Кафедра методологій крос-культурних практик (МККП) забезпечує загальну фахову підготовку студентів. Простором її діяльності є міжфакультетське середовище академії, яке акумулює крос-культурні та міждисциплінарні гуманітарні проєкти. Колектив кафедри акцентує науково-дослідницьку діяльність на методологічному аспекті крос-культурних практик.
Навчальні дисципліни, що становлять засади освітньої пропозиції кафедри, покликані формувати адекватні відносини між митцем та соціумом, допомагати художнику та дизайнеру, фільммейкеру у пошуку власного творчого обличчя.
Разом із студентами фахівці кафедри МККП пропонують шукати відповіді на запитання::
якою є природа творчості;
чим можна пояснити і як врегулювати складнощі у комунікації між митцем та соціумом;
у чому виявляє себе буття культури та мистецтва;
в які способи відбувається зміна естетичних канонів та чи можливо їх спрогнозувати;
якою художньою мовою митець формує власні естетичні пріоритети і що стоїть на заваді їхньому пошуку?
які методологічні підходи застосуються в дослідженні крос-культурних та мистецьких явищ?
Відповіді на ці та багато інших запитань складає сутність навчальної програми кафедри.
Фахівці кафедри співпрацюють із усіма академічними та навчальними проектами ХДАДМ, репрезентуючи крос-культурну складову в усьому її різноманітті.
Здобуті знання, вміння та навички навчальної програми студенти академії будуть активно використовувати в усіх сферах діяльності, що пов’язані із творчістю, художньою репрезентацією та науковою діяльністю у царині культури і мистецтва.
Лекційні курси кафедри є комплексами навчально-академічних та творчих заходів. Вони спроектовані та працюють за принципом втілення теоретичних знань у практичну площину вмінь та навичок, набуття загальних та фахових компетентостей.
Авторський лекційний курс доц. Сергія Надобко «Інтелектуальна власність» є надійним підґрунтям для митця у його творчій та художньо-мистецькій діяльності.
Лекційна програма доц. Володимира Тарасова («Візуальна репрезентація культури») спрямована на розкриття наукового і творчого потенціалу студентів та формування навичок аналізу творів мистецтва.
Лекційна програма доц. Наталі Більдер «Основи маркетингу та менеджменту» активує студентів до проектної та художньо-мистецької роботи.