ПОДІЇ КАФЕДРИ

06.03.23 відбулось відкриття виставки "ЧАРІВНА ТА ВІЧНА" в Будинку художника,
м. Харків. Жіночність та силу найкрасивіших жінок у світі демонструють творчі роботи викладачів кафедри "Дизайн середовища": Олексієнко А.М., Северина В.Д., Трегуб Н.Є., Шаповалова В.П.

З 27.01.23 року по 20.12.23 року триває виставка робіт викладачів факультету "Дизайн середовища".
Експозиція творчих робіт за назвою "Наш дім - Україна" дозволяє відчути красу національного колориту у різних проявах мистецтва.

Виставка творчих робіт "НАШ ДІМ УКРАЇНА"(.pdf)


08 ЖОВТНЯ 2022 р. ВІТАЄМО всіх переможців V Всеукраїнського двотурового конкурсу образотворчого, декоративно-ужиткового та сучасного мистецтва "БИТВА ЖАНРІВ ART":
БАКАЛАВРАТ: Глушкову Анастасію, Єгожу Марію, Звягінцеву Вероніку, Кравченко Крістіну, Крохмаль Софію, Кузьменко Анну, Павличенко Катерину;
МАГІСТРАТУРА: Мрує Фатмі Алі, Романова Анастасія. Всі студенти отримали
ДИПЛОМИ 1 СТУПЕНЯ!!!!!!!!!!!!!!!!! Так тримати!!!!!
ДЯКУЄМО викладачам кафедри, що приклали багато зусиль для зростання професійної майстерності наших студентів: Кривуц С.В., Бондаренко В.В., Олексієнко А.М.,
Шарлай О.В., Шаповалов В.П., Тесленко Ю.Ю.
!!!!!!!!!!!
ВІВАТ кафедра ДС! ВІВАТ АКАДЕМІЯ!

24 СЕРПНЯ 2022 р. на 31 річницю Незалежності України в музеї народного художника України - майстра текстильної пластики - Михайла Біласа (м. Трускавець) відкрилась персональна виставка живописних творів Світлани Кривуц - канд. мистецтвознавства, доцента кафедри "Дизайн середовиша" ХДАДМ. Пейзажи "Перлини світу" внесли в інтер'єри будівлі музею (вілли "Гопляна"), що зведена в період модерну і має риси "закопанського" стилю, дух проникаючого світла, повітря й морського бризу. Експозиція буде відкрита для відвідувачів до середини вересня.

23 серпня 2022 р. журі Всеукраїнського мистецького конкурсу "ЧОРНОБАЇВСЬКІ ВИТІВКИ" визначило переможців в жанрі "ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО" і присудило Наталії Трегуб (зав. кафедри "Дизайн середовища" ХДАДМ) диплом за 1 місце за графічну роботу "Опір в небі", а також ГРАН-ПРІ за графічну роботу "Опір на землі Слобожанщини".
ВІВАТ кафедра ДС ! ВІВАТ АКАДЕМІЯ !.

Поздоровляємо студентів 3 курсу ОПП "Дизайн середовища" та їх керівника Шаповалова В.П., які здобули 1 МІСЦЕ у Всеукраїнському мистецькому конкурсі "ЧОРНОБАЇВСЬКІ ВИТІВКИ" (жанр "Декоративно-ужиткове мистецтво"):
ІРА КАТКОВА "Віддзеркалення" (кераміка);
АННА КУЗЬМЕНКО "Замріяний еколог" (кераміка);
КАТЕРИНА ПАВЛИЧЕНКО "Різні тектоніки" (диптих).

13 квітня о 13:00 у Музеї ЛНАМ (Кубійовича, 38) відбулася сьома із серії лекція Олени Шарлай «Сучасні методи вертикального озеленення фасадів архітектурних об’єктів».
АНОТАЦІЯ:
Розглядається топологія та основні конструктивні рішення для формування системи озеленення, наводяться переваги і недоліки різних систем, наведені приклади застосування різних систем залежно від об’єктивних факторів, специфіки функціонального призначення об’єкту та естетичних вподобань.
Лекції проводяться на регулярній основі: щосереди та щочетверга о 13:00 у Музеї ЛНАМ. Запрошуємо долучатись до дискусій! Слідкуйте за анонсами лекцій на сайті Академії та в соціальних мережах.
Лекції також транслюються online на платформі Zoom.

