ВИСТАВКА ПАМ'ЯТІ ВОЛОДМИМРА ПОБЄДІНА

Відкриття експозиції присвяченій 100-річчю від Дня народження доцента кафедри графічного дизайну ХДАДМ, педагога, наставника, гідної людини Побєдіна Володимира Олексійовича.

Подія зібрала велике та тепле коло людей, особисто знайомих із Володимиром Олексійовичем, його колег та учнів. Ініціатори виставки, його рушійна сила ‒ Марина Володимирівна Побєдіна, дочка митця, його онука Анна Побєдіна та учень Володимир Скіпенко. Також гарні, доброзичливі слова на честь події присутні почули від головного архітектора Харкова Сергія Чечельницького, ректора Харківського університету будівництва і архітектури Юрія  Шкодовського, проректора ХДАДМ Олександра Соболєва (який був також і учне Володимира Олексійовича), декана факультету Образотворчого мистецтва Харківської державної академії дизайну та мистецтв Володимира Шевченко.

Виставка склалася із трьох частин: малюнки Володимира Олексійовича олівцем 1946-1955 років. Графічні роботи «Знаки» ‒ гордість Володимира Олексійовича і справа всього життя. Існує близько 700 знаків, що були визнані Торгово-Промисловою Палатою. Знання Володимира Олексійовича, його образ мислення та досвід були підсумовані у книзі «Знаки в графическом дизайне». Ця праця, про розвиток харківської школи графічного дизайну,містить цінні коментарі та пояснення щодо процесу розробки знаків.

Третя частина, дуже важлива та своєчасна, ‒ комплект плакатів у підтримку щойно виданої книги «Он и о нем». Видання містить спогади, автобіографічні глави, та ліричні розповіді рідних, учнів, колег. Не можна не відмітити цілеспрямованість онуки Володимира Олексійовича – Анни Побєдіної, випускниці нашої Академії, завдяки її наполегливості, професіоналізму та почуттю обов'язку, видання повноцінної книги, в складних умовах сучасності, все ж таки відбулося.

Сторінка за сторінкою відкриває образ Володимира Олексійовича, а спогади його учнів викликають радість читання хорошої біографічної літератури.