МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Одним з основних напрямів діяльності кафедри є розвиток міжнародного співробітництва, підготовка студентів до здійснення професійної діяльності на рівні світових стандартів. Творчі досягнення випускників кафедри отримали міжнародне визнання, їх імена відомі далеко за межами нашої країни. Викладачі та студенти постійно беруть участь і стають лауреатами та переможцями у міжнародних виставках та конкурсах, серед яких:
Міжнародна бієнале з графічного дизайну GoldenBee (Росія),
Young Brain Storming – International Graphic Design Days (Туреччина),
100-x independence opening at Wilanow poster museumin Warsaw (Польща),
Міжнародні конкурси на кращий дизай упаковки Young Package (Чехія),
ProCarton Young Designers Award (Латвія),
«Заводной апельсин» (Росія),
«Хаапсалуський фестиваль графічного дизайну (Естонія) тощо.
Колектив кафедри постійно шукає шляхи реалізації нових ідей та можливостей та сподівається на розширення кола партнерів та друзів. З метою розвитку міжнародного співробітництва кафедра графічного дизайну ХДАДМ започаткувала проведення таких міжнародних конкурсів та фестивалів:

Міжнародна триєнале екологічної графіки «4-й БЛОК»

Традиційно ця широкомасштабна акція проходить один раз на три роки і має величезне виховне значення. Вона сприяє широкому розповсюдженню екологічної культури, пожвавлює зацікавленість українських і зарубіжних митців нагальними проблеми екології, формує екологічне мислення молоді й студентів засобами мистецтва та дизайну. За час, що минув від першої триєнале «4-й БЛОК» (1991 р.), у Харкові було організовано десять міжнародних виставок сучасного плакатного мистецтва екологічного спрямування. У них взяли участь понад 700 митців з 46 країн світу.
За художнім рівнем і представництвом Міжнародна триєнале «4-й БЛОК» вийшла на один щабель із найбільшими міжнародними бієнале плакату і стала визначною подією у світі дизайну. Завдяки зусиллям президента триєнале професора кафедри графічного дизайну ХДАДМ Олега Векленка, ректора академії професора Віктора Даниленка, професора кафедри графічного дизайну Володимира Лесняка у різні роки членами журі були не тільки видатні українські митці, а й широко відомі у світі дизайнери: Ян Райліх (Чехія), Філ Рісбек (США), Аун Сан Су Джи (Корея), Ален Лє Кернек та лоранс Мадрель (Франція), Субрата Бхоумік (Індія), Ігор Гурович, Володимир Чайка, Юрій Сурков, Серній Сєров (Росія), Карі Пііппо (Фінляндія), Яцек Мровчик та Майя Вольна (Польща), Лекс Древінський (Німеччина), Такаші Акіяма (Японія), Пола Трокслер (Швейцарія), Паріса Ташакорі (Іран, США) та інші.

Х МІЖНАРОДНЕ ТРІЄНАЛЕ "4 БЛОК"

Міжнародний студентський конкурс з шрифту і каліграфії «Pangram»

Починаючи з 2016 року, на базі кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв щорічно проводиться Міжнародний студентський конкурс з шрифту і каліграфії «Pangram», його мета:
розвиток шрифтової культури України та популяризація культурних традицій народів різних країн;
розширення та зміцнення творчих контактів, сприяння професійному спілкуванню студентів і фахівців шрифтової справи, обміну досвідом різних каліграфічних шкіл України та інших країн;
підвищення професійного рівня підготовки фахівців, якості методики викладання, а також визначення рівня фахової підготовки творчого характеру;
популяризація ролі дисциплін з каліграфії, шрифту та типографіки у студентському середовищі, просування в цілому сучасної каліграфії й шрифтового дизайну серед молоді.

Учасниками міжнародного конкурсу за два роки (2016, 2017) стали студенти вищих навчальних закладів України (Київ, Харків, Львів, Луцьк, Миколаїв, Дніпро, Краматорськ) та інших країн (Польща, Литва, Болгарія, Туреччина, Вірменія, Білорусь).
Номінації конкурсу:
Каліграфія | Lettering | Типографіка | Буквиця | Акцидентний шрифт | Текстовий шрифт
До складу міжнародного журі (2016, 2017, 2018) увійшли як представники-фахівці вищих навчальних закладів, так і відомі фахівці шрифтової справи. Серед них:
Джон Бері (США), Ян Брігнель (Канада), Рікардо де Франческі (Італія), Едік Габузян (Вірменія, Аляксей Коваль (Білорусь), Крістіна Борісова (Болгарія), Барбара Галінська та Єржи Скакун (Польща), Татсіана Кулаженко (Литва), Олексій Чекаль, Андрій Шевченко, Кирил Ткачов, Володимир Стасенко, Євген Садко, Тетяна Іваненко (Україна).
За підсумками конкурсу проводяться виставки кращих робіт. Наприклад, на підсумковій виставці 2016 року можна було побачити шрифтові роботи з такими алфавітами, як вірменський, англійський, український, російський, болгарський та в'єтнамський.

Проєкт "PANGRAM". Роботи з конкурсу 2017 року "Паліндром"

Міжнародний театрально-дизайнерський фестиваль «ЖИВИ!»

Важливим на фестивалі «Живи!» є не лише те, що демонструється на сцені під час спектаклю, а й те, що відбувається після вистави, це обмін думками щодо побаченого та створення театральних афіш у рамках дизайн-паті «Голими руками». Традиційно цей семінар проводять куратори дизайнерської частини проєкту «Живи!» - професор кафедри графічного дизайну ХДАДМ Олег Векленко та доцент кафедри графічного дизайну ХДАДМ Валерій Гальченко. Щороку на фестиваль запрошуються досвідчені майстри плакату, серед яких Ігор Гурович, Юрій Сурков, Микола Шток, Дмитро Захаров (Росія), Микола Коваленко (Словаччина), Рене Вавржкевич (Польща) та інші. У студентів-дизайнерів, учасників фестивалю, з'являється унікальна можливість перейняти тонкощі ремесла від видатних наставників. Колекція графічних робіт, створених під час проведення фестивалів «Живи!» складає понад 200 афіш. Плакати неодноразово експонувалися у різних містах України та закордоном. Вони отримали схвальні відгуки від шанувальників цього мистецтва.

ФЕСТИВАЛЬ "ЖИВИ"

Міжнародний конкурс плакату та анимации «АНТИСНІД — УКРАЇНА»

Цей конкурс було засновано викладачами кафедри графічного дизайну ХДАДМ та Благодійним фондом допомоги ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД «Червона стрічка» (Харків). Співорганізаторами конкурсу були Асоціація графіків-дизайнерів «4-й Блок» (Харків), Харківська організація Спілки дизайнерів України, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Конкурс проводився на протязі 2005—2009 рр., але, за браком відповідного фінансування, його проведення було тимчасово призупинено.

Мета конкурсу — попередження поширення ВІЛ/СНІДу шляхом формування мотивації здорового способу життя. За допомогою плакатів, організатори конкурсу прагнули сформувати нові духовні орієнтири для сучасного суспільства. Конкурсні роботи сприяли відродженню моральних принципів, які здатні врятувати людство від самогубства хворобою, яка передається переважно статевим шляхом.

Історія конкурсу, ініційованого В. Какуріним і В. Гальченком, почалася з 2005 року. Спочатку це був міський конкурс, в якому брали участь переважно студенти ХДАДМ. Але вже у 2006 році в рамках триєнале «4-й Блок» (як супутній конкурс), була проведена 1-а Міжнародна виставка-конкурс «АнтиСНІД — Україна». в цьому заході взяли участь дизайнери з 15 країн світу, які надіслали на конкурс понад 250 плакатів.

У 2007 році відбувся 2-й Міжнародний конкурс. Його було проведено в автономному режимі, але, не зважаючи на це, в ньому взяли участь художники і дизайнери з 30 країни світу і було надіслано понад 750 конкурсних творів.

У 2009 — знову в рамках триєнале «4-й Блок» було проведено 3-й Міжнародний конкурс, на який було відібрано понад 240 плакатів і проєктів з більш ніж 900 надісланих з 32 країни світу. Завдяки цим конкурсам вдалося зібрати унікальну колекцію плакатів на тему боротьби з ВІЛ/СНІДом. Збірка налічує майже 2000 творів. Виставки плакатів з цієї колекції періодично демонструється в містах України і закордоном.