Відбулося відкриття виставки «Щастя в квадраті»

30 жовтня 2023 року в Галереї ХДАДМ (вул. Мистецтв, 11, Харків) відбулося відкриття виставки «Щастя в квадраті» − багатоскладового проєкту, що реалізовується за фінансової підтримки Українського культурного фонду командою Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

Урочиста подія зібрала велике коло шанувальників мистецтва: від учасників проєкту до відомих особистостей Харкова.

Олександр СОБОЛЄВ, ректор ХДАДМ, відзначив експоновані твори як приклад сучаснго мистецького проєкту й наголосив, що ця виставка є черговимпідтвердженням, що Академії є що показати й сказати мистецькій спільноті Харкова.

Марина ТОКАР, перший проректор з НПР, зазначила, що у проекті «Щастя в квадраті» йдеться про неперехідні людські цінності, подякувала команді проєкту та Українському культурному фонду, а також висловила надію на продовження плідної співпраці наших інституцій.

Владислав КУТАТЕЛАДЗЕ, проректор з НДР, нагадав про наукову складову проєкту, про численні публікації в наукових виданнях України та подальшу наукову роботу з матеріалами проєкту.

Унікальність та особливе значення цього проєкту для ХДАДМ та Харкова підкреслив Олег КОВАЛЬ, голова секції критики і мистецтвознавства харківської організації Національної спілки художників України;

Євген КОТЛЯР, автор та куратор проєкту, завідувач кафедри монументального живопису, розповів про ідею створення проєкту, про «40 метрів щастя», про певну стратегію руху до щастя в складних умовах сьогодення.

Детальніше про задум та історію проєкту «Щастя в квадраті»:https://ksada.org/nov-28-10-23.html

Детальніше пропроєкт: https://ksada.org/shchastya_v_kvadrati.html

Валерій ГАЛЬЧЕНКО, дизайнер проєкту «Щастя в квадраті», доцент кафедри графічного дизайну, презентував Каталог виставки, й відмітив досконалу дизайнерську та поліграфічну якість цього видання.

Каталог виставки «Щастя в квадраті» за фінансової підтримки УКФ: Kataloh_proyektu_Shchastya_v_kvadrati.pdf

Михайло ОПАЛЄВ, керівник групи зі створення доповненої реальності, завідувач кафедри мультимедійного дизайну, продемонстрував ефект доповненої реальності, який був створений для кожної з 39 робіт.

Ролик пропроєкт з акцентом на доповнену реальність: https://m.youtube.com/watch?si=kfgzz33tRNTwLkbc&fbclid=IwAR3m5dn5y9xaykv8Qa-BSklCFUfFpOxE4qwNQbVGoB73rCDWtPJS2IAc5EI&v=daEUqUaNdwk&feature=youtu.be#bottom-sheet

Тетяна КАСЬЯНЕНКО, координатор проєкту «Щастя в квадраті», директор мистецького центру HudpromArt, відмітила неймовірно чітку роботу більше ніж стаучасників проєкту, висловила сподівання, що цей проєкт є переходом на новий рівень можливостей команди ХДАДМ.

Катерина ЗУБ, авторка робіт «Квітень», «Колись щастя…», «Гніздо щастя», та Аліна СТАРНАВСЬКА, авторка роботи «Щастя в польоті. Сільські ластівки», Юлія ЛАНДІНА, авторка робіт «Uneètude», «Золотий дощ», розповіли про свій шлях до «Щастя».

Декілька авторів проєкту доєдналися вонлайн-режимі, зокрема Ірина ШМАТОВА, «Аequilibrium» (укр. «Рівновага»), Олег ОМЕЛЬЧЕНКО,«Серпень», Світлана СЬЯНОВА, «Дай, Боже, щасливу долю!», Вадим КОЛТУН, «Вівтар щастя» («AltardesGlücks»).

Чутливі промови Ірини ШМАТОВОЇ, чия робота «Аequilibrium» була втрачена − згоріла, під час бойових дій−та Світлани СЬЯНОВОЇ, чия робота «Дай, Боже, щасливу долю!» знаходилась в окупації, була пошкоджена та потребує реставрації, додали події драматичності та водночас сподівань що навіть фізично знищені роботи продовжують жити, експонуватися та надихати оточуючих у такий непростий час.

Що далі? «Щастя в квадраті» їде Україною − регіонами, наближеними до бойових дій, − з місією відновлення мистецької діяльності, зміцнення взаємозв’язків та створення творчого піднесеного настрою.

Команда проєкту щиро дякує всім учасникам проєкту, Українському культурному фонду за фінансову підтримку та режим сприяння!

Бажаємо натхнення, подальшої активності та надійних партнерів!

Фото: Марія ЧИРВА, студентка 3 курсу, ОПП «Реклама та відеоарт»