ПОДІЇ КАФЕДРИ

Вітаємо студенту ОПП «Дизайн одягу (взуття)» Анастасію Панаріну а також її керівника – Владиславу Гурдіну, доцента кафедри «Дизайн тканин та одягу», з отриманням найвищої нагороди Гран-прі у Всеукраїнському відкритому конкурсі творчих дизайн-проєктів «Арт-погляд 2024»!

Вітаємо Ксенію Подольну та її керівника Проф. Оксану Лагоду! Концептуальний проєкт колекції одягу на тему постапокаліптичної моди Ксенії було обрано як найкращий у 2023 році міжнародною асоціацією ELIA, яка об'єднує мистецькі ВНЗ з усього світу, серед яких є і ХДАДМ! Побачити роботу Ксенії та ще 400 кращих проєктів з усього світу можна в онлайн галереї творів мистецтва ELIA за посиланням https://elia-artschools.org/general/custom.asp?page=ELIAStudentShowcase2023

Онлайн творча зустріч студентів кафедри з Ксенією Данічевою, дизайнеркою та засновницею бренду @your_musa

Онлайн зустріч зі студенткою 4 курсу ДОв Софією Ярмак, яка мала можливість провчитися один семестр по академічній мобільності в Естонській академії мистецтв, що є ВНЗ-партнером ХДАДМ. Софія поділилася своїми враженнями та результатами навчання. «Було багато цікавого та нового, дисципліни, які я раніше не вивчала, а також нові знайомства та приємне спілкування з людьми з різних куточків світу. Спочатку все здавалося новим та незрозумілим і навіть трохи лякало, але, з кожним днем навчання, оточення, в якому я знаходилася, ставало все ближче до серця. Майстерні, в яких завжди відчувалася творча атмосфера, викликали бажання працювати та експериментувати з матеріалами та ідеями. Заходи академії, в яких безпосередньо могли брати участь студенти та викладачі, також надихали. Хочу зазначити, система навчання дуже відрізняється, так як в Талліннській академії студенти самі можуть повністю складати свій список курсів, які їм цікаві в подальшому навчанні, а також обирати додаткові факультативні курси, в яких студент може спробувати для себе різні професійні напрямки. Для мене це був шлях пізнання, нових навичок та експериментів. Атмосфера в академії відчувалася як величезний механізм годинника, в якому всі шестерні залежать один від одного, те, як ти працюєшь з викладачем та іншими студентами, підтримуючи один одного в складні моменти. Та комфортна обстановка в межах академії, де завжди був доступ до майстернь та зони відпочинку. Я дуже вдячна нашій харківській державній академії дизайну і мистецтв за таку можливість співпраці та реалізації себе в різних країнах, це чудовий досвід, який вплинув на мене дуже сильно та допоміг здійснити свій професійний зріст».

Вітаємо наших студенток Маргариту Шмаригу та Вероніку Кузьменко, їх керівників Оксану Лагоду та Тетяну Малік з отриманням 1 та 2 місця у всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт за першим та другим рівнем вищої освіти зі спеціальності 022 дизайн.

Роботи наших студенток Заічко Дар' ї та Сторохи Єлизавети на виставці робіт студентів ХДАДМ “Грані світобачення»! «Погуляти» по виставці можна за посиланням https://www.artsteps.com/view/65468f821c5aee274bcf3c28

Захист дипломів магістрів опп «Концептуальний дизайн». Вітаємо дівчат та їх керівника професора Оксану Лагоду з вдалим захистом!

Екзаменаційний перегляд робіт студентів 1-4 курсів ОПП «Дизайн одягу (взуття)»

