ЦИКЛ МАЙСТЕР-КЛАСІВ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ-ХУДОЖНИКІВ
Відбувся заключний майстер-клас з техніки акварельного живопису для викладачів з образотворчого мистецтва шкіл естетичного виховання Слобожанщини. Його провів Костянтин Савченко, відомий художник, директор Харківського художнього училища, член Національної спілки художників України.
Впродовж місяця більше 20 викладачів класу образотворчого мистецтва початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах м. Харкова та області вдосконалювали своє вміння та практичні навички техніки акварельного живопису на базі Харківського художнього училища, раз на тиждень відвідуючи організовані для них майстер-класи.
"Потреба у підвищенні рівня викладання акварельного живопису стала очевидною у ході проведення державної атестації шкіл естетичного виховання, - розповіла головний спеціаліст Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації Валентина Стецюк. З метою її вирішення фахівцями Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів була запропонована ідея проведення інноваційного за характером методичного заходу - циклу майстер-класів".
Новації знайшли відгук і у травні була сформована група, до якої увійшли як молоді педагоги, так і викладачі з чималим педагогічним стажем. З середини вересня вони приступили до реалізації цього проекту, поставивши за мету придбати нові знання та уміння. Організаційні функції забезпечувалися ОНМЦПК, а приймаюча сторона - колектив Харківського художнього училища - втілив творчу складову. Щоразу чотирьохгодинна робота включала у себе практичну частину: педагоги працювали за мольбертами, отримуючи поради Костянтина Савченка, який приділяв увагу кожному з них. Крім того, вони мали нагоду спостерігати за роботою студентів училища під час занять, багато спілкувалися.
Заключний майстер-клас став особливою подією: його провів визнаний Майстер, яким є Костянтин Савченко. На одному диханні віртуозно та натхненно він створив дві чудові роботи - "Вечірній Харків" та "Зимовий день", паралельно малюючи два сюжети та коментуючи найбільш важливі етапи дійства. Захоплені відгуки та щирі слова вдячності за науку - такою була реакція аудиторії на побачене.
"Ці заняття ми сприйняли як дні радості та великого задоволення. Вони стали для багатьох з нас своєрідним переворотом у сприйнятті майстер-класів, — поділилась враженнями Ольга Тимошенко, педагог Валківської ДМШ. — Їх поєднання у цикл — це дуже вдале рішення, що в цілому додало методичному заходу ефективності".
Тамара Масьома, педагог-методист Харківської ДХШ №1 ім. І. Є. Рєпіна, викладач з великим стажем акцентувала увагу на ролі проведеного циклу в частині творчого розвитку самих викладачів. "Акварельний живопис використовують не так багато художників, — зауважила вона. — А це цілий світ фантазійної чарівної техніки. Кожен з нас отримав прекрасну нагоду долучитися до нього завдяки проведеному навчанню".
Як і планувалося організаторами, в цей день були підведені підсумки навчання. Усі учасники циклу майстер-класів отримали відповідні сертифікати. У залі училища був представлений вернісаж створених викладачами акварелей. За оцінкою Костянтина Савченка, вони засвідчили достатній рівень майстерності їх авторів. "Буду дуже радий, якщо ваші учні згодом володітимуть технікою акварельного живопису так, як це сьогодні робите ви". — зазначив він, наголосивши, що саме практика має неоціниме значення має для творчого зростання художника.
Звертаючись до присутніх, методист Центру Ірина Толочко повідомила, що з урахуванням зацікавленості викладачів шкіл естетичного виховання та їх побажань щодо продовження навчання у новому форматі, заняття будуть продовжені, а їх тематика розшириться. Про бажання надавати підтримку у реалізації майбутніх навчальних проектів фахівцями Харківського художнього училища заявив і Костянтин Савченко.