Від Харкова до Ніжина: «Щастя в Квадраті» як акт творчої терапії

8 лютого 2024 року, відділ Художній музей Ніжинського краєзнавчого музею імені
Івана Спаського
відчиняє двері для всіх охочих заглибитись у культуру й тенденції харківських творців разом із виставкою «Щастя в квадраті».

«Щастя в квадраті» – проєкт, який народився 2020 року в період карантину, вийшов за межі Харкова та розпочав свою подорож з історичного міста Ніжин. «Одне життя, один квадрат метр на метр, знайомі всім сюжети», - так Євген КОТЛЯР пояснює концепцію, відкриваючи презентацію для колективу музею та гостей виставки. «Цей марафон починається саме з вашого міста», – додає він.

Ніжинці захоплено розглядали квадрати щастя, проте на них чекав ще один сюрприз: за допомогою QR-кодів та віртуальної реальності усі присутні можуть поринути у інший вимір бачення робіт, насолодитися живою картинкою. «Ми дуже пишаємося і раді першими прийняти цей проєкт і поділитися ним із вами», – наголосила голова художнього музею.

Відвідувачі відзначили, що виставка в такий важкий час є своєрідною арт-терапією, і поки Харків не може запрошувати гостей на свої виставки, виставка приймає гостей поза його межами. «Сподіваюся, незабаром знайдуться зацікавлені відвідати нашу виставку і за межами України –в Польщі та Німеччині»,–закінчує свою доповідь Євген КОТЛЯР

«Щастя в Квадраті» прибув до Ніжина, принісши не лише мистецьку різноманітність, але й відкривши двері у світ, де кожен може знайти своє власне щастя, зануритися у мистецтво іншого міста та зачепити шматочок натхнення, проживши тяжкі обставини разом. Виставка залишиться в пам'яті як яскравий обмін мистецькими проєктами, відкриваючи «Щастя в квадраті» для всієї України.

Текст, фото: Аліса ЗАПОРОЖЕЦЬ, ОПП «Продюсування та арткураторство»

Висловлюємо велику подяку коллективу Ніжинського краєзнавчого музею імені
Івана Спаського
, т.в.о. директорці музею Тетяні БРЯЗКАЛО та науковій співробітниці
Аліні ОВДІЄНКО за підтримку проєкту, оперативну співпрацю, професіоналізм, душевність та тепло.

«Щастя в Квадраті» − кураторський проєкт Євгена КОТЛЯРА, професора кафедри Монументального живопису ХДАДМ, реалізований командою Харківської державної академії дизайну і мистецтв за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Детальніше про проєкт: https://ksada.org/shchastya_v_kvadrati.html