KSADA FASHION DAY БЛАГОДІЙНИЙ ПОКАЗ КОЛЕКЦІЙ СТУДЕНТІВ ТА ВИПУСКНИКІВ Кафедри "Дизайн тканин та одягу" KSADA
Арт-куратори заходу: Катерина ФРОЛОВИЧ, Владислава ГУРДІНА;
Стиліст показу: Анна КОЛОТВІНОВА;
Взуття для показу надано брендом Suhinina;
Захід відбувся за підтримки модельної агенції KATE F MODELS.
Під новорічні свята зібралися разом заради доброї справи! Зимовий казковий Fashion Day в стінах найбільшої творчої alma mater всіх харківських і українських художників, дизайнерів і митців! Вхід на захід: free donation на обладнання бомбосховища ХДАДМ задля можливості запуску Академії у змішаній формі навчання. Можливість працювати у змішаній формі навчання - надзвичайно важлива для нашого творчого закладу, бо велика кількість дисциплін є прикладними та потребують налагодженого навчального та творчого процесу саме в стінах академії. На заході були показані архівні колекції студентів кафедри «Дизайн тканин та одягу», а також презентовані курсові колекції, над якими студенти працювали протягом цього семестру. Автори проєктів: Анастасія ПАНАРІНА, Маргарита ГРИНЬКО, Альона КОНОПЛЕНКО, Соломія МІЩЕНКО, Луїза ЖУРАВЛЬОВА, Дарʼя ЗАІЧКО,
Дарʼя ЩОГОЛЕВА, Наталія ТІЩЕНКО, Аліна ЗУБКО, Михайло ТЕПЛИНСЬКИЙ. Також дуже радіємо, що до показу долучилися наші талановиті випускниці та представили свої професійні дизайнерські колекції: Ольга ФІЛБЕРГ, Олена ГЛУХОВА, Марія КУЛІЄВА.
В рамках #KSADA_FASHION_DAY також відбулася виставка дипломних проєктів освітньо-професійних програм факультету «Дизайн середовища» ХДАДМ. Та другий день заходу було присвячено благодійним лекціям та майстер-класам від викладачів Академії.
Майстер-клас «Практики художнього розпису тканин». Спікер старший викладач кафедри «Дизайн тканин та одягу» Тетяна МАЛІК.
Лекція «Модні x-files: що таке haute couture». Спікер доцент кафедри «Дизайн тканин та одягу» Владислава ГУРДІНА.
Майстер-клас з fashion-скетчу від викладача кафедри «Дизайн середовища»
Катерини ФРОЛОВИЧ. Малюємо образи haute couture.

https://youtu.be/yZp6UMrE8ZI?si=wlsRqXnlhGwglk9-

Он-лайн лекція для студентів кафедри ДТО від нашої викладачки Аміни Гасем.

Не перестаємо радіти перемогам наших студентів у профільних конкурсах. Вітаємо Вікторію Кушнаренко та її керівника Марину Васильєву!

Вітаємо наших студенток Ксенію Овсяннікову, Софію Ярмак, Анастасію Панаріну та їх керівників Оксану Лагоду, Владиславу Гурдіну з призовими місцями у Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів-модельєрів «Печерські каштани»!

Вітаємо нашу студентку 2 курсу Анастасію Петришину та її керівників Марину Васильєву, Сергія Коваленко з перемогами у всеукраїнських конкурсах!

Вітаємо нашу студентку 4 курсу Анастасію Панаріну та її керівника Владиславу Гурдіну з отриманням 2 місця у міжнародному конкурсі з Digital ескізу!

Онлайн зустріч студентів з контент-маркетологом Юлією Рибальченко. Тема: Як представити свій бренд в соціальних мережах. Юлія викладач та наставниця SMM, екс контент-менеджер рекламних агенств «Blogermaker» та «MED», учасниця Ukrainian Digital Conference, має 5 років досвіду з маркетингу.

Творча онлайн зустріч з Марією Кулієвою, нашою талановитою випускницею, дизайнеркою, засновницею власного бренду Kulieva Maria. Маша поділилася досвідом створення власної майстерні, участі у великій кількості професійних конкурсів, організації власного показу в Берліні та благодійних проєктів.

Захист дипломних робіт кваліфікаційного рівня бакалавр 2023 (денне та заочне відділення)

Вітаємо наших талановитих студенток та їх керівників з перемогами у Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля 2023»!

Екзаменаційний перегляд робіт студентів 1-3 курсів ОПП «Дизайн одягу (взуття)»

Вітаємо нашу студентку Олену Ануфрікову та її керівника Тетяну Малік з ГРАН-ПРІ у ІІІ Всеукраїнськомуі конкурс майстрів та художників «Мальовнича Україна»!