Вітаємо студентів ОПП «Дизайн середовища», які прийняли участь у III Міжнародному конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «PANORAMA-ART. CHRISTMAS MIRACLE» (UKRAINE/SLOVAK REPUBLIC)! 28 студентів здобули дипломи Лауреатів I, II, III премій в номінаціях: ДИЗАЙН, КЕРАМІКА, ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС. За результатами конкурсу студенти отримали 31 нагороду.

III Міжнародний конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «PANORAMA-ART. CHRISTMAS MIRACLE» (UKRAINE/SLOVAK REPUBLIC) висловлює щиру подяку за професіоналізм та вагомий внесок в естетичне виховання творчої молоді, Трегуб Наталії Євгеніївні-завідувачці кафедрою “Дизайн середовища” Харківської державної академії дизайну і мистецтв.


31 січня 2022 року розпочалися навчальні заняття у ІІ семестрі у студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв. В цьому році канікули тривали цілий місяць, мабуть саме тому зустрічі зі студентами в стінах академії були дуже бажаними. В цьому семестрі вперше в академії на 3-му курсі у студентів, які навчаються за програмою «Дизайн середовища», по спеціальній дисципліні «Проєктування» вводиться система дуальної освіти. Заняття з цієї дисципліни будуть проводитись у ТОВ «SBM СТУДІО», керівником якої є архітектор Ольга Клейтман, яка є автором проєкту благоустрою Саржиного Яру в м. Харкові. Для студентів це можливість водночас не тільки бачити, як працюють над реальними проєктами творчі майстри, але й прийняти участь також в цьому процесі.16 грудня 2021 року в Харківській державній академії дизайну і мистецтв на всіх випускаючих курсах відбувалися екзаменаційні перегляди по спеціальних дисциплінах. Студенти на кафедрі «Дизайн середовища» виставляли курсові завдання з дисциплін «Проєктування» та «Робота в матеріалі». Тематика завдань з дисципліни «Проєктування» була слідуюча: 2й курс вирішував інтер’єри різних за призначенням магазинів, 3й курс - підприємства громадського харчування (їдальні, кафе, ресторани). На випускному курсі бакалаврату студенти представили проєкти різних за тематикою фестивалів. Всі території, обрані для цього завдання, знаходились в м. Харкові.
На 1 курсі магістратури студенти виконували курсові проєкти на концептуальні теми.На 4 курсі у студентів, які навчаються за програмою «Дизайн середовища» Харківської державної академії дизайну і мистецтв в цьому семестрі вперше була введена нова дисципліна «Світловий дизайн міста та дизайн візуальних комунікацій». Ця дисципліна дала можливість студентам ближче ознайомитись з новітніми технологіями освітлення фасадів будівель, зробити порівняльний аналіз використання різних систем світлового дизайну, побачити, як проводяться в європейських країнах «Фестивалі світла». Останніми етапом семестру була розробка композицій з використанням штучного освітлення за темою «Аrt-ялинка». Виконані студентами макети art-об’єктів викликали серед студентів та викладачів дуже позитивні відгуки, бо саме в цих рішеннях ми всі відчули сучасність, декоративність та великі можливості світла.Кафедра «Дизайн середовища» Харківської державної академії дизайну і мистецтв в листопаді цього року оголосила конкурс для школярів міста та області на розробку ескізів art-ялинки. За умовами конкурсу проєктні пропозиції учні представили у вигляді макетів, які експонувалися 18 грудня на Дні відкритих дверей академії. Найбільш активно в конкурсі прийняли участь учні комунального закладу Люботинська спеціалізована мистецька школа-інтернат «Дивосвіт» Харківської обласної ради.
Автори кращих робіт були нагороджені дипломами.
Подяку отримала директорка цього закладу Волчкова Світлана Іванівна.Студенти факультету «Дизайн середовища» Харківської державної академії дизайну і мистецтв готуються до екзаменаційних переглядів по спеціальним дисциплінам «Проєктування», «Робота в матеріалі», «Конструювання».
Тематика курсових проєктів різноманітна: інтер’єри торгових приміщень, підприємств громадського харчування, фестивалі та ярмарки та т. п.
Ми бажаємо всім студентам успішного захисту творчих робіт.8 грудня 2021 р. у Гамбурзi (Нiмеччина) у виставковому залі Generalkonsulat der Ukraine in
Hamburg за сприянням Генерального консула України в Гамбурзi панi Iрини Тибiнки відкрилась художня виставка, присвячена 100-річчю Харківської художньої школи (нині ХДАДМ), представлена
роботами викладачiв академiї: Вячеслава Старченка, Владислава Христенка, Володимира Шаповалова, Iльдана Яхіна.
Деканат факультету «Дизайн середовища» та кафедра «Дизайн середовища»
ВІТАЄ зав. лабораторією кераміки Володимира Шаповалова з участю у цій виставці,
яка відкриє європейцям самобутній світ сучасного українського керамічного мистецтва.


