На освітньо-професійній програмі «Мистецтвознавство» студенти здобувають:

ступінь вищої освіти «Бакалавр» (термін навчання 3 роки 10 місяців);
ступінь вищої освіти «Магістр» (термін навчання за освітньо-професійною програмою 1 рік 4 місяці).

ЗАПРОШЕННЯ НА ОПП "МИСТЕЦТВОЗНАВСТВО"ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Я хочу вступити на освітню програму «мистецтвознавство». Що мені потрібно зробити?
Покрокова інструкція щодо процесу вступу ось тут - https://ksada.org/pdf/vstup-2021_Bakalavr_na_bazi_PZSO (.pdf)

Вам потрібно:
1. Зареєструватися на участь у творчому конкурсі через google форми приймальної комісії, оприлюднені на веб-сайті ХДАДМ на сторінці https://ksada.org/2rozklad.html;
2. Скласти іспит;
3. Зареєструватися в електронному кабінеті вступника;
4. Принести або відправити поштою оригінали документів або коректно завірені копії у строки, зазначені в Правилах прийому до академії: https://ksada.org/doc/pravyla_pryyomu_ksada_2021 (.pdf)

У разі виникнення питань - звертайтесь до консультаційного центру при приймальній комісії ХДАДМ (вул. Мистецтв,8, корпус № 1 (старий корпус), к. 15.) або телефонуйте 057 706-02-81 до нас на кафедру - будемо раді допомогти!

Також у Вас є можливість відвідати нашу кафедру та познайомитися з викладачами під час днів відкритих дверей, що відбуваються щороку наприкінці осені та навесні. Їх заздалегідь анонсують на головній сторінці сайту академії - ksada.org


Які документи мені ще потрібно здати?

Заява в паперовій формі;
Копія документів, що засвідчує особу (див. перелік ТУТ );
Військово-обліковий документ;
Копію документа державного зразка про раніше здобуту освіту - диплом про середню або вищу освіту;
Копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, історії України (або хімії) 2018-2021 рр. (мінімальний бал 100)


Які будуть вступні іспити?
Історія мистецтва (письмово в формі творчого есе).


Як проходитиме іспит?
За кілька днів до іспиту члени екзаменаційної комісії проведуть онлайн або наживо спеціальну консультацію, на якій Ви зможете поставити всі питання. Розклад консультацій та іспитів оприлюднюється на цій сторінці: https://ksada.org/2rozklad.html Сам іспит відбувається в одній з аудиторій академії письмово впродовж 4 академічних годин у формі творчого есе.


Як оцінюються роботи, виконані на вступних іспитах?
Оцінюються за 200-бальною системою екзаменаційною комісією кафедри, мінімальний бал 125. Випробування з історії мистецтва передбачає виявлення в абітурієнтів певного обсягу знань з історії мистецтва та здібностей до критичної діяльності, вміння аналізувати художні твори та їх специфічні засоби виразності в межах базового шкільного курсу «Художня культура».

Якими є обов’язкові складові творчого есе:
– атрибуція художнього твору (автор, повна назва, час виконання);
– відомості про умови його створення;
– художня та змістовна характеристика художнього твору (колорит, композиція, характер фактури/текстури/мазка, ритміка);
– визначення місця твору в історії мистецтва.


Як готуватися до творчого екзамену з історії мистецтва?
Рекомендована література, що допоможе у підготовці до іспиту, наведена в програмі творчих конкурсів та вступних випробувань ось тут:

Перелік творів для творчого конкурсу (есе) з ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВА для вступу на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти (.pdf)

Ці твори знаходяться у постійній експозиції Харківського художнього музею (м. Харків, вул. Жон Мироносиць, 11), тож ми радимо перед іспитом відвідати музей та подивитися роботи.


Що потрібно мати із собою на іспиті?
На іспит вступнику необхідно взяти з собою ручку, пляшку води та, у разі наявності карантинних обмежень, обов’язковими є засоби індивідуального захисту (маска, рукавички). Проштамповані академічною печаткою листи для написання творчого есе, а також для чернетки видаються перед початком іспиту.


Чим можна користуватися під час іспиту?
Під час іспиту не дозволяється користуватися телефонами-комп’ютерами чи допоміжною літературою. Звернення до членів екзаменаційної комісії з питаннями стосовно змісту роботи також не допускаються. Категорично не толерується використання чужих текстів - есе має бути цілковито результатом самостійної роботи, що демонструє рівень ерудиції, нестандартності мислення та навичок вступника.


Як працює екзаменаційна комісія? Коли я дізнаюся про результати іспитів?
Одразу після завершення іспиту представники екзаменаційної комісії перевіряють есе вступників, що здаються під шифрами, без зазначення імені-прізвища автора тексту. Протягом кількох годин протокол із балами подається до приймальної комісії та вивішується наступного дня на відповідній сторінці на сайті Академії: https://ksada.org/2rozklad.html


Чи можливо поступити на декілька спеціалізацій одночасно?
Так, це можливо. Ви можете подавати документи одночасно на 5 спеціальностей, визначаючи в заяві їхню пріоритетність для Вас. Для цього в академії проходять три потоки творчих вступних іспитів.


В чому відмінність заочного навчання від денного?
Відмінність полягає у співвідношенні аудиторних занять з викладачем і самостійної роботи студента. Студенти заочних відділень на початку семестру отримують завдання з усіх дисциплін за розкладом, консультуються з викладачами впродовж навчального терміну, потім приїжджають на екзаменаційну сесію в кінці семестру. Навчальна програма аналогічна програмі для денного навчання.


ПРОГРАМА творчого конкурсу з ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВА (есе) для вступу на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти (.pdf)


Контрольні питання для творчого конкурсу (письмово) з ІСТОРІЇ МИСТЕЦТВА другого (магістерського) рівня вищої освіти (.pdf)