Творча онлайн зустріч студентів кафедри з Юлією Сухініною, дизайнером та виробником взуття з багаторічним досвідом, засновницею бренду Suhinina.

Гарно та з натхненням, навіть якщо обставини складні та не знайомі. Саме ця мить і є ще одним етапом твого розвитку. Студенти 2го курсу ХДАДМ, спеціалізації «Дизайн одягу (взуття)», кафедра ДТО, зацікавлено і вдало пройшли виробничу практику. Кожен в своєму місці перебування, знайшов можливість самостійно ознайомитися з технологічним циклом виробництва підприємств легкої промисловості самого різного напрямку. За час проходження практики, студенти закріпили свої знання і вміння, ознайомились з різними видами обладнання в дії, а найголовніше, поринули в атмосферу злагодженого процесу виробництва, в якому взяли участь як початківці, але старанні і талановиті дизайнери, що націлені продовжувати традиції легкої промисловості у мирному майбутньому України. Керівник Васильєва М.І.

Вітаємо нашу студентку Христину Чічкань та її керівника Владиславу Гурдіну з отриманням ГРАН-ПРІ та призу глядацьких симпатій у ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ «УКРАЇНА ЄДИНА»!

Гостьова онлайн-лекція з Julia Mozzart Belyakovich “Нове вікно можливостей у дизайні: ШІ та Цифрова модна індустрія” ♥️ Ця тема дуже цікава нашій кафедрі і ми рухаємося у напрямку опанування новітніх технологій. Дуже дякуємо за таку корисну і актуальну інформацію.

Невеличкий фотозвіт з відкритої офлайн лекції «Карл Лагерфельд: лінія краси», спікер кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри ДТО Владислава Гурдіна. Після лекції малювали fashion-скетчі з випускницею ХДАДМ Катериною Фролович. Як ми скучили за таким форматом. Дякуємо за гостинність безпечному приміщенню @hudprom_loft

Вітаємо Момот Вероніку та її керівника Владиславу Гурдіну з отриманням ГРАН-ПРІ у ІІ Всеукраїнському конкурсі майстрів та художників “Мальовнича Україна”! Номінація Створення одягу та вироби зі шкіри.

Вітаємо лауреатів 1 премії ІІ Всеукраїнського конкурсу майстрів та художників “Мальовнича Україна”: Варич Єлизавета, керівник Гурдіна В.В. Номінація Фотомистецтво. Кравець Влада, керівник Васильєва М.І. Номінація Створення одягу та вироби зі шкіри. Кушнаренко Вікторія, керівник Малік Т.В. Номінація Живопис. Міщенко Соломія, керівник Гурдіна В.В. Номінація Фотомистецтво. Копил Євгенія, керівник Васильєва М.І. Номінація Створення одягу та вироби зі шкіри. Тіщенко Наталія, керівник Гурдіна В.В. Номінація Фотомистецтво. Панаріна Анастасія, керівник Васильєва М.І. Номінація Створення одягу та вироби зі шкіри. Дорофєєва Софія, керівник Малік Т.В. Номінація Декоративно-прикладне мистецтво. Заічко Дар'я, керівник Гурдіна В.В. Номінація Фотомистецтво. Керівник Васильєва М.І. Номінація Створення одягу та вироби зі шкіри. Овсяннікова Ксенія, керівник Гурдіна В.В. Номінація Графіка. Керівник Кісіль М.В. Номінація Створення одягу та вироби зі шкіри. Гринько Маргарита, керівник Гурдіна В.В., Васильєва М.І. Номінація Графіка.