https://www.facebook.com/photo/?fbid=1901562580016756&set=pcb.1901564090016605https://www.facebook.com/photo?fbid=5186008371427342&set=pcb.5186008821427297
21 жовтня 2021 р. відбувся модульний перегляд на 1-2 курсах «ДС» за дисциплінами: «Основи композиції та проєктної графіки», «Основи проєктування інтер’єрів і меблів».
Новою дисципліною в цьому році була дисципліна «Світловий дизайн та дизайн візуальних комунікацій», яка включила в себе різні проєктні пропозиції стосовно штучного освітлення вулиць та окремих фасадів рідного міста.
З великою зацікавленістю працювали студенти над роботами по «Петриківському розпису». До цього факультет відвідали заслужені майстри України Тамара Самарська та Олександр Вакуленко, які подарували книгу, в якій представлена творчість всієї родини з цього виду мистецтва.
Заняття в академії проходять в системі он-лайн, при всьому тому студенти працюють з великою наснагою та інтересом.
Бажаємо подальших успіхів усім студентам!
19 жовтня 2021 р. відбувся модульний перегляд на 3-4 курсах програми «Дизайн середовища» за дисциплінами: «Проєктування», «Основи виробничої майстерності», «Конструювання», «Світловий дизайн та дизайн візуальних комунікацій», «Реконструктивно-реставраційне проєктування», та 1-му курсі магістратури програми «Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища» за дисциплінами: «Концептуальний дизайн», «Теорія та методика ландшафтного проєктування», «Арт-об’єкти в архітектурному просторі» та «Екологічний дизайн».
… Високі берези, зелені галявини, яскраві квіти – все це яскраво підкреслює будівлю кольору «теракоти», в якій розміщується Люботинська спеціалізована мистецька школа-інтернат «Дивосвіт» Харківської обласної ради. Саме тут 25 вересня 2021 року проходив фестиваль «Симфонія фарб Слобожанщини».
В кожній аудиторії, спеціалізованій майстерні виставлені творчі роботи школярів різного віку. Тут живописні та графічні роботи, яскраві зразки декоративно-ужиткового мистецтва (кераміка, петриківський розпис, роботи в дереві, металі та інші). Всі роботи дійсно об’єднані єдиним словом «ДИВОСВІТ».
Група викладачів факультету «Дизайн середовища» доцент Трегуб Н., доцент Бондаренко В., старші викладачі Тесленко Ю. та Малік Т. були запрошені на фестиваль. Вони змогли подивитись виставки, зустрітися з учнями старших класів, розказати їм про навчання в академії та підготовку до вступу. Викладачі привезли багато проектів та робіт, виконаних в різних матеріалах студентами різних курсів, які навчаються на програмах «Дизайн середовища» та «Дизайн одягу(взуття)».
Було дуже приємно що в цій школі викладають випускники факультету Тамара Самарська та Олександр Вакуленко – заслужені майстри народної творчості України.
Академія чекає на талановитих дітей цієї школи, які стануть нашими студентами.
Нещодавно викладачі кафедр "Дизайн середовища" (професор Бондаренко В.В., доцент Трегуб Н.Є., ст. викл. Северин В.Д.) і "Дизайн тканин та одягу" (доцент Пасічник В.О.) здійснили неймовірну подорож до Лозівської школи мистецтв № 1, якій в цьому році виповнилося 36 років і в якій навчається 240 учнів.
Педагогічний колектив школи очолює Олександра Вікторівна Клочко, а завучем працює випускниця кафедри "Дизайн меблів" ХДАДМ Альона Володимирівна Лілітко. У школі функціонують такі відділи: відділ інструментальних класів, музично-теоретичних дисциплін та образотворчого мистецтва.
На зустрічі з учнями школи були показані зразки робот в техніках кераміки, петриківського розпису, альбоми з проєктами студентів ДТО, відеоролики. Учнів цікавили вимоги до творчих конкурсів, іспити з математики, підготовчі курси тощо.
Захист дипломних робіт на кафедрі «Дизайн середовища»

