ВІДКРИТО ПАМ'ЯТНИК ПОЕТОВІ І МИСЛИТЕЛЮ ІМАДЕДДІНУ НАСІМІ

24 травня 2019 року в Києві, на бульварі Дружби Народів, відкрили пам'ятник азербайджанському поетові і мислителю Імадеддіну Насімі.
Відкриття відбулося в рамках святкування Дня Києва та з нагоди сторіччя міжнародної дипломатії Азербайджану.
У церемонії взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану в Україні Азер Худієв, мер міста Баку Ельдар Азіз оглу Азізов і мер Києва Віталій Кличко.
Варто зазначити, що створив пам'ятник скульптор Сейфаддін Гурбанов - народний художник України та заслужений художник Азербайджану, завідуючий кафедрою скульптури, професор ХДАДМ.
Україна і Азербайджан завжди були стратегічними партнерами. Дві столиці співпрацюють в сферах інфраструктури міст, промисловості, культури, туризму.
Імадеддін НасІмІ народився в азербайджанському місті Шамаха в 1369 році. Відомий тим, що був дуже освіченою людиною. Вивчав астрономію, математику, фізику та хімію, володів кількома мовами. Через свої волелюбні погляди був змушений покинути батьківщину. Іммігрував на територію сучасної Сирії. Його вірші швидко набирали популярність. У них він пропагував ідеї свободи і рівності, за що був страчений в 1417 році в місті Алеппо.