Педагогічна практика в освітній програмі «Концептуальний дизайн» для студентів магістратури ХДАДМ займає особливе місце. Насамперед, тому що ґрунтується на матеріалах у сфері екологічного дизайну та концепту сталого розвитку. Як окрема, досить об’ємна та багатопланова тема, вона вимагає моніторингу текстового та ілюстративного матеріалу, їх аналізу та систематизації, узагальнення, роз’яснення спеціальної термінології самими магістрами. А вже потім перед ними стоїть завдання, використовуючи опрацьовані матеріали, підготувати і провести тематичне лекційне заняття для студентів молодших курсів. Власне, у такий спосіб відбувається набуття магістрами спеціальних навичок у сфері викладання. Цього річ група студентів магістратури під керівництвом професора О. Лагоди і доцента В. Гурдіної підготувала відкриту лекцію для 1-4 курсів, яка складалася з трьох тематичних блоків. Перший блок «Стала мода. Історія виникнення та розвитку еко-дизайну» презентували Єлизавета Варич і Оксана Подольна. Другий блок «Еко-дизайн в контексті концепту «розумного споживання» та «кругової економіки»» представили Катерина Кочура і Наталія Альянова. Третій блок «Екологічні матеріали в дизайні та моді. Українські реалії еко-дизайну» був презентований командою Ксенія Овсяннікова, Владислав Дядченко та Євгенія Удовіка. Яскраві презентації та насичений інформативно лекційний матеріал нікого з присутніх (34 особи) не залишили байдужими. Після проведеного заняття відбулося його обговорення в групі магістрів з викладачами кафедри, яке ґрунтувалося на взаємному оцінюванні самими студентами якості підготовки і проведення тематичного лекційного заняття. Самоаналіз, вміння сприймати критику і вислуховувати зауваження – це привід для подальшого розвитку і вдосконалення, зокрема, у сфері педагогічної діяльності. І перші, впевнені кроки на цьому шляху нашими студентами вже зроблено… Вітаємо!

4 квітня 2023 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтва відбулося відкриття виставки «УКРАЇНСЬКИЙ ВИМІР ДИЗАЙНУ КОСТЮМУ». На виставці представлені роботи за українськими народними мотивами студентів кафедри “Дизайн тканин та одягу” ХДАДМ. Ділимося коротеньким відео з відкриття.
За монтаж подяка нашій студентці Соломії Міщенко.
Автор колекції Вероніка Момот.
Студенти, автори костюмів та графічних проєктів, представлених в експозиції, надихалися українським народним костюмом, декоративно-прикладним мистецтвом, культурою, міфологією, літературою тощо.
Автори представлених проєктів: Васильєва М., Момот В., Рикун Д., Зіненко О., Пугачова К., Шмарига М., Сахаудінова О., Яворська К., Папченкова Я., Скляр А., Ємельова А., Альянова Н., Подольна К., Ліненко О.
Керівники представених проєктів: Лагода О.М., Гурдіна В.В., Малік Т.В., Панова М.В., Єременко І.І., Кісіль М.В.

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ РОБІТ ВИКЛАДАЧІВ ФАКУЛЬТЕТУ «ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА » «НАШ ДІМ – УКРАЇНА» Ретроспективна виставка творчих робіт викладачів факультету Дизайн середовища ХДАДМ Еnvironment design KSADA «повертає» нас в Україну без війни і дає надію, що невдовзі в нашому спільному домі – в нашій любій Україні запанують мир, спокій та злагода. Представлені роботи свідчать про широке коло творчих уподобань митців. ▪︎ Пейзажі із сакральними пам’ятками (В.СЕВЕРІН, М.РАДОМСЬКИЙ); ▪︎ міські краєвиди (О.ШАРЛАЙ, С.КРИВУЦ); ▪︎ природні мотиви (Н.ТРИГУБ, Н.ХОРОЯН, С.КРИВУЦ); ▪︎ портретний образ української дівчини (А.ОЛЕКСІЄНКО); ▪︎ художня фотографія (В.ГУРДІНА, Є.АЛЬНІКОВ, А.ЄСІПОВ); ▪︎ колекція суконь за мотивами українського весільного вбрання (І.ЄРЕМЕНКО); ▪︎ ескізний проект колекції одягу «Нація» (М.ВАСИЛЬЄВА); ▪︎ унікальні прикраси з бісеру (Т.ПОПОВА); ▪︎ повітряний і легкий батік (Т.МАЛІК). Надзвичайно прикрашають галерейний простір роботи знаного майстра гончарного мистецтва В.ШАПОВАЛОВА.

