ЛАГОДА Оксана Миколаївна

доктор мистецтвознавства, доцент, член Спілки дизайнерів України.


Закінчила Львівську академію мистецтв за спеціальністю "Художнє моделювання костюма" з присвоєнням кваліфікації "художник-технолог". Працювала провідним художником-модельєром експериментальної лабораторії ЗАТ "Леся Українка" (м. Черкаси); викладачем спецдисциплін на відділенні декоративно-прикладного мистецтва ВХПУ №20 (м. Черкаси), на кафедрі дизайну ЧДТУ (м. Черкаси). Захистила кандидатську дисертацію "Художньо-образні особливості костюма в дизайні одягу кінця ХХ - початку ХХІ століття" (2007, наук. керівник - доцент Омельченко О.М. ) і докторську дисертацію "Репрезентативні практики дизайну костюма в контексті еволюції художньо-проектної культури" (2020, наук. консультант - професор Даниленко В.Я.) за спеціальністю 17.00.07 - Дизайн. Є автором близько 90 наукових публікацій, навчального посібника "Мода в дизайні одягу: теорія та практика", монографії "Дизайн костюма. Практики репрезентацій". Здійснює керівництво дипломними роботами магістрів і наукове керівництво дисертаційними дослідженнями аспірантів.


Викладає зокрема в аспірантурі, наступні дисципліни:


«Концептуальне проєктування»;
«Методика організації НДР за фахом»;
«Естетичні проблеми дизайну».


ПАСІЧНИК Валентина Олексіївна

Кандидат технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри


Закінчила Київський інститут легкої промисловості, спеціальність — технологія швейних виробів, працювала інженером-технологом на Харківському виробничому швейному об'єднанні «Дитодяг». Викладала технології швейного виробництва в Харківському механіко-технологічному технікумі, була старшим викладачем кафедри технології легкої промисловості в Харківській інженерно-педагогічній академії.


Викладає наступні дисципліни:


«Технологія швейних виробів»;
«Конструювання швейних виробів»;
«Конструювання складних форм одягу»;
«Робота в матеріалі»;
«Основи наукових досліджень».


КІСІЛЬ Марина Володимирівна

кандидат мистецтвознавства, доцент


Закінчила Київський національний університет технології і дизайну, кафедра ергономіки та проектування одягу (2006) — спеціальність «Швейні вироби» та аспірантуру Харківської державної академії дизайну і мистецтв (2010) — спеціальність «Дизайн», де захистила дисертацію “Концепції формоутворення в західноєвропейському дизайні ХХ століття: витоки, розвиток, тенденції” (2010). Пройшла стажування Університет дизайну і мистецтв Burg Giebichenstein на кафедра дизайну одягу ( м. Халлє, Німеччина, 2013) та в економічному університеті м. Краків (Польща, 2018). Має досвід з розробки концептуальних проектів в дизайні одягу, професійних курсів для підготовки дизайнерів одягу, в тому числі і приватними закладами освіти. Автор та лектор теоретичних курсів з історії костюма та моди, практичних курсів з формоутворення та макетування одягу. Викладає дисципліни «Макетування» та «Фактурне макетування форми одягу».


Викладає наступні дисципліни:


«Макетування»;
«Фактурне макетування форми одягу».


ГУРДІНА Владислава Василівна

кандидат мистецтознавства, доцент


Освіта вища (ХДАДМ) за спеціалізацією художнє моделювання одягу, магістр. Член спілки дизайнерів України. Захистила дисертацію «Трансформації українського традиційного вбрання в дизайні сценічного костюма» (2012 р.), керівник — доц. Лагода О.М. Переможець багатьох професійних міжнародних конкурсів в Україні та за її межами. Член оргкомітету багатьох подій у сфері fashion: Kharkiv Fashion та ін. Відповідальна за підготовку та поведення показів колекцій студентів кафедри. Дизайнер та співзасновник бренду Tobehip Ukraine.


Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»;
«Портфоліо»;
«Історія дизайну за проф. спрямуванням»;
«Фешн фотографія»;
«Інноваційні технології в модній індустрії»;
«Презентація арт-об’єктів»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських та магістерських робіт.


ПАНОВА Марина Валентинівна

Кандидат мистецтвознавства, доцент


Вища художня освіта (ХХПІ). Художник декоративного мистецтва. Захистила кандидатську дисертацію у 2002 р, керівник — проф. Шило О.В. Співавтор чотирьох монографій. Працювала у ХФ ВНДІТЕ (молодший науковий співробітник); видавництві «Око» (ведучий дизайнер); УІПА (доцент кафедри «Технології та дизайну») Викладає наступні дисципліни: «Історія костюма і крою»; «Основи фешн-ілюстрації»; «Основи композиції та проектної графіки»; Керівник дипломного проектування магістерських робіт.


Викладає наступні дисципліни:


«Історія костюма і крою»;
«Формоутворення»;
Керівник дипломного проектування магістерських робіт.


МАЛІК Тетяна Вікторівна

старший викладач


Вища художня освіта (ВТІЛП. Спеціальність — художнє оформлення виробів текстильної та легкої промисловості). Працювала художником 3 категорії в Оршанському льонокомбінаті, провідним художником на килимовому комбінаті концерн «Епос». Досвід роботи в дизайні промислових та художніх тканин і текстильних виробів. Учасник Всеукраїнських та Міжнародних виставок-конкурсів з дизайну текстилю, провела безліч майстер-класів з основ художнього розпису тканин.Закінчила аспірантуру в ХДАДМ за спеціалізацією «дизайн». Викладає основи композиції в образотворчому гуртку ХДАДМ.


Викладає наступні дисципліни:


«Основи комозиції та проєктної графіки»;
«Матеріалознавство»;
«Формоутворення»;
«Оздоблення одягу»;
«Художній розпис тканин».


ВАСИЛЬЄВА Марина Іванівна

викладач


Закінчила Харківське Художнє училище спеціальність - художник-декоратор, театральне мистецтво. Також отримала повну вищу освіту в ХДАДМ та отримала диплом за спеціальністю художнє моделювання одягу, дизайнер одягу. Має досвід в проєктуванні творчих, промислових, спеціальних колекцій одягу, досвід співпраці з підприємствами легкої промисловості Харкова. Працювала як декоратор по текстилю в інтер’єрі.


Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»;
«Основи проектування взуття та аксесуарів»;
«Фешн-ілюстрація».


ЄРЕМЕНКО Ірина Іванівна

Кандидат мистецтвознавства, доцент. Член спілки дизайнерів України.


Закінчила Харківський механіко-технологічний технікум за спеціальністю «Моделювання та конструювання одягу», диплом з відзнакою з присвоєнням кваліфікації «конструктора швейних виробів», закінчила Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Промислове мистецтво» з присвоєнням кваліфікації «художник-конструктор». Працювала художником в редакторському відділі Харківського виробничого художньо-рекламного комбінату, також майстром по розкрою та пошиттю, завідувачем в приватному ательє. Захистила кандидатську дисертацію «Проектно-художня структура костюма в сучасному дизайні» (2014 р.), керівник — доц. Омельченко О.М.


Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських та магістерських робіт.