретично-практичні практики вивчення та впровадження артменеджменту та репрезентації візуальних творів стануть важливим інструментом для студентів кафедри «Візуальні практики».

Студенти кафедри «Візуальні практики» набудуть навичок створення візуальних об’єктів, сучасної репрезентації, актуальної картини, мистецтва куратора та художника-мураліста.