24-25 червня 2021 р. на кафедрі «Дизайн середовища» відбувся захист дипломних робіт на здобуття першого ступеня вищої освіти «бакалавр».
До захисту було представлено 26 проєктів.
Студентка Гиренко І. Ю. захищала дипломну роботу англійською мовою.
Приходько Олександр та Мрує Фатмі Алі здобули похвалу ДЕК, їх роботи відзначені оцінкою 100 балів. Студенти Мрує Фатмі Алі, Персіанова Анастасія, Полякова Євгенія, Стороженко Олексій та Єфименко Анастасія отримали дипломи з відзнакою.
Вітаємо!22 червня 2021 р. на кафедрі «Дизайн середовища» був проведений перегляд завдань з літньої практики студентів 1-3 курсів:
1 курс – навчальна практика «Вивчення форм природи» (кер. проф. Олексієнко А. М.,
Альніков Є. М.);
1 курс – навчальна практика «Вивчення форм природи» (кер. проф. Олексієнко А. М.,
Альніков Є. М.);
3 курс – оформлення коридору 2 поверху кафедри ДС (кер. Тесленко Ю. Ю., Фоменко О. В.)
та ескіз пам’ятного знаку до 100 річчя академії (кер. ст. викл. Шаповалов В. П.).


17 травня 2021 р. на кафедрі «Дизайн середовища» був проведений екзаменаційний перегляд завдань студентів 1 курсу ДС з дисциплін:
«Основи композиції та проєктної графіки» за темою «Композиційне рішення вхідної зони до парку» (кер. Лещенко Т. І., Трегуб Н. Є.);
«Основи проєктування інтер’єрів і меблів» за темою «Дитячий меблевий конструктор» (кер. Альніков Є. М., Северин В. Д.);
«Робота в матеріалі» «Різьблення на багатошаровій фанері (верстат з ЧПК)» (кер. Босий І. М.).


ВІТАЄМО
З успішним захистом 16 червня 2021 р. дипломних робіт на здобуття першого ступеня вищої освіти «бакалавр» студентів заочного відділення !

Лагода Ярина (ДТО) – 100 балів, похвала ДЕК, диплом з відзнакою;
Железнікова Альона (ДС) – 100 балів;
Шевчук Ірина (ДІМ) – 100 балів;
Семешкіна Валерія (ДІМ) – 100 балів;
Терпан Аріанна (ДС) – 95 балів;
Колісник Маргарита (ДІМ) – 95 балів;
Штофель Поліна (ДІМ) – 95 балів;
Сухачова Анастасія (ДІМ) – 95 балів;

9 студентів з 17-ти захистилися на 81-88 балів.


11.06.2021 р. на прохання дирекції КЗ «ХСШ № 3» м. Харкова була проведена екскурсія в нашій академії для учнів 10 класу.
Екскурсію провів ст. викл. каф. «ДС» Святослав Вовчук. Учні з зацікавленням знайомилися з роботами наших студентів в керамічній майстерні, в майстерні вітражу та лабораторії меблів, а також з роботами студентів-графіків і живописців в головному корпусі ХДАДМ.


