КАФЕДРА ДИЗАЙНУ
ТКАНИНИ ТА ОДЯГУ
ЄРЕМЕНКО Ірина Іванівна

Кандидат мистецтвознавства, доцент


Закінчила Харківський механіко-технологічний технікум за спеціальністю «Моделювання та конструювання одягу», диплом з відзнакою з присвоєнням кваліфікації «конструктора швейних виробів», закінчила Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Промислове мистецтво» з присвоєнням кваліфікації «художник-конструктор». Працювала художником в редакторському відділі Харківського виробничого художньо-рекламного комбінату, також майстром по розкрою та пошиттю, завідувачем в приватному ательє. Захистила кандидтську дисертацію «Проектно-художня структура костюма в сучасному дизайні» (2014 р.), керівник — доц. Омельченко О.М.


Викладає наступні дисципліни:


«Проектування»;
«Концептуальне проектування»;
«Архітектоніка костюма»;
«Історія дизайну»;
«Історія костюма і кроя»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських та магістерських робіт.


ГУРДІНА Владислава Василівна

кандидат мистецтознавства, доцент


Освіта вища (ХДАДМ) за спеціалізацією художнє моделювання одягу, магістр. Член спілки дизайнерів України. Захистила дисертацію «Трансформації українського традиційного вбрання в дизайні сценічного костюма» (2012 р.), керівник — доц. Лагода О.М. Переможець багатьох професійних міжнародних конкурсів в Україні та за її межами. Член оргкомітету багатьох подій у сфері fashion: Kharkiv Fashion та ін. Відповідальна за підготовку та поведення показів колекцій студентів кафедри. Дизайнер та співзасновник бренду Tobehip Ukraine.


Викладає наступні дисципліни:


«Техніки оздоблення одягу»;
«Проектування»;
«Історія дизайну за проф. спрямуванням»;
«Інноваційні технологіі в модній індустріі»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських та магістерських робіт.


ЧУМАЧЕНКО Марина Петрівна

кандидат мистецтознавства, ст. викладач


Закінчила художнє училище за спеціальністю «Художнє оформлення» в м.Ростов-на-Дону, диплом звідзнакою. Закінчила Харківський художньо-промисловий інститут за спеціалізацією «Проектування художньо-декоративних тканин», диплом з відзнакою. Працювала художником на килимовому комбінаті «ЄПОС» м.Харків. Захистила дисертацію на тему «Дизайн інтер'єрних текстильних виробів Слобожанщини ХІХ-ХХ ст. (генеза та сучасні тенденції)» (2015 р.). Керівник: доц. О.М.Омельченко.


Викладає наступні дисципліни:


«Основи комозиції та проектної графіки»;
«Проектування текстильних виробів для інтер'єрів»;
«Арт-текстиль»;
«Презентація арт-об єктів»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських та магістерських робіт.


МАЛІК Тетяна Володимирівна

старший викладач


Вища художня освіта (ВТІЛП. Спеціальність — художнє оформлення виробів текстильної та легкої промисловості). Працювала художником 3 категорії в Оршанському льонокомбінаті, провідним художником на килимовому комбінаті концерн «Епос». Досвід роботи в дизайні промислових та художніх тканин і текстильних виробів. Учасник Всеукраїнських та Міжнародних виставок-конкурсів з дизайну текстилю, провела безліч майстер-класів з основ художнього розпису тканин.Закінчила аспірантуру в ХДАДМ за спеціалізацією «дизайн». Викладає основи композиції в образотворчому гуртку ХДАДМ.


Викладає наступні дисципліни:


«Основи комозиції та проектної графіки»;
«Проектування»;
«Робота в матеріалі»;
«Матеріалознавство»;
«Технологія текстильного виробництва»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських робіт.


ГАХОВА Аліна Юріївна

Викладач


Дві вищі освіти (УІПА та ХДАДМ). Закінчила магістратуру ХДАДМ. Навчається в аспірантурі ХДАДМ. Тема кандидатської дисертації: "Інноваційні засоби концептуального проектування одягу в контексті екологічного дизайну". Протягом 6 років — практикуючий дизайнер одягу. Досвід роботи у конструванні та тенології виготовлення одягу.


Викладає наступні дисципліни:


«Формоутворення»;
«Робота в матеріалі».


ПАСІЧНИК Валентина Олексіївна

Кандидат технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри


Закінчила Київський інститут легкої промисловості, спеціальність — технологія швейних виробів, працювала інженером-технологом на Харківському виробничому швейному об'єднанні «Дитодяг». Викладала технології швейного виробництва в Харківському механіко-технологічному технікумі, була старшим викладачем кафедри технології легкої промисловості в Харківській інженерно-педагогічній академії.


Викладає наступні дисципліни:


«Технологія швейних виробів»;
«Конструювання швейних виробів».


ТІЩЕНКО Галина Володимирівна

рофесор


Член Національної спілки художників України, ветеран праці, Відмінник освіти України, Лауреат творчої муніципальної премії, Дипломант XV обласного конкурсу «Вища школа». Закінчила художнє училище м.Ростов-на-Дону та Харківський художньо-промисловий інститут. Проходила стажування в Вищій художньо-промисловій школі (м. Прага). Була головою ради з проектування та декоративно-прикладного мистецтва при художньому фонді УРСР. Основні творчі роботи впроваджені в архітектурі міст України та близького зарубіжжя. Є автором (разом з А.Ф. Проніним) вітражів в Будинку вчених, на станціях метро «Проспект Ю.Гагарина», «ім. Масельського», «Академіка Барабашова» та «Архітектора Бекетова», гобеленових виробів для інтер'єрів громадських споруд м.Харкова. Брала участь у роботі над вітражами та розписом Кафедрального католицького собору «Успіня Пресвятої Діви Марії». Має друковані твори з історії та технології вітража, учасник Всеукраїнських, міжнародних і персональних виставок.


Викладає наступні дисципліни:


«Іконографія»;
«Історія дизайну за проф. Спрямуванням»;
Керівник дипломного проектування бакалаврських та магістерських робіт.