Pro «Щастя в квадраті» Валентина БОРБУНЮК

ВІДГУК ВАЛЕНТИНИ БОРБУНЮК, доцентки кафедри Педагогіки, української та іноземної філології ХДАДМ на виставку «Щастя в квадраті»

Pro «Щастя в квадраті»

КАФЕДРА ПЕДАГОГІКИ, УКРАЇНСЬКОЇ ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ ХДАДМ щиро вітає колег, всю велику дружню команду нашої Харківської державної академії дизайну і мистецтв на чолі із керівництвом академії із успішною реалізацією творчого задуму − відкриттям неймовірної виставки у просторі рідної Академії.

Бажаємо творчого натхнення для нових планів, оскільки такі проєкти стають джерелом віри і надії для нас всіх

Неймовірно відверті промови, неймовірно тепла атмосфера обумовили відповідне враження і бажання «переказати» основний сюжет виставкового проєкту.
P.S. Слова і словосполучення в лапках − назви полотен.

***
На щасливій землі у найщасливішому місті «У потоці щастя» жили звичайні люди. І життя у них було звичайне, щасливе, не життя, а «Колесо життя». І щастя у них було звичайне, буденне, як-от: «Квіти зі свого саду» або «Нашестя фламінго у саду».

За щасливим містом росли «Маки», якими люди милувалися і ставали ще щасливішими. Ці найщасливіші люди вірили, що «Все у наших руках», і це «все» є щастям. А найщасливішим щастям є така звична буденна можливість, як бути «Разом». А ще було «Щастя в польоті» «До зірок». З огляду на цей постулат, навіть «Сільські ластівки» були щасливі.

«Ключі від щастя» щасливі люди не ховали − раптом будуть потрібні терміново. І не губили!
Щасливі люди вірили, що «Земля тримає» і саме «Із земних глибин визріває мрія» − «Щастя любити» і «Співтворення». А значить, народжуються нові щасливі люди. Щось на кшталт «Сільського пейзажу з янголом».

І «Птахолов» був щасливим, і «Спляча», бо у кожного з них були свої «Квіти кохання» у «Квітні», а потім «Вибір» і «Прощення».
У кожного було своє «Гніздо щастя» зі своїм «Садом» і «Une ètude».
Дощ якщо і йшов, то це був «Золотий дощ».
І взагалі цей час, як з’ясується невдовзі, був золотим, принаймні, мав «Золоті нитки». Біля «Вівтаря щастя» досить було промовити «Дай, Боже, щасливу долю!».
Таким урівноваженим («Рівновага») було «Колись щастя…».

Після початку війни щасливий «Серпень» і щасливий кіт («Шурік») залишились тільки у «Моїх спогадах».
Але щасливі люди продовжують покладатися «На щастя». І навіть винайшли свою «Optimism» − формулу майбутнього щастя: квіти, фламінго, ластівок, сади, зірки, дощі, кохання тощо пропонується звести у квадрат.

І буде нове щастя. «Щастя в квадраті»

Валентина БОРБУНЮК закликала студентів факультету «Дизайн» долучитися до проєкту «Щастя в квадраті». У рамках дисципліни «Риторика та ораторська майстерність» студенти виконують завдання з написання текстів, заголовком яких є назва одного із полотен виставки «Щастя в квадраті», тож паралельно з анімацією відбувається вербалізація творів проєкту «Щастя в квадраті».
Уже маємо два тексти «Колись щастя…» і «Птахолов». Далі буде…

Нагадаємо, що виставки «Щастя в квадраті» − багатоскладовий проєкт, що реалізовується за фінансової підтримки Українського культурного фонду командою Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

Фото: Валентина БОРБУНЮК