Шмарига Маргарита. Дипломна робота магістра на тему: «ДЕКОНСТРУКТИВІЗМ В ДИЗАЙНІ ОДЯГУ: ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ ПРОЕКТУВАННЯ». Науковий керівник О.Лагода, док. мист., професор. Деконструктивізм, основним принципом якого є переосмислення традиційних понять, сформувався в епоху постмодернізму. Спочатку дослідники трактують його не як стиль і не як засіб роботи виключно з формою, а як універсальну концепцію, яка дозволяє створювати нескінченну кількість нових контекстів на будь-якому рівні творчості – від формо- до змістоутворення. Деконструктивізм можна розглядати і як стратегію, яка використовує метод деконструкції для досягнення індивідуальних та множинно інтерпретованих творчих цілей. Деконструктивізм неможливий без критичного мислення, спрямованого на руйнування застарілих стереотипів. Він реалізує себе через культурну та формальну децентралізацію, естетичні мутації, дифузії та вільне поєднання різнорідних елементів у нові та нові гібриди, гру та іронію. Він передбачає відсутність завершеності у просторі та часі, як і відсутність будь-якої систематичності та регулярності. Деконструктивізм не визнає жорстких бінарних позицій. Уявлення про «прекрасне» і «потворне» для нього – це виключно об'єкт гри та привід для іронії.

Пугачова Катерина. Дипломна робота на тему: «ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КОД УКРАЇНОК В ДИЗАЙНІ СУЧАСНОГО КОСТЮМА». Науковий керівник О.Лагода, док. мист., професор. Жінок в Україні найчастіше уподібнюють з образом Берегині, який уособлює найвищі етико-естетичні, моральні та духовні чесноти. Він є домінуючим, як в різних жанрах мистецтва, так і в побуті традиційної української родини, де шанобливе ставлення до дівчини, дружини, матері, бабусі передається з покоління в покоління та є ключовим елементом ставлення до жінок і виховання. Історико-культурологічним підґрунтям формування типообразу «Берегині» стали: полотна відомих художників, фотографії селян і містян, сучасні соціальні прототипи. Результати візуально-аналітичного аналізу показали, що і документальні, і художні джерела, як історичні, так і сучасні, демонструють стійкий образно-асоціативний зв'язок з образом Берегині, який на генетичному рівні передається через наші уявлення. Розроблені тематичні мудборди і сформульована концепція дизайну колекції жіночого одягу уособлюють традиційні уявлення про українок і на образно-асоціативному рівні втілюють і транслюють етнонаціональний код українок в сучасному дизайні.

Шелест Олеся. Дипломна робота магістра на тему: «ПРИНЦИПИ ЗАСТОСУВАННЯ АНІМАЛІСТИЧНИХ МОТИВІВ В ЕКОЛОГІЧНІЙ МОДІ». Науковий керівник О.Лагода, док. мист., професор. Робота зосереджена на явищі екологічної моди, її впливі на розвиток та специфіку сучасного дизайну. Вивчено та упорядковано принципи анімалістичного підходу на прикладах колекцій, які включають анімалістичні мотиви за різними принципами їх використання у світових дизайн-практиках. Хронологія розвитку дизайну екологічного одягу, зокрема, з використанням анімалістичних мотивів під час переходу від тваринних матеріалів на штучні, що їх імітують, а також – активного впровадження екологічності, актуалізує проблематику розвитку еко-дизайну, концептуальних підходів та прийомів створення дизайн-продуктів як арт-об`єктів, здатних привернути увагу до вказаної проблеми.

22 грудня 2022 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт магістрів. Вітаємо наших талановитих дівчат з їх успіхом і високими оцінками!!! Запрошуємо переглянути їх роботи. Анна Ємельова – тема дипломної роботи «ТРАДИЦІЙНІ РЕМІСНИЧІ ТЕХНІКИ УКРАЇНИ ТА ЇХ ТРАНСФОРМАЦІЇ В СУЧАСНОМУ ДИЗАЙНІ КОСТЮМА», науковий керівник док. мист., професор О.Лагода. Українська культура сформувала вікові традиції, виражені у способі життя, світогляді, звичаях і, звичайно, у традиційних ремеслах, що увібрали в себе риси, притаманні окремим етнографічним регіонам. Незважаючи на те, що в сучасному світі ручну працю стає все легше замінити, її цінність невпинно зростає. Багато ремесел залишилися нині як згадка. Про окремі з них свідчать лише предмети, виготовлені ремісниками, а саме ремесло забуте. Окремі промисли знайшли своїх наступників і в сучасному світі. Трансформації традиційних ремісничих технік у сучасному дизайні мають потужний вплив на національну самоідентифікацію громадян і сучасні дизайн-практики.

