КАФЕДРА
РИСУНКА

ЧЕБОТОВ
Ігор Павлович

Завідувач кафедри
рисунка, доцент,
член Національної
Спілки художників
України


Результати перших дистанційних занять з академічного рисунку.
Викладачі кафедри рисунка ХДАДМ. У цей нелегкий час абітурієнти, студенти та викладачі Харківської державної академії дизайну і мистецтв радіють кожному онлайн-заняттю, консультаціям у чатах.

Серія робіт Володимира Носаня, доцента кафедри рисунка ХДАДМ, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної Спілки художників України. Українські митці віддзеркалюють події в Україні в умовах широкомасштабної агресії рф: незламність українського народу, співпрацю, біль втрат, жорстокість ворога, впевненість в тому, що Україна Переможе, вдячність ЗСУ… заради України, заради Української культури….

«НА МЕЖІ»
Студенти ХДАДМ та викладачі Кафедра рисунка ХДАДМ взяли участь у благодійному пленері #НаМежі, ініційованому та організованому Українським католицьким університетом UCuniversity у партнерстві з saveCULTUREua, який відбувся в межах UCU Art Museum. Традиційний пленер УКУ цього разу отримав новий формат, нових учасників і арт-терапевтичну спрямованість для митців із зони бойових дій, котрі знайшли тимчасовий прихисток у Львові. Такий формат розширив межі розуміння пленеру, став експериментальним майданчиком для молоді, уможливив творчі висловлювання митців, тимчасово позбавлених своїх домівок і майстерень. Осмислені й доведені до узагальнення, емоції, миттєві або тривалі психічні переживання, новий візуальний, аудіальний та сенсорний досвід воєнного часу виявились провідними мотивами майже усіх творів. Фото: Віталій Жердєв

16 грудня 2021 року відбувся перегляд з дисципліни рисунок. Студенти з першого по п'ятий курс виставили свої роботи на екзаменаційному перегляді. Кафедра рисунка в повному складі проводила оцінювання робіт.
До 300-річча від дня народження Григорія Сковороди у Харкові на вулиці Римарській, 19 було відкрито новий мурал, присвячений філософу.
Малюнок створили на одній із стін старовинної будівлі 1914 року. Мурал намалювали до 300-річчя від дати народження відомого філософа – 3 грудня. Малюнок розміщений практично на всю стіну. На ньому мислитель зображений у синьому жупані, з книгою та палицею.
Автори мурала – викладачі кафедр Монументального живопису та Рисунка ХДАДМ Худякова Анастасія та Новіков Михайло.
17 травня 2021 р. на кафедрі Рисунка відбулися екзаменаційні перегляди з рисунку студентів факультету "Образотворче мистецтво". Весняний семестр 2021 р. Керівникі - ст. викл. Ногін Р.Ю., доц. Жердєв В.В.