ВИСТАВКА «ТОЙ, ЧИЯ СОВІСТЬ – ЯК ЧИСТИЙ КРИШТАЛЬ» У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ УЛЬВОВІ ІМЕНІ АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО
3 грудня 2022 року у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрито виставку плакатів присвячену 300-річчу Григорія Савовича Сковороди. Плакати створені студентами ОПП «Графічний дизайн» під керівництвом Володимира Лесняка, професора кафедри графічного дизайну.
Репортаж-есе з виставки Віри Худошиної, студентки 1 курсу ОПП «Продюсування та арткураторство»
«Григорій Савич Сковорода одна із найвидатніших постатей української культури − мандрівний філософ, педагог, музикант та батько української байки.
До цього року, для когось, Григорій Сковорода був «найціннішим» діячем української культури − його портрет присутній на купюрі «500 гривень». Але зараз, я впевнена, все змінилося: нове покоління відкриває для себе видатну особистість Григорія Сковороди, якому були притаманний складний шлях пошуку себе – постійне вдосконалення себе, дослідження Біблії, наук, розвиток філософської думки та створення багатьох творів, зокрема писемних.
Зараз, під час війни, сучасні куратори, митці, культурні діячі докладають зусиль задля збереження культурної спадщини, і навіть у такий час створюють проєкти, проводять виставки та різноманітні заходи, де можна дізнатися про щось нове, заглибитися, згадати та знову усвідомити що українці мають насичену та складу історією, яку створювали видатні постаті свого часу, іноді дуже високою ціною.
Виставка у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького плакатів студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв, на честь 300-літнього ювілею Григорія Сковороди, через образи великого шукача істини, спонукає мене до нових роздумів та осмислення мого буття у цьому світі.
Адже людина має прагнути чогось великого, і має усвідомлювати своє прагнення»
Фото: Михайло Зубчанінов, студент 3 курсу ОПП «Фотомистецтво та візуальні практики», Віра Худошина, студентка 1 курсу ОПП «Продюсування та арткураторство».