Від Харкова до Ніжина: «Щастя в Квадраті» як акт творчої терапії
8 лютого 2024 року, відділ Художній музей Ніжинського краєзнавчого музею імені
Івана Спаського відчиняє двері для всіх охочих заглибитись у культуру й тенденції харківських творців разом із виставкою «Щастя в квадраті».
«Щастя в квадраті» – проєкт, який народився 2020 року в період карантину, вийшов за межі Харкова та розпочав свою подорож з історичного міста Ніжин. «Одне життя, один квадрат метр на метр, знайомі всім сюжети», - так Євген КОТЛЯР пояснює концепцію, відкриваючи презентацію для колективу музею та гостей виставки. «Цей марафон починається саме з вашого міста», – додає він.
Ніжинці захоплено розглядали квадрати щастя, проте на них чекав ще один сюрприз: за допомогою QR-кодів та віртуальної реальності усі присутні можуть поринути у інший вимір бачення робіт, насолодитися живою картинкою. «Ми дуже пишаємося і раді першими прийняти цей проєкт і поділитися ним із вами», – наголосила голова художнього музею.
Відвідувачі відзначили, що виставка в такий важкий час є своєрідною арт-терапією, і поки Харків не може запрошувати гостей на свої виставки, виставка приймає гостей поза його межами. «Сподіваюся, незабаром знайдуться зацікавлені відвідати нашу виставку і за межами України –в Польщі та Німеччині»,–закінчує свою доповідь Євген КОТЛЯР
«Щастя в Квадраті» прибув до Ніжина, принісши не лише мистецьку різноманітність, але й відкривши двері у світ, де кожен може знайти своє власне щастя, зануритися у мистецтво іншого міста та зачепити шматочок натхнення, проживши тяжкі обставини разом. Виставка залишиться в пам'яті як яскравий обмін мистецькими проєктами, відкриваючи «Щастя в квадраті» для всієї України.
Текст, фото: Аліса ЗАПОРОЖЕЦЬ, ОПП «Продюсування та арткураторство»
Висловлюємо велику подяку коллективу Ніжинського краєзнавчого музею імені
Івана Спаського, т.в.о. директорці музею Тетяні БРЯЗКАЛО та науковій співробітниці
Аліні ОВДІЄНКО за підтримку проєкту, оперативну співпрацю, професіоналізм, душевність та тепло.
«Щастя в Квадраті» − кураторський проєкт Євгена КОТЛЯРА, професора кафедри Монументального живопису ХДАДМ, реалізований командою Харківської державної академії дизайну і мистецтв за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Детальніше про проєкт: