ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ


П'ять поколінь мистецтвознавців.




Олександра Бондаренко

Випускниця кафедри "Теорії і історії мистецтв" 2019 р. Навчається в Академії мистецтв Брера (Мілан, Італія) на освітній програмі "Comunicazione e Didattica dell'Arte"




Олександр Афанасьєв

Випускник кафедри 216 р. До цього з 2008 по 2011 навчався у Харківському національному університеті будівництва й архітектури (архітектурний факультет, кафедра дизайну архітектурного середовища). З 2016 року працює у галереї «Мистецтво Слобожанщини» (відділ сучасного мистецтва КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва»): 2016 – 2020 рр. – старший методист; 2020 – 2021 рр. – виконуючий обов'язки завідувача галереєю; з 2020 р. – завідувач галереєю.


Наталія Головко

Закінчила кафедру в 2017 р. Нині – головний зберігач, замісник директора Тальнівського краєзнавчого музею ім. Пімоненка в Звенигородському районі Черкаської обл.


Валерій Завершинський

Випускник кафедри 2020 р. Засновник і керівник Асоціації дослідників фарфору та фаянсу. Започаткував журнал «Порцеляна», що став платформою для матеріалів відомих фахівців, Співатор книги «Валентина та Микола Трегубови» та автор книги «Олександр Опарій: петриківські мотиви у мистецтві декоративного розпису». Куратор виставкового проекту «Порцеляновий ренесанс України», який побував у музеях Харкова, Чорноморська, Вінниці, Івано-Франківська та Києва.


Неллі Кірман

Випускниця кафедри 2012 р. Членкиня об'єднання Творчої спілки художників і Міжнародної Асоціації образотворчого мистецтва при ЮНЕСКО. З 2016 року атестована на Народного майстра в Національній спілці майстрів народного мистецтва України. Нагороджена 1 премією Президента в національному проекті «Освіта» (2011-2012) та 1 премією Президента за серію робіт «Мистецтво проти війни» у 2015 році. У 2018 році нагороджена знаком народної пошани – медаллю «За служіння мистецтву». Учасниця 5 персональних і більше 60 міжнародних, регіональних, обласних та міських виставок та пленерів. Лауреатка Премії імені Валерія Гегамяна 2020. Живописні твори знаходяться в музеях, діючих галереях та приватних колекціях України, Америки, Франції, Англії, Словаччини тощо.


Оксана Колесниченко

Арт- директор Вінницького регіонального центру сучасного мистецтва «Арт Шик» (ВРЦСМ "Арт Шик"). Викладач історії мистецтва в школі мистецтв.


Селіна Смірнова

Закінчила магістратуру кафедри ТІМ (2019-2020). Викладає історію образотворчого мистецтва в Харківській дитячій художній школі ім. І.Ю. Рєпіна











Катерина Шауліс

Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв за спеціальністю «Мистецтвознавство» (2011, з відзнакою), закнічила аспірантуру академії за спеціальністю «Образотворче мистецтво». 2020 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Образи природи в японській графіці кінця 18 -поч. 21ст». В академії викладає з 2011 року. Куратор українських та міжнародних виставок. Сфера наукових інтересів: сучасне мистецтво, орієнталізм у вітчизняному мистецтві і дизайні ХХ-ХХІ століття.


Олеся Білецька

Випускниця кафедри 2014 р. До вступу в ХДАДМ отримала економічну освіту. З 2016 р. реалізовує своє захоплення кінематографом, режисуючи короткометражні стрічки, рекламу для соціальних кампаній, відео-арт та документальні твори, присвячені темі війни та гендерної нерівності, насильства проти жінок, прав ЛГБТ+ спільноти. Її стрічки були представлені на Міжнародному Одеському кінофестивалі (Одеса, Україна), Festival de Cannes (Канни, Франція), Video Art & Experimental Film Festival (Нью-Йорк, США). У 2019 була відібрана серед 30 студентів зі всього світу для того, аби вивчати режисуру в American Film Institute. Мешкає в Лос-Анджелесі, США.


Анастасія Гончаренко

Випускниця кафедри 2013 р., кандидат мистецтвознавства, старша наукова співробітниця, членкиня Вченої ради Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ. Мистецтвознавець, арт-журналіст, арт-критик, куратор художніх виставок, мистців. Засновниця фестивалю молодіжного мистецтва «Art Seasons Contemporary». У 2007-2008 — помічник директора ДШМ№ 1 ім. І. Рєпіна, Харків. 2010 — науковий співробітник Харківської обласної художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини». 2012-2013 — арт-консультант та помічник директора в галереї сучасного мистецтва «OntoArtGallery», Київ. 2013 – 2018 — арт-директор Центру сучасного мистецтва «М17», Київ. У 2015 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства. Тема дисертації «ТРАНСФОРМАЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ СКУЛЬПТУРИ (в контексті культурно-мистецьких процесів 1990-х – 2000-х рр.), спеціальність — 26.00.01 – теорія та історія культури». З 2018 — старша наукова співробітниця, членкиня Вченої ради Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ. З 2019 — директор, мистецтвознавець, куратор Mironova Foundation, БФ «Мистецтво без меж».


Валерія Жосул

ННавчалася на кафедрі «Теорії та історії мистецтв» у 2014-2018 рр. З 2020 — аспірантка Харківської державної академії дизайну і мистецтв. З лютого 2019 по червень 2021 рік викладала історію мистецтв у Харківській дитячій школі ім. Рєпіна 3 вересня 2020 викладач історії мистецтв та курсів живопису у приватній школі «ГРАВІТАЦІЯ».


Сергій Канцедал

Випускник кафедри 2013 р. Нині мешкає в Турині, Італія, де працює арт-директором та куратором простору Associazione. З 2017 співпрацює з OGR YOU (Officine Grande Riparazioni) над неконвенційними освітніми програми для молоді. Серед художників, які брали участь в цій програмі — Nan Goldin, Adam Christensen, Adelita Husni-Bey, Angelo Plessas, Diego Marcon, Eva та Franco Mattes, Invernomuto, Slavs and Tatars, Sophie Jung та багато інших. Сергій також працює як незалежний куратор в колаборації з художниками над створенням арт-об’єктів, виставок та проєктів. Брав участь у MEDITERRANEA 18, Бієнале молодих художників в Тірані та міжнародній дослідницькій «A Natural Oasis?» (Сан-Маріно — Косово — Монтенегро — Мальта). Учасник резиденції в Cittadellarte-Fondazione Pistoletto (Бієлла, Італія). До цього був одним з організаторів Biruchiy Contemporary Art Residency (2013-2015, острів Бірючий, Україна) та працював як куратор в Центрі сучасного мистецтва «YermilvCentre» (2012-2013, Харків). Окрім освіти в ХДАДМ, відвідував курси для кураторів у Fondazione Sandretto Re Rebaudengo в Турині (2015-2016).


Дар’я Кольцова

Навчалася на кафедрі в 2009-2014 рр. Наукова тема - «Колекція японської гравюри укійо-е М. Волошина», науковий керівник — Світлана Рибалко. Художниця, кураторка, перформерка, авторка інтерактивних проєктів, інсталяцій та медіа-проєкт. У 2015 році отримала гран-прі конкурсу МУХі та стала номінанткою премії PinchukArtCentre Prize 2015. У 2017 році отримала стипендію міністра культури та національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia». У 2018 році стала фіналісткою Non stop media IX. Куратор візуальної програми Гогольфест (2014-2016), проєкту Decompression (Париж), проєкту Litoralis (Івано-Франківськ), візуальної програми фестивалю LvivMozArt (Львів), Unit city art prize (Київ), еко-фестивалю Earthmate (Київ). 2020 - 2021 — художня редакторка видавництва Yakaboo. Живе та працює в Одесі.


Марина Конєва

Випускниця кафедри 2007 р. Мистецтвознавиця, культурна менеджерка, кураторка сучасного мистецтва, авторка наукових і публіцистичних статей у сфері сучасного мистецтва України. Понад десять років обіймала посаду заступниці директора Харківської муніципальної галереї. На сьогодні є викладачкою Харківської державної академії культури й менеджеркою проєктів Колекції Гриньових. 2006 – 2009 — працювала екскурсоводом Харківської муніципальної галереї ім. С. Васильківського. 2009 – 2018 заступниця директора Харківської муніципальної галереї. 2018 – 2019 менеджерка культурних та соціальних проєктів БО «Благодійний фонд Сергія Жадана», на волонтерських засадах. У 2017 пройшла стажування в муніципальній галереї «Арсенал» в рамках Стипендіальна програма міністра культури і національної спадщини республіка Польща «GAUDE POLONIA», Бялосток, Польша. З 2019 співзасновниця ГО «Модна ініціатива». 2019 – координаторка всеукраїнського конкурсу «Друге бієнале молодого мистецтва». З 2020 — викладачка Харківської державної академії культури. Авторка наукових та публіцистичних статей у сфері сучасного мистецтва.


Євгенія Лаптій

Випускниця кафедри 2014 р. фотографка, незалежна мисткиня. Працювала кураторкою у Щербенко Арт Центр, а також як журналістка для платформи FAQinDecor. Захопилася фотографією в 2016 р., працюючи з темами ілюзорного світу, літературних, міфологічних та кінематографічних сюжетів та темою дитячих спогадів і їхньої трансформації в дорослому житті. Має персональні виставки (Харків, Київ, Івано-Франківськ), учасниця групових виставкових проєктів, в т.ч. міжнародних (Австрія, Італія). Лауреатка премії «NonStopMedia 2018».


Марія Мануйленко

Випускниця кафедри 2017 року. До цього навчалась на спеціалізації «Менеджмент організації» при Академії державного управління при Президенті України (2001-2005). З 2017 року — менеджер проєктів Асоціації дизайнерів-графіків «4-й блок».


Наталія Маценко

Мистецтвознавиця, арт-критикиня, кураторка, лекторка. Випускниця кафедри 2013 р. Авторка текстів про сучасне мистецтво для виставок, періодичних видань, каталогів, книг, редакторка. Живе та працює у Києві. 2013-2016 рр. – кураторка проєктів та упорядниця каталогів міжнародної мистецької резиденції Biruchiy Contemporary Art Project («The Habitable Zone», 2013; «Бірючий 014» (спільно з С. Канцедалом); «Іршанськ. Рекреація», 2015; «Від спільного кореня», 2016 (Клементовіце, Польща). Координаторка виставкового проєкту «Contemporary Ukrainian Artists» (2014, Saatchi Gallery, Лондон). Співкураторка виставки та упорядниця каталогу проєкту «СВОЇ» (2014, ЄрміловЦентр, Харків / Мистецький Арсенал, Київ). Координаторка виставки «Три мелодії для інтроверта з олівцем» (Черкаський художній музей, 2019). З 2018 р. – у складі кураторської команди ленд-арт симпозіуму «Могриця. Простір покордоння». Співкураторка виставки «Більший простір» (ЄрміловЦентр, Харків, 2019), кураторка проєкту «ТО ЩО ТАМ ІЗ МАМОНТОМ» Могриця післямова» (The Naked Room, Київ, 2021). Як художниця брала участь у проєктах «Над Богом» (Вінниця, 2017), Biruchiy Contemporary Art Project (2017, 2018), «mocumenta», Київський Інтернаціонал – Київська бієнале 2017, «До слова. Витіснене покоління» (Мистецький арсенал, Київ, 2021). Редакторка артбуку «Nodes» (автори: С. Канцедал, В. Кохан, І. Світличний, 2015). У 2016 – учасниця дослідницької команди та одна з упорядників видавничого проєкту «25 років присутності. Сучасні українські художники», присвяченого українському мистецтву часів незалежності. Редакторка книги BASILISK (OR HOW TO RUN ON WATER) (Франко Аріаудо, Viaindustriae Publishing і Colli Publishing Platform, Італія, 2018).


Алла Ожога-Масловська

Мистецтвознавиця, кандидат мистецтвознавства, галеристка, викладачка. Закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв (2013) за спеціальністю образотворче мистецтво. Закінчила аспірантуру ХДАДМ (2017). Захистила кандидатську дисертацію за темою «Японізм в мистецтві України кінця XX – початку XXI століття» (2021). Науковий керівник — доктор мистецтвознавства, професор С. Рибалко. Наукові інтереси: сучасне українське мистецтво, японська культура, японізм в світовому художньому процесі. Член НСХУ з 2021 р. З 2008 р. — співвласниця і засновниця галереї сучасного мистецтва «АС», м. Харків. Веде активну галерейну і кураторську діяльність. В межах галерейної справи взяла участь в організації понад 100 виставкових групових та персональних проєктів. З 2018 р. — викладачка Харківської державної академії культури. Фахові дисципліни: «Арт-менеджмент», «Художнє експонування у світовій музейній практиці», «Історія образотворчого мистецтва», «Сучасний мистецький процес».


Олександра Осадча

Мистецтвознавиця, викладачка, кураторка, кандидат мистецтвознавства. Закінчила магістратуру та аспірантуру на кафедрі теорії та історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Організовує виставкові проєкти в Харкові з 2008 року. З 2018 року – дослідниця та кураторка Музею Харківської школи фотографії (MOKSOP). В рамках своєї діяльності організовувала виставки в Харкові, Одесі, Каунасі (Литва), Брно (Чехія). Захистила кандидатську дисертацію в 2020 році. Стипендіатка міської премії ім. О. Іваницького (2020). З 2017 — викладачка кафедри теорії та історії мистецтв ХДАДМ, авторка лекцій для школи фотографії MYPH, PinchukArtCentre, Місяцю литовської фотографії в Києві.


Поліна Полікарпова

Незалежна фотографка. Випускниця кафедри 2013 р. З 2011 — членкинячленкиня об’єднання Ukrainian Photographic Alternative (UPHA), з 2014 — Національної спілки фотохудожників України та з 2019 — колективу «Ukrainian Photographic Institute» (UPI). Стипендіатка фотографічної премії імені Олексія Іваницького (2013), Харків. Активна учасниця виставкових проєктів, резиденцій та фестивалей з 2013 року (Німеччина, Великобританія, Аргентина, США). Одночасно із фотографією, працює як художниця з костюмів до вистав харківського театру «Нефть» та режисерка та операторка музикальних відео. Мешкає та працює в Києві. Паралельно з виставковою діяльністю проводила авторські лекції для альтернативних навчальних закладів (КАМА, Київ; Chekachkov Photo Academy, Харків).


Вероніка Пронякіна

Випускниця кафедри теорії і історії мистецтв 2018 р. Плейбек-практик (перформер) у театрі «Живе дзеркало». Займатися театральною діяльністю почала восени 2019 року у приватній акторській школі «Актор-псих». Там пройшла 3 курси з різними викладачами. Вже під час навчання разом з групою виступала у кількох перформансах. Її мета — вивчати та інтегрувати в практику плейбека інші сучасні театральні напрямки, такі як фізичний театр, розширити свої функції у театрі й бути не тільки актором, а і ведучою перформансів, співпрацювати з соціальними організаціями та разом з ними висвітлювати важливі соціальні проблеми.


Ольга Романенко

Випускниця кафедри 2007 р. З 2007 працює судовим експертом Науково-дослідного інституту судових експертиз засл. проф. М.С. Бокаріуса. Сьогодні обіймає посаду старшого наукового співробітника, судового експерта 2-го кваліфікаційного класу за спеціальністю 15.1 «Мистецтвознавчі дослідження». Член секції судової мистецтвознавчої експертизи НКМР з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. Співрозробник методик та методичних рекомендацій з дослідження творів мистецтва. Бере активну участь у підготовці нових кадрів підготовка фахівців за спеціальністю 15.1, стажування експертів, рецензування висновків.




Дарія Сєдова

Навчалася на кафедрі «Теорії та історії мистецтв» в 2014-2018 рр. З 2018 по 2019 роки працювала у Харківському художньому музеї. З 2019 — завідувачка сектора дитячих програм Національного музею Тараса Шевченка, Київ. Організовувала власні 3-х місячні курси-воркшопи з історії мистецтва «proART».


Олесь Томах

Випускник кафедри 2009 р. Мистецтвознавець, куратор, менеджер культурних проєктів. З 2006 року працює в Харківській муніципальній галереї ім. С. Васильківського, з 2018 обіймає посаду заступника директора інституції.


Анастасія Хлестова

Випускниця кафедри теорії і історії мистецтв 2016 р. Кураторка виставок в Україні, Польщі та Австрії, історикиня мистецтва. Кураторка і засновниця самоорганізованого простору «Гараж 127». Керувала проєктами Харківської муніципальної галереї (2015-2020), кураторка Бієнале сучасного мистецтва NonStopMedia (2018). Працює з проблематикою художнього процесу і місця молодого художника в структурі сучасного мистецтва. Тема випускної роботи: «Принцип формування виставкового простору» (на прикладі Харківської муніципальної галереї).


Віта Щелканова

Випускниця кафедри теорії і історії мистецтв 2019 року. Фотографка та мисткиня. Студентка Chekachkov Photo Academy. Досліджує тілесність крізь призму фотомистецтва. Має активну виставкову діяльність: виставка студентів Chekachkov photo academy «Точка відліку» в галереї «Come in» (Харків, 2018) персональна виставка «Назви мені ім’я своє» в галереї «Гараж 127» (Харків, 2019) групова виставка Chekachkov photo academy «Ревізії» в центрі сучасного мистецтва «ЕрміловЦентр» (Харків, 2020) персональна виставка у співавторстві з Антоном Малиновським «Перевірка зв’язку» в галереї «Гараж 127» (Харків, 2020) групова виставка «Цільова аудиторія» в галереї «Jump» (Полтава, 2021). Тема випускної роботи: Жанр «ню» в художній фотографії Ігоря Чекачкова.