В Бібліотеці ХДАДМ представлена виставка книг з візерунками писанок

Сьогодні розписані різнокольоровими візерунками пташині яйця, які називають в Україні писанками - невід'ємний атрибут великодніх свят. Хоча писанка, як створення малюнка за допомогою спеціального пристосування — писачка, воску і послідовного нанесення шарів фарби на шкарлупу — це не єдина техніка розфарбовування поверхні яєць.

Крапанки — це коли гарячим воском наносяться плями, смужки, цяточки на шкарлупу, після чого яйце занурюється у фарбу. Потім віск видаляють, і на яйці залишаються різнокольорові цяточки: білі і кольору використаних фарб.

Дряпанки, або шкрябанці — це яйце, забарвлене в будь-якої однотонний колір, на якому потім за допомогою металевого вістря продряпаний візерунок.

Мальованка — це яйце з нанесеним на шкарлупу авторським, часто художнім малюнком: натюрмортом, пейзажем, вигаданим сюжетом. Взагалі ж, символіка старовинних українських писанок надзвичайно багата і різноманітна.

Етнографи, історики, лінгвісти і навіть математики — адже розшифровка системи кольорів і символів на писанках є складним завданням на стику наук — до цього дня досліджують і систематизують їх всілякі інтерпретації.

Шукаєте більше інформації про символіку писанок? Запрошуємо до Бібліотеки, де ви дізнаєтеся всі таємниці цього мистецтва. Насолоджуйтесь писанкарством та нехай ваші великодні свята будуть наповнені кольором та теплом душі!