КАФЕДРА
РЕСТАВРАЦІЇ ТА ЕКСПЕРТИЗИ
ТВОРІВ МИСТЕЦТВА
ШУЛІКА Вячеслав Вікторович

Завідуючий кафедрою реставрації станкового і монументального живопису, доцент, кандидат мистецтвознавства, художник-реставратор ІІІ кваліфікаційної категорії


Вища художня освіта (ХДАДМ), диплом з відзнакою. Магістр з реставрації творів мистецтва. Художник-реставратор. Член національної спілки художників України. Член правління, голова секції Реставрації творів мистецтва Харківської організації Національної спілки художників України. Член національної спілки іконописців України. Член консультаційної ради з охорони культурної спадщини управління культури та туризму ХОДА. У 2010 р. захистив дисертацію кандидата мистецтвознавства за темою: «Церковний живопис Слобожанщини середини ХІХ – початку ХХ століття: іконографія, стилістика, техніко-технологічні особливості». Приймає участь у всеукраїнських та міжнародних художніх виставках. Автор більш 100 наукових публікацій з дослідження сакрального мистецтва, реставрації живопису, геральдики. Автор та виконавець науково-реставраційних проектів.


Викладає наступні дисципліни:


Іконографія;
Техніка і технологія живопису;
Реставрація монументального живопису;
Історія реставрації станкового та монументального живопису;
Музейна справа;
Здійснює наукове керівництво аспірантів.


ДОЛУДА Анатолій Олександрович

Доцент, кандидат технічних наук


Вища освіта (ХПІ), Спеціалізується на дослідженнях та визначенні підробок в антикваріаті, зокрема, - живопису, фалеристиці, нумізматиці, порцеляні. З 1997 р. є експертом Міністерства юстиції України. Під його керівництвом для МЮУ складена методика виконання судових мистецтвознавчих досліджень продукції порнографічного характеру та розроблені методичні рекомендації по визначенню підробок предметів фалеристики та нумізматики. Автор 5 винаходів, нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР.


Викладає наступні дисципліни:


Антикваріат і методи дослідження;
Здійснює наукове керівництво магістрантів та аспірантів.


ЖЕРНОКЛЬОВ Костянтин Владиславович

Доцент, кандидат хімічних наук


Вища освіта (Харківський державний педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди). Працював на кафедрі хімії ХДПУ ім. Г.С. Сковороди, на кафедрі спеціальної хімії та хімічної технології Національного університету цивільного захисту України. До наукових інтересів входять питання технології проведення реставраційних робіт, мікрохімічні дослідження пігментів фарбового шару.


Викладає наступні дисципліни:


Антикваріат і методи дослідження;
Експертиза творів мистецтв.

ДЕРЕВ'ЯНКО Артем Юрійович

старший викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ), диплом з відзнакою. Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Працює в приватному музеї «Feldman Family Museum» реставратором, завідуючим відділом обліку. Бере участь в формуванні виставкових проектів «Feldman Family Museum». Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Автор та виконавець науково-реставраційних проектів.


Викладає наступні дисципліни:


Реставрація темперного живопису;


Реставрація олійного живопису;
Керівник дипломних робіт (бакалавр).


КІШКУРНО Олена Петрівна

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників. В 2005 р. стипендіат Харківської обладміністрації в сфері культури та мистецтва в номінації «Образотворче мистецтво» ім. С.І. Васильківського. Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференціях. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.


Викладає наступні дисципліни:


Копіювання.


ХОМЕНКО Катерина Олександрівна

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференціях. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.


Викладає наступні дисципліни:


Реставрація олійного живопису;
Реставрація темперного живопису.


ХОМУТОВ Ігор Вікторович

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференціях. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.

Викладає наступні дисципліни:


Реставрація творів мистецтва.
ТЕРЕХОВ Максим Олегович

Викладач


Вища художня освіта (ХДАДМ). Художник-реставратор. Магістр з реставрації творів мистецтва. Член національної спілки художників України. Аспірант ХДАДМ. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, наукових конференцій. Має низку наукових публікацій у фахових виданнях.


Викладає наступні дисципліни:


Реставрація творів мистецтва.