Екзаменаційний перегляд робіт студентів 2-4 курсів ОПП «Дизайн одягу (взуття)». Осінній семестр 2022/2023 навчальний рік.

«УКРАЇНСЬКА СПАДЩИНА ЯК ДЖЕРЕЛО НАТХНЕННЯ ФЕШН ДИЗАЙНЕРІВ» ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ 26 грудня 2022 року відбулась онлайн-лекція Владислави ГУРДІНОЇ, кандидатки мистецтвознавства, доцентки Кафедра "Дизайн тканин та одягу" KSADA на тему «Українська спадщина як джерело натхнення фешн дизайнерів». Пані Владислава розповіла секрети натхнення українських дизайнерів. Продемонструвала, як майстри, крім народного костюму та традиційних орнаментів, рефлексують над живописом Марії Приймаченко, декоративно-прикладним мистецтвом українських господинь, мотивами фольклору, природи та навіть писанок, інтегруючи культурну спадщину в дизайн одягу. Пані ГУРДІНА познайомила з сучасними вітчизняними брендами та їх естетикою. А також представила неймовірні роботи в етно-стилі студентів-дизайнерів ХДАДМ. Дякуємо пані Владиславі, що нагадала, наскільки потужними є наші культурні коди. А ми, у свою чергу, можемо з гордістю зодягатись у речі, що надихатимуть та живитимуть дух свободи у кожному з нас. До Перемоги! Слава нації! Репортаж: Ольга Кусак, ПАК21

Викладачі та студенти кафедри дизайну тканин та одягу ХДАДМ на запрошення Академії професійної освіти Merkur (с. Калужа, курорт Шірава, Словацька республіка) взяли участь у Міжнародному мистецькому пленері Šírava ART 2022 (28.11.2022 – 03.12.2022). Цей захід сфокусований на низці творчих майстерень, де натхненням є природа та сприйняття навколишнього світу очима юних художників. Надзвичайні краєвиди озера Шірава знайшли відображення в роботах студентів різних мистецьких шкіл з України і Словаччини. Пленер завершився вернісажем, на відкриття якого були запрошені поважні гості, зокрема: п. Рстислав Ийлек – радник прем'єра Словацької республіки від Кошицького краю, п. Еуард Бураш – радник прим'єр-міністра Словацької республіки з питань транскордонного співробітництва, п. Mg. Яна Моргова – очільниця Міської ради м. Михайлівці та інші. Захід було організовано під патронатом п. Марека Шафіна – Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні. Усіх присутніх вразила робота нашої третьокурсниці Софії Ярмак, де зображено Словаччину, яка рятує Україну. Власне, цю картину п. Бураш забере до свого офісу в Братиславі після низки виставок робіт учасників пленеру в різних закладах освіти міст Кошице та Братислава. Щиро дякуємо п. Яну Брецко – директору Академії професійної освіти Меркур, натхненнику заходу та гостинному господарю готелю, який приймав учасників пленеру. Завдяки йому маємо нові перспективи, закріплені в «Меморандумі про співпрацю між Академією професійної освіти Меркур і Харківською державною академією дизайну і мистецтв». Учасники Šírava ART 2022 від каф. дизайну тканин та одягу: студенти – Кушнаренко Вікторія, Кузьміна Таїсія, Полуянова Анна, Петришина Анастасія, Яременко Марина, Дорофеєва Софія, Журавльова Луіза, Конопленко Альна, Ярмак Софія, Пугачова Катерина, викладачі – Малік Т.В., Лагода О.М. До нашої групи доєдналася як запрошений гість заходу Мартинова О.М. – Заслужений майстер народної творчості України.

