ВОЛОДИМИР ШАПОВАЛОВ - ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ І.Ю.РЄПІНА 2019

У 2019 році в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» лауреатом премії І.Ю. Рєпіна став відомий харківський кераміст Володимир Шаповалов.

Володимир Петрович Шаповалов не тільки знаний художник, член Національної спілки художників України, а й досвідчений педагог - завідувач лабораторії кераміки у Харківській державній академії дизайну і мистецтв - що сформував цілу плеяду молодих митців.

Стиль художника унікальний та пізнаваний, він синтезує в собі традиційні автентичні ноти східної філософії, сучасні постмодернові пошуки та щиру любов до природи та матеріалу.

Керамічні витвори Володимира Шаповалова близькі по суті східному відношенню до життя, якому властиве спокійне та шанобливе розглядання та ставлення до речей, обмін енергією. На відміну від європейської традиції в якій існувала жорстка ієрархія між «гідним» високим мистецтвом та утилітарним прикладним.

Працюючи з матеріалом майстер підкреслює його природність, глина стає первородною землею, глазурі – відбитком часу, а дерев'яні та залізні кріплення та ручки немов фрагменти з минулого. Саме з цієї причини кераміка Володимира Шаповалова є позачасовою, не залежною від трендів та мод. Роботам майстра характерна невибаглива краса, природна «досконалість недосконалості».

Вітаємо Володимира Петровича з почесним досягненням!
Текст, фото: Марина Лантрат