ПОДІЇ КАФЕДРИ

Арт-екопроєкт «Червоне то є кров, а чорне то земля…»
Кафедра дизайну тканин та одягу
Харківська державна академія дизайну і мистецтв
Концепція і куратор проекту: Марина Кісіль
Дизайнери: Наталя Альянова, Єлизавета Варич, Олена Глухова, Карина Затулій, Ліна Кочура, Олександра Ліненко, Марія Мельник, Ксенія Подольна, Ксенія Овсяннікова
Фотограф: Анастасія Старусєва
Модель: Катерина
Візажист: Катерина Манко
Стиліст зачіски: Яна Зіпа
Студія: 4D studio
Музика: гурт Кому вниз
Відеокраєвиди: dorosh
Основний матеріал надано з відходів виробництва студії Олександра Бевзюка
Наша земля ввібрала в себе всі перемоги і поразки, радості і сум, вона віддячувала врожаями та бунтувала катастрофами, боролася із загарбниками та допомагала захисникам. Вона щедро просочена кров‘ю. Кров’ю, яка завжди дає сили рухатись вперед, бути гідним своєї землі. Відроджуватись і розквітати. Кров і земля. Червоне і чорне. Два кольори…
Колекція виконана із залишків виробництва та базується на складній асоціативній роботі з формою та фактурою. Джерелом натхнення слугували мотиви флори і фауни України, які є найбільш характерними для культури та фольклору нашої країни.

2 грудня 2021 р. відбулося онлайн-засідання круглого столу «Працевлаштування дизайнерів одягу та взуття: регіональний контекст та перспективи». До участі було запрошено підприємців Харкова та інших регіонів. Найбільш активними учасниками круглого столу були:
- Олег Єгоров, представник харківського кластеру легкої промисловості Kharkiv Fashion Cluster
- Юрій Самець, голова західноукраїнського кластеру легкої промисловості;
- Валерій Акімов, власник бренду «Vavalon”,
- Анатолій Глухов, власник швейно-в‘язального підприємства. Також щиро вдячні - Aнні Петриченко, голові донецького кластеру легкої промисловості, дизайнерам Аміні Гасем та Марині Васильєвій та іншим учасникам, які долучилися до обговорення теми.
Окрема подяка нашому декану Ірині Володимирівні Бондаренко за всебічну підтримку та участь.
Під час дискусії з учасниками круглого столу вдалося обговорити найбільш гострі питання проведення виробничої практики студентів, працевлаштування випускників кафедри та актуальних підходів до підготовки дизайнерів одягу з урахуванням потреб легкої промисловості. Підсумовуючи дискусію, було окреслено подальші кроки щодо співпраці (організація і проведення екскурсій для студентів та викладачів на підприємствах Kharkiv Fashion Cluster, організація виробничих та преддипломних практик студентів, дні відкритих дверей в ХДАДМ для підприємців-стейкголдерів тощо), крім того було підкреслено, що особливу увагу в майбутньому слід приділяти форматам круглих столів між навчальними закладами та підприємцями-стейкголдерами у відповідності до актуальних питань.
Модерувала зустріч Марина Кісіль, гарант ОПП «Дизайн одягу (взуття)», канд. мистецтвознавства, викладач кафедри ДТО


Екзаменаційний перегляд робіт студентів 1-5 курсів кафедри «Дизайн тканин та одягу»