10 листопада 2022 року молоді учені нашої академії взяли участь у науково-популярному заході «Ніч молодіжної науки – 2022 в умовах війни», який традиційно організовується Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України до Всесвітнього дня науки. Магістр кафедри «Дизайну тканин та одягу» Катерина Пугачова, разом із керівником доктором мистецтвознавства, професором, завідувачем кафедри «Дизайну тканин та одягу» Оксаною Лагодою, представили доповідь на тему «Етнонаціональний код українок в дизайні сучасного костюма». Під час виступу було розкрито й продемонстровано, яким чином у дизайні костюма на образно-асоціативному рівні втілюється етнокультурний код жінок-українок.

Щиро вітаємо нашу студентку 3 курсу Соломію Міщенко з нагородою від міського голови Ігоря Терехова за високі творчі та наукові досягнення, активну громадську позицію. Пишаємося і бажаємо натхнення, наснаги та нових перемог!

Вітаємо нашу випускницю Момот Вероніку та її керівника Гурдіну Владиславу з перемогою у Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля-2022»!Конкурсна робота «Моя історія в картинках». ГРАН-ПРІ конкурсу.


Арт-екопроєкт «Червоне то є кров, а чорне то земля…»
Кафедра дизайну тканин та одягу
Харківська державна академія дизайну і мистецтв
Концепція і куратор проекту: Марина Кісіль
Дизайнери: Наталя Альянова, Єлизавета Варич, Олена Глухова, Карина Затулій, Ліна Кочура, Олександра Ліненко, Марія Мельник, Ксенія Подольна, Ксенія Овсяннікова
Фотограф: Анастасія Старусєва
Модель: Катерина
Візажист: Катерина Манко
Стиліст зачіски: Яна Зіпа
Студія: 4D studio
Музика: гурт Кому вниз
Відеокраєвиди: dorosh
Основний матеріал надано з відходів виробництва студії Олександра Бевзюка
Наша земля ввібрала в себе всі перемоги і поразки, радості і сум, вона віддячувала врожаями та бунтувала катастрофами, боролася із загарбниками та допомагала захисникам. Вона щедро просочена кров‘ю. Кров’ю, яка завжди дає сили рухатись вперед, бути гідним своєї землі. Відроджуватись і розквітати. Кров і земля. Червоне і чорне. Два кольори…
Колекція виконана із залишків виробництва та базується на складній асоціативній роботі з формою та фактурою. Джерелом натхнення слугували мотиви флори і фауни України, які є найбільш характерними для культури та фольклору нашої країни.

2 грудня 2021 р. відбулося онлайн-засідання круглого столу «Працевлаштування дизайнерів одягу та взуття: регіональний контекст та перспективи». До участі було запрошено підприємців Харкова та інших регіонів. Найбільш активними учасниками круглого столу були:
- Олег Єгоров, представник харківського кластеру легкої промисловості Kharkiv Fashion Cluster
- Юрій Самець, голова західноукраїнського кластеру легкої промисловості;
- Валерій Акімов, власник бренду «Vavalon”,
- Анатолій Глухов, власник швейно-в‘язального підприємства. Також щиро вдячні - Aнні Петриченко, голові донецького кластеру легкої промисловості, дизайнерам Аміні Гасем та Марині Васильєвій та іншим учасникам, які долучилися до обговорення теми.
Окрема подяка нашому декану Ірині Володимирівні Бондаренко за всебічну підтримку та участь.
Під час дискусії з учасниками круглого столу вдалося обговорити найбільш гострі питання проведення виробничої практики студентів, працевлаштування випускників кафедри та актуальних підходів до підготовки дизайнерів одягу з урахуванням потреб легкої промисловості. Підсумовуючи дискусію, було окреслено подальші кроки щодо співпраці (організація і проведення екскурсій для студентів та викладачів на підприємствах Kharkiv Fashion Cluster, організація виробничих та преддипломних практик студентів, дні відкритих дверей в ХДАДМ для підприємців-стейкголдерів тощо), крім того було підкреслено, що особливу увагу в майбутньому слід приділяти форматам круглих столів між навчальними закладами та підприємцями-стейкголдерами у відповідності до актуальних питань.
Модерувала зустріч Марина Кісіль, гарант ОПП «Дизайн одягу (взуття)», канд. мистецтвознавства, викладач кафедри ДТО


Екзаменаційний перегляд робіт студентів 1-5 курсів кафедри «Дизайн тканин та одягу»