З 17 березня у Львові вперше покажуть роботи студентів кафедри промислового дизайну Технічного університету у Брно (Чехія). Проєкт має на меті привернути увагу до актуальних питань розвитку промислового дизайну та впровадження якісної підготовки фахівців в цій сфері в Україні.
Ця виставка стане першим кроком для налагодження міжнародної співпраці та обміну досвідом з одним із найпотужніших закладів дизайн-освіти у Чехії.
Організатори: Львівська національна академія мистецтв, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Технічний університет в м.Брно (Чехія).
Куратори проєкту: Петро Нагірний (ЛНАМ), Володимир Лесняк (ХДАДМ), Ян Райліх (Brno University of Technology)
Запрошуємо! Виставка триватиме у галереї ЛНАМ до 3 квітня.
Відкриття виставки - 17 березня, 15:00
Вхід вільний
Адреса: м. Львів, вул. Кубійовича, 35б (подвір’я ЛНАМ)
Години роботи простору: понеділок – п’ятниця, 10:00 – 18:00 год.
Контакти: gallery@lnam.edu.ua, info@lnam.edu.ua, тел.: 093-876-67-98
Галерея ЛНАМ у Facebook: https://www.facebook.com/galleryLNAM
Галерея ЛНАМ в Instagram @gallery_lnam
Технічний університет у Брно (Чеська Республіка) — вищий навчальний заклад заснований 1899 року, сьогодні один із найбільших технічних чеських ЗВО із понад 20 тис. студентів, які навчаються на 8 факультетах і 2 університетських інститутах за програмами бакалаврату, магістратури та докторантури. https://www.vut.cz/en/
На виставці представлені дипломні проєкти, створені студентами промислового дизайну кафедри промислового дизайну машинобудівного факультету Технологічного університету в Брно, Чеська Республіка. Регулярне викладання дизайну на факультеті почалося рівно 30 років тому, у 1993 році. У 1996-2014 роках кафедру промислового дизайну очолював доцент Ян Райліx, з 2014 р. - завідувач доцент Ладислав Кренек. Сьогодні програма передбачає трирічну підготовку на бакалавраті та дворічну у магістратурі. Студенти завершують навчання в магістратурі дипломним проєктом у різних сферах дизайну промислових виробів – побутова техніка, транспортні машини, транспортні засоби та обладнання, медичні та вимірювальні прилади та обладнання, промислові та будівельні машини тощо.
Щорічно близько 10-15 випускників закінчують п'ятирічний курс дипломним проєктом і державними випускними іспитами. Дипломний проєкт складається з письмової дипломної роботи, креслярської документації – 3-5 презентаційних плакатів, 3D-візуалізації виробу та конструкторської моделі виробу в масштабі. Студенти обирають призначити дипломну роботу за 2 роки до закінчення навчання (на 4-му курсі) та інтенсивно працюють над дипломним проєктом на останньому 5-му році навчання паралельно з іншими предметами студії та теоретичного навчання. З 1995 року студенти-дизайнери вже отримали понад 120 важливих нагород у різних конкурсах дизайну, наприклад, багато нагород у попередніх конкурсах Центру дизайну Чеської Республіки Good Design, нещодавно вони були, наприклад, призерами та фіналістами в престижних міжнародних конкурсах, таких як як Electrolux Design Laboratory London, MID Design Intel, Canon Design, Roca Design Contest Barcelona, Zebra Design Tokyo, BIO Ljubljana, Talent design Zlín та інші. Вони вже тричі вигравали нагороду Red Dot Design Award. Восени 2011 року Школа дизайну в Брно при UK FSI BUT також була обрана серед 100 світових шкіл дизайну, які були представлені на виставці з нагоди Всесвітнього конгресу IDA (Міжнародного альянсу дизайну).
Перші три великі виставки проєктів студентів-дизайнерів відбулися в галереях Центру дизайну Чеської Республіки в Брно та Празі в 1996, 1997 і 2004 роках. У Технічному музеї в Брно виставка дипломних робіт вперше відбулася у 2004 році і з тих пір проводиться регулярно до сьогодні. У 2022 році це була вже двадцята виставка в Технічному музеї Брно. Проте студентські роботи також були представлені публіці на багатьох десятках інших виставок у Чехії та за кордоном, значною подією стала, наприклад, виставка в Брно Design My Love в галереї культового Національного інституту дизайну в Ахмедабаді, Індія в 2011 році.
На виставці у Львові представлено 21 зразок дипломних проектів 2017-2021 років. Виставку підготували Ян Райліх і Йозеф Сладек.