19 травня 2021 р. на кафедрі «Дизайн середовища» відбувся екзаменаційний перегляд завдань студентів 3 курсу ДС з дисциплін:
«Проєктування» за темою «Ескізне рішення ландшафтного дизайну внутрішнього двору ХДАДМ та благоустрою біля корпусу №2» (кер. Олексієнко А. М., Фоменко О. В., Нагорний П. А., Северин В. Д.)


19 травня 2021 р. на кафедрі «Дизайн середовища» був проведений екзаменаційний перегляд завдань студентів 2 курсу ДС з дисциплін: «Проєктування» за темою «Ескізний проєкт інтер’єру промислового призначення та кімнати відпочинку» (кер. Бондаренко В. В., Лещенко Т. І., Олексієнко А. М.); «Робота в матеріалі» - «Кераміка» (кер. Шаповалов В. П.) «Комп’ютерне моделювання» (кер. Тесленко Ю.Ю.)


На кафедрі "Дизайн середовища" були підведені підсумки оголошеного раніше факультетом "Дизайн середовища" конкурсу "Великодня писанка" і відбулось нагородження дипломами і сувенірами фіналістів - школярів Харківської спеціалізованої школи № 50, які найбільш активно прийняли участь і представили різноманітні графічні і об'ємні композиційні рішення писанок.

На фото:
- роботи школярів;
- вручення деканом факультету ДС і зав. каф. ДС нагород представнику школи № 50;
- дипломи / сертифікати учасників;
- сувеніри, виконані студентами кафедри "Дизайн середовища";
- переможці - учні ХСШ № 50.... Весна в цьому році, на жаль, затрималась. Блакитні проліски тільки з’явилися в лісі...
Але в пам’яті викладачів та випускників Харківської державної академії дизайну і мистецтв ті часи, коли студенти магістратури працювали над своїми дипломними роботами.
У виставковому залі ХДАДМ 21 квітня 2021 р. відкрилася виставка дипломних робіт випускників магістратури факультету «Дизайн середовища». Захищали дипломні роботи 23 студенти. Серед них випускники, що навчалися за освітньо-професійними програмами:
- Концептуальний дизайн;
- Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища;
- Художньо-педагогічна терапія.
Цікаво виглядають на манекенах жіночі сукні різного призначення, виконані з сучасних матеріалів.
... Великий букет яблуневих гілок в центрі залу є символом молодості і творчої перспективи.
19 березня 2021 р. в м. Києві відбулась церемонія нагородження учасників Всеукраїнського молодіжного конкурсу з дизайну Get Me 2 the Top 2020-2021.До фіналістів конкурсу увійшли 8 студентів факультету і кафедри «Дизайн середовища»:
RETAIL DESIGN CATEGORY – Бган А., Воробйова М, Московська Д. Потапова Д. Регеций Х. (5 студентів «ДС» з 8 номінантів);
PRIVATE SPACE CATEGORY – Мрує Фатмі Алі, Персіанова А. (2 студентки з 30 номінантів);
PRODUCT DESIGN CATEGORY – Моргун О. (переможець в цій номінації), (1 студентка «ДС» з 10 номінантів).
Нагороджена спеціальним призом – дизайн-об’єкт від куратора категорії Сергія Махно.
ВІТАЄМО НАШИХ СТУДЕНТІВ З ВИСОКИМИ ТВОРЧИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ!


23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 4 курсу в рамках першого модулю, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Проєктування» (збір проєктної документації, аналогів і розробка концепції майбутнього дипломного проєкту), «Основи виробничої майстерності» (скло), «Конструювання».
23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 3 курсу в рамках першого модулю, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Проєктування» (предметно-просторовий ландшафтний дизайн внутрішнього двору академії та дизайн-реконструкція тераси корпусу №2 ХДАДМ), «Конструювання».
23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 2 курсу в рамках першого модулю, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Проєктування» (інтер’єрів підприємств побутового обслуговування та виробничих інтер’єрів), «Робота в матеріалі» (кераміка), «Комп’ютерне моделювання».
23 березня 2021 р. відбувся перегляд завдань, виконаних студентами 1 курсу, з дисциплін ОПП «Дизайн середовища»: «Основи композиції» (фронтальна, об’ємна, глибино-просторова композиція на основі трансформації твору майстра авангарду), «Основи проєктування меблів» (обміри стародавніх меблів) та «Робота в матеріалі» (ескіз рельєфної композиції з використанням верстату з ЧПК).
10 березня 2021 р. на кафедрі «Дизайн середовища» був проведений рейтинговий перегляд завдань з дисциплін: «Основи композиції», «Основи проєктування інтер'єрів і меблів» та «Робота в матеріалі» (1 курс «ДС»); «Проєктування», «Робота в матеріалі» (кераміка), «Конструювання» (2- 3 курси «ДС»), а також екзаменаційний перегляд першого модуля (1 курс «ДАЛС»).
За темами завдань з дисципліни «Проєктування» на 3 к. «ДС» студенти представили різноманітні ескізні варіанти дизайну території внутрішнього двору академії та формоутворення тераси корпусу №2 до святкування сторіччя ХДАДМ (керівники: Олексієнко А.М., Нагорний П.А., Фоменко О.В., Северин В.Д.)

16 лютого 2021 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відкрилася виставка «Лялька як мистецтво. Історія і сучасність». Організації заходу сприяла первинна профспілка ХДАДМ. Художник Віктор Северин представив свої твори, щоб створити атмосферу святкового настрою для відвідувачів виставки. Cтуденти 1 курсу факультету «Дизайн середовища» відвідали виставку та висловили подяку організатору цієї благодійної акції (для дітей з синдромом Дюшена) Бондарчук Олені Олегівні.
19.02.21 відбувся перегляд переддипломної практики студентів 4-го «ДІМ» і 3 курсу (скороч.) «Дизайн середовища» денного та заочного відділень.
Об'єкти практики:
• конкурс SBID;
• дизайн інтер'єру зали Головного управління поліції в Харківській обл.;
• сувеніри до 100-річчя ХДАДМ (розпис по склу, фірма SPARK);
• вітраж для корпусу №2 ХДАДМ.
Керівники практики: доц. Кривуц С. В., канд. мист. Северин В. Д., канд. мист. Радомский М. Т.
21 грудня 2020 року почалася робота Державної екзаменаційної комісії на здобуття другого (магістерського) ступеня вищої освіти в Харківській державній академії дизайну і мистецтв.

На факультеті «Дизайн середовища» захищали магістерські роботи 10 студентів, які навчалися за програмою «Концептуальний дизайн». Студентка з Китаю Лян Цзінвен одержала похвалу ДЕК, диплом з відзнакою – студентка Олександра Моргун.
22.12. 2020 р. - другий день захисту кваліфікаційних робіт на здобуття ступеню вищої освіти "Магістр".
Разом з 21.12.20. по 23.12. 2020 р. дипломні роботи на ступінь магістра захистили 20 студентів денного та заочного відділень, що навчалися за освітньо-професійними програмами: "Концептуальний дизайн (дизайнер інтер'єру та меблів) - 13 студентів і 7 студентів за ОПП "Дизайн архітектурно-ландшафтного середовища" (денне відділення). Студентці Лян Цзінвен (КД) була оголошена похвала ДЕК.
Претендентами на отримання дипломів з відзнакою ОКР "Магістр" стали: Моргун О.В. (КД), Борівська А.Д. Рильцева Г.А., Щепакіна А.А. (ДАЛС). За ОПП "Концептуальний дизайн (дизайнер тканин та одягу)" до списку претендентів на отримання диплому з відзнакою включена магістрантка Кудрявцева І.О. За ОПП "Художньо-педагогічна терапія" - магістранти Нуднова Я.В. та Завершинський В.В.
Вітаємо з успішним завершенням другого рівня вищої освіти.