НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

Research4Life

Українським науковцям надали доступ до контенту Research4Life (за інформацією, яка нещодавно публікувалася на порталі, обсяг контенту платформи досяг 200 тис. одиниць – журналів, книг, баз даних).

Підтримуючи Україну в умовах війни, свої колекції відкрили, зокрема, такі провідні міжнародні видавництва, як Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та багато інших.

Матеріали згруповані в наступні колекції:
ARDI (https://portal.research4life.org/content/ardi) – портал містить науково-технічну інформацію.
GOALI (https://portal.research4life.org/content/goali) – спеціалізована бібліотека в сфері права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін.
OARE (https://portal.research4life.org/content/oare) – портал представляє інформаційні ресурси з навколишнього середовища, включаючи екологію, географію, енергетику та ін.
AGORA (https://portal.research4life.org/content/agora) – цифрова колекція матеріалів в галузі сільського господарства.
Hinari (https://portal.research4life.org/content/hinari) – цифрова колекція літератури з біомедицини та охорони здоров’я.

Окремо варто зазначити велику кількість матеріалів з архітектури, історії мистецтв та арттерапії.

Для отримання інституційного логіну та паролю для входу потрібно звернутися до бібліотеки за поштою hudprom.bka@gmail.com. Доступ триватиме до 31 грудня 2025 року.

Scopus

Scopus – найбільша в світі мультидисциплінарна реферативна база даних (БД), що є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. БД оновлюється щодня і є найбільшою базою наукових публікацій без повних текстів. Scopus охоплює понад 18 тис. наукових журналів з технічних, медичних та гуманітарних наук від 5 тис. наукових видавництв світу. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником БД Scopus є видавнича корпорація Elsevier.

Рубрикатор Scopus (ASJK) налічує 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів, політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах.

За географічним охопленням Scopus є універсальною базою даних, зокрема серед проіндексованих назв 47 % видаються у Західній Європі, 33 % – у Північній Америці, 9 % – видання Азійсько-Тихоокеанського регіону, 5 % назв східноєвропейських видавців (у т. ч. 37 українських назв журналів) та по 2 % видань з Австралії і Океанії, Африки і Південної Америки.

Доступ до бази даних SCOPUS можливий з будь–якого комп'ютера в локальній мережі ХДАДМ!

Web of Science

Платформа Web of Science є власністю компанії Clarivate Analytics. На сьогодні на платформі Web of Science розташовано 15 баз даних, що створюються як компанією Clarivate Analytics так і її партнерами. Загалом на платформі індексується більше 33 тисяч видань, з 1864 року, з усіх дисциплін.

Основною частиною колекції є наукометрична база даних Web of Science Core Collection (WoSCC), яка складається з індексів наукового цитування періодичних видань з природничих і технічних наук – Science Citation Index Expanded (SCIE), з суспільних – Social Sciences Citation Index (SSCI) та з гуманітарних – Art and Humanities Citation Indeх (AHCI). З 2015 року WoSCC розширена мультидисциплінарним індексом Emerging Source Citation Index (ESCI) архів поглиблюється до 2005 року.

Також в WoSCC представлено індекси цитувань кращих конференцій Conference Proceedings Citation Index (CPCI) та монографії Book Citation Index BkCI.

Презентації, які допоможуть детальніше ознайомитися з можливостями та правилами користування Web of science:

1. Оновлені можливості Web of science.

2. Інформація про гранти для наукової діяльності на ресурсах Clarivate.

3. Як підібрати видання для публікації.

4. Авторські профілі науковця.