ЛАГОДА Оксана Миколаївна

завідувачка кафедри "ДТО", доктор мистецтвознавства, професор, член Спілки дизайнерів України


У 1995 році закінчила Львівську академію мистецтв за спеціальністю «Художнє моделювання костюма». Працювала провідним художником-модельєром експериментальної лабораторії ЗАТ «Леся Українка» (м. Черкаси); викладачем спецдисциплін на відділенні декоративно-прикладного мистецтва ВХПУ №20 (м. Черкаси), на кафедрі дизайну ЧДТУ (м. Черкаси).


У 2007 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 17.00.07 – Дизайн на тему: «Художньо-образні особливості костюма в дизайні одягу кінця ХХ – початку ХХІ століття» (м. Харків, ХДАДМ; наук. керівник – доцент Омельченко О.М. ).


У 2020 році захистила докторську дисертацію за спеціальністю 17.00.07 – Дизайн на тему: «Репрезентативні практики дизайну костюма в контексті еволюції художньо-проектної культури» (м. Київ, КНУТД; наук. консультант – доктор мистецтвознавства, професор, академік НАМ України Даниленко В.Я.)


Є автором понад 120 наукових публікацій, зокрема, у зарубіжних фахових виданнях, навчального посібника «Мода в дизайні одягу: теорія та практика», монографії «Дизайн костюма. Практики репрезентацій». Здійснює керівництво дипломними роботами магістрів і наукове керівництво дослідженнями аспірантів, серед яких успішно захистили дисертації Владислава ГУРДІНА (2012 р.); Надія Миргородська (2014 р.), Вікторія БУДЯК (2018 р.).


Викладає наступні дисципліни:


«Концептуальне проектування»;
«Сучасні дизайнерські та мистецькі практики»;
«Система моди: теорія та практика»;
«Методика організації НДПР» – студентам магістратури;
авторський курс «Естетичні проблеми дизайну» – аспірантам.


ПАСІЧНИК Валентина Олексіївна

Кандидат технічних наук, доцент


Закінчила Київський інститут легкої промисловості, спеціальність — технологія швейних виробів, працювала інженером-технологом на Харківському виробничому швейному об'єднанні «Дитодяг». Викладала технології швейного виробництва в Харківському механіко-технологічному технікумі, була старшим викладачем кафедри технології легкої промисловості в Харківській інженерно-педагогічній академії.
Викладає наступні дисципліни:


«Технологія швейних виробів»;
«Конструювання швейних виробів»;
«Конструювання складних форм одягу»;
«Робота в матеріалі»;
«Основи наукових досліджень».


ГУРДІНА Владислава Василівна

кандидат мистецтознавства, доцент


Освіта вища (ХДАДМ) за спеціалізацією художнє моделювання одягу, магістр. Член спілки дизайнерів України. Захистила дисертацію «Трансформації українського традиційного вбрання в дизайні сценічного костюма» (2012 р.), керівник — доц. Лагода О.М. Переможець багатьох професійних міжнародних конкурсів в Україні та за її межами. Член оргкомітету багатьох подій у сфері fashion: Kharkiv Fashion та ін. Відповідальна за підготовку та поведення показів колекцій студентів кафедри. Дизайнер та співзасновник бренду Tobehip Ukraine.


Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»;
«Портфоліо»;
«Історія дизайну за проф. спрямуванням»;
«Фешн фотографія»;
«Інноваційні технології в модній індустрії»;
«Презентація арт-об’єктів»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських та магістерських робіт.


МАЛІК Тетяна Вікторівна

старший викладач


Вища художня освіта (ВТІЛП. Спеціальність — художнє оформлення виробів текстильної та легкої промисловості). Працювала художником 3 категорії в Оршанському льонокомбінаті, провідним художником на килимовому комбінаті концерн «Епос». Досвід роботи в дизайні промислових та художніх тканин і текстильних виробів. Учасник Всеукраїнських та Міжнародних виставок-конкурсів з дизайну текстилю, провела безліч майстер-класів з основ художнього розпису тканин.Закінчила аспірантуру в ХДАДМ за спеціалізацією «дизайн». Викладає основи композиції в образотворчому гуртку ХДАДМ.


Викладає наступні дисципліни:


«Основи комозиції та проєктної графіки»;
«Матеріалознавство»;
«Формоутворення»;
«Оздоблення одягу»;
«Художній розпис тканин».


ВАСИЛЬЄВА Марина Іванівна

викладач


Закінчила Харківське Художнє училище спеціальність - художник-декоратор, театральне мистецтво. Також отримала повну вищу освіту в ХДАДМ та отримала диплом за спеціальністю художнє моделювання одягу, дизайнер одягу. Має досвід в проєктуванні творчих, промислових, спеціальних колекцій одягу, досвід співпраці з підприємствами легкої промисловості Харкова. Працювала як декоратор по текстилю в інтер’єрі.
Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»;
«Основи проектування взуття та аксесуарів»;
«Фешн